Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-LINK Dir-300 nie działa poprawnie z kartą Atheros AR5007EG

11 Sty 2010 16:15 6335 16
  • Poziom 9  
    postaram się o jak najlepsze wyszczegółowienie problemu w celu wystawienia diagnozy przez ekspertów.

Na samym początku zaznaczam, że jestem laikiem w dziedzinie komputreów, sieci, informatyki, IT etc., na co zresztą wskazuje mój nick.

Zaczynę od tego, że do sieci, z której korzystam, podłączonych jest 5 komputerów. 4 z nich korzystają z Visty, jeden (czyli mój) z XP, a dokładnie WinDT. Kilka dni temu zakupiliśmy nowy router w celu wykorzystania usługi od nowego dostawcy (zmieniliśmy TP na Ineę i potrzebowaliśmy do nowego neta nowego routera). Już od poczatku, gdy sieć została postawiona, mój komputer miał problemy z połączeniem się z nią. Wyskakiwało kilka komunikatów w zalezności od podejmowanych przeze mnie czynności naprawczych, głównie Brak certyfikatu do połączenia się (znany błąd), bądź już po połączeniu - ograniczenie lub brak łączności. Po wykonaniu kilku czynności, wyłączeniu i włączeniu komputera, wifi bez problemu połączyło sie z siecią. Nie było więcej problemów przez dwa dni, czyli do wczoraj. Nagle, połączenie zostało zerwane i żadną miarą nie mogłem go przywrócić, choć z braku czasu nie zrobiłem zbyt wiele.

dopiero dzisiaj, męcząc się z problemem przez parę godzin i klnąc na wszystko, zrobiłem chyba wszystko, co tylko mozliwe, by naprawić problem.

Nadal wystepowało ograniczenie lub brak łączności.
    Dochodziło do samoistnej zmiany klucza sieci bezprzewodowej, tj. nasz klucz jest 5-znakowy - oczywiście wszystko było automatyczne (DHCP włączone, IP automatyczne, otrzymywanie klucza automatycznie) - po wejściu we własciwości sieci w połączeniach sieciowych - połaczenia sieci bezprzewodowej, odznaczeniu otrzymywania klucza automatycznie okazywało się, że klucz ten jest bodaj 8znakowy. Zmieniałem, działało, po czym karta sieciowa znów gubiła sygnał.

Na ikonkę sygnału karty siecowej (korzystam z Atheros AR5007EG) klikałem prawym, dalej Rozwiązywanie problemów i uruchamianie testu. Co ciekawe, wychodziły mi różne wyniki. Raz test "oblewany" był na etapie testu powiązan, innym razem test sieci, itd. Przy czym wychodził brak skonfigurowania karty sieciowej, brak adresu IP (0.0.0.0. - ???, jak to mozliwe nagle?), itd.
    tu screeny wyników:

Obecnie sytuacja wygląda tak:
    po uruchomieniu komputera jestem połączony normalnie, działa wszystko. Następnie po jakimś czasie - ok 15 minut, rozłącza się sygnał. klikam prawym na połączenie sieci bezprzewodowej - napraw, łączy się, ale wygląda to tak, jak na obrazku poniżej, po 15 minutach znowu się wyłącza, klikam napraw itd.

Proszę o radę, co robić, bo nie mam pojęcia, a karta była niedawno wstawiona do lapka (compal fl90, kupiony bez wifi niestety), niemozliwym jest jej mechaniczne uszkodzenie (na 99,99%). Może to wina systemu? Jeśli tak, jaka? Proszę o wszelkie sugestie, by wyeliminować nieprawdziwe możliwości, bo niestety moja sytuacja jest taka, że raczej muszę to zrobić sam.

EDIT:
    ustawiłem ręcznie IP, maskę podsieci i bramę domyślną, po czym znowu wpisałem prawidłowe hasło - net hula od 10 minut, ale jakim cudem IP samo się wyłącza???? dlaczego hasło się zmienia? już po wpisaniu poprawnego klucza, klikam OK, wchodzę ponownie, by sprawdzić hasło, a tak 8 znaków - co jest?

Ludzie,proszę o pomoc, bo osiwieję i dostaję korby tutaj, mam ochotę wyrzucić kompa przez okno :/

EDIT2:
    Już straciłem sygnał, musiałem kliknąć "napraw". Żeby było śmiesznie, po każdym takim kliknięciu, internet działa, chociaż Połączenie sieci bezprzewodowej ma status "nie połączono", a po samym procesie "naprawiania" końcowy komunikat jest taki, że nie zdołano naprawić, proszę się skontaktować z adminem sieci.

EDIT 3:
    zrywa mi aktualnie połączenie co 9 minut, mimo, że "połączenie sieci bezprzewodowej - nie połączono", to zielone kreseczki się świecą (połączenie Atherosa).

Czy to może być problem związany z tym, że "próbuję" (nie wiem tego) łączyć się i przez Windows i przez kartę?

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na pomoc
    Code:
    http://i45.tinypic.com/9kxytf.jpg

http://i46.tinypic.com/21bq0bc.jpg
    http://i46.tinypic.com/1z6truo.jpg
    http://i49.tinypic.com/2ut6nnd.jpg

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [DriverMSG]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzwoniłem, według nich wszystko jest ok
  • Poziom 9  
    zgłoszono adresy fizyczne wszystkich pięciu komputerów. Telefon do inei to jedna z pierwszych rzeczy, jakie przyszły mi do głowy. Wg Inei wszystko się zgadza, nie dokonywali żadnych zmian.

Poza tym, na początku internet chodził bez problemów (poza tym z certyfikatem, ale jak już zaczął działać, to działał 3 dni niemal bez problemów).
  • Poziom 9  
    DNS, IP i DHCP miałem pierwotnie włączone, dopóki po problemach nie zacząłem sprawdzać wszystkiego (IP też się bawiłem, ale wszystko już jest automatycznie).

Próbowałem sprawdzić sieć tym NetStamblerem, ale niestety nie wiem, jak to zrobić. Problem polega na tym, że większość sieci, które on wykrył, jest nienazwana, a mojej wśród tych nazwanych nie ma. Za to na dole okienka są dwie wiadomości: No APs active i GPS: Disabled.

Co do routera, to dam znać, jak tylko się z tym uporam i będę coś wiedział.
  • Poziom 9  
    Nie wiem nadal, o co chodzi; wkleję Ci screena, jak to u mnie wygląda.

D-LINK Dir-300 nie działa poprawnie z kartą Atheros AR5007EG

W ustawieniach routera zmieniliśmy to, że kanały nie są wybierane automatycznie, tylko każdemu przypisany jest osobny kanał. Póki co, działa samo i nie przerwało jeszcze. Oby tak zostało, chyba rzeczywiście było coś z routerem. W razie, jakby jednak były dalsze problemy, będę pisać co i jak, by uzyskać od Ciebie pomoc.

Wielkie dzięki, pozdrawiam

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [DriverMSG]

EDIT: dodałem obrazek, jak trzeba. Oczywiście net znów padł i trzeba "naprawiać". Zrobię tak, jak mówisz, dam jeszcze znać.
  • Poziom 9  
    Kanal zmienialiśmy zarówno na 11, jak i 12 - nic się nie zmieniło.

Nasz router to DIR300 D-Link, jeśli to cokolwiek zmienia.

Przypominam, że wszystkim innym router działa, jedynie mnie zrywa połączenie co ok. 9 minut i połączenie sieci bezprzewodowej - nie połączono :/
  • Poziom 9  
    WinDT, czyli XP.
  • Poziom 9  
    Czy jej wyłączenie jest bezpieczne? Tzn. czy można to zrobić bez żadnych oporów, czy lepiej tę funkcję zachować?

Jeśli nie, jak wyjść z tej sytuacji?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie, póki co działa. Jestem winien Ci piwo, więc jak będziesz w Poznaniu, to zapraszam ;)

pozdrawiam!