Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie silniczkiem (VB,UBS lub inne)

FireMan24444 11 Jan 2010 15:01 1387 3
IGE-XAO
    FireMan24444
    Level 2  
    Witam. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale dlatego jak co to z góry przepraszam. Mam pytanie. Jak za pomocą USB lub innego gniazda mogę sterować silniczkiem (zapalać i gasić) znam Visual Basic i Visual C++ lecz wolę VB do robienia programów. Potrzebny mi jakiś układ scalony ? Ma ktoś może jakiś prosty schemat. Chcę zrobić sterowanie autkiem na usb przez WiFI, autko podłączone do laptopa, a polecenia wysyłane z innego komputera przez WiFi, wiem jak zrobić to sterowanie przez WiFi lecz nie wiem co dalej, jak uruchomić silniczek.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    FireMan24444
    Level 2  
    OK. Ale potem co ? Pisać program w VB ? bascoma nie znam. Nie robiłem jeszcze czegoś takiego. Może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć co i jak albo jakieś linki? I jeżeli chciałbym 2 silniczki to muszę dwa takie układy ?
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przeczytaj opis tego modułu jest w PDF-ie pod podanym linkiem.

W VB piszesz komunikację przez RS232 (otwierasz port, wysyłasz dane, zamyksza port)

Moduł ma wiele lini we/wy a także możliwość odczytu i zapisu rejestrów Atmegi co daje możliwość także skorzystania z przetwornika I/O.
    Bascom nie jest potrzebny, bo nie programujesz Atmegi, ona chodzi na własnym programie komunikującym się po USB z PC-tem.

Do sterowania silników musisz dodać dodatkowe tranzystory sterowane z portów moduły AVT przez rezystory. Zasilanie silników raczej zewnętrzne, bo port USB ma za małą wydajność.