Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Bravo 1,6 16v. Nie odpala, akumulator naładowany.

11 Jan 2010 17:26 10016 10
  • Level 9  
    Witam.

Od kilku dni borykam się z następującym problemem; po przekręceniu kluczyka słychać jedno zakręcenie rozrusznikiem, jedno i to nie pełne, takie "umierające". Kontrolki świecą się normalnie. Pomyślawszy, że to akumulator, wyjąłem go i naładowałem. Wsadziłem go i to samo... Pomyślałem, że to może mała ilość paliwa, dokupiłem 5 l i wlałem stp czerwonego. I nadal nic. Nie wiem czy wiązać to z tym, że muszę przeczyścić wtryskiwacze... czy kupić więcej paliwa ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 15  
    Witam. Rozrusznik nie chce kręcić a Ty walczysz z wtryskami i paliwem? To nielogiczne. Może zacznij od rozrusznika.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    nie chodzi o to, że ja walczę z wtryskami. - powinienem to robić, ale nie mogę. sytuację taką samą miałem w święta i po wielu próbach samochód odpalił. Nie wiem czy to przez to, że wtedy też dolałem trochę paliwa, czy przez to, że być może temperatura była wyższa.
  • Level 15  
    Opisz jaśniej usterkę, bo nie rozumiem. Napisałeś że rozrusznik robi jedno umierające zakręcenie, więc trzeba go naprawić żeby kręcił jak wariat.
  • Level 9  
    dobrze więc czy mogę sam jakoś to zrobić?
  • Level 15  
    Jeżeli masz trochę smykałki do elektromechaniki. Trzeba sprawdzić przede wszystkim szczotki i luzy na tulejkach.Zużyte wymienić. Powodzenia.
  • Level 22  
    Prawdopodobna przyczyna to zużyte szczotki rozrusznika , wiec trzeba go wyjąc i obejrzeć wyczyścić komutator ewentualnie wymienić szczotkotrzymacz.
  • Level 9  
    tylko dlaczego w świąta gdy temp urosła to odpalil? temp może mieć na to wpływ? a no poszedłem sprawdzić jeszcze raz i podczas tego umierania przygasają kontrolki. ale podłączyłem się do samochodu brata i tak samo
  • Level 15  
    Oczywiście. Padnięty rozrusznik( szczególnie na tulejkach) może pobierać nadmierny prąd i przeciążać akumulator, którego sprawność znacznie maleje w niskich temperaturach
  • Level 14  
    kolego widzę że nie bardzo masz pojęcie o mechanice więc lepiej sam się nie bierz za naprawę tego rozrusznika,tylko zleć to jakiemuś fachowcowi.pzdr
  • Level 9  
    ok dzięki, powiedzcie mi jeszcze tylko jedno znawcy tematu, czy jest możliwe żęby mechanik wymontował rozrusznik pod moim domem? bo nie bardzo jak bedzie zaprowadzić do niego samochod.