Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Bravo 1,6 16v. Nie odpala, akumulator naładowany.

11 Sty 2010 17:26 9917 10
  • Poziom 9  
    Witam.

Od kilku dni borykam się z następującym problemem; po przekręceniu kluczyka słychać jedno zakręcenie rozrusznikiem, jedno i to nie pełne, takie "umierające". Kontrolki świecą się normalnie. Pomyślawszy, że to akumulator, wyjąłem go i naładowałem. Wsadziłem go i to samo... Pomyślałem, że to może mała ilość paliwa, dokupiłem 5 l i wlałem stp czerwonego. I nadal nic. Nie wiem czy wiązać to z tym, że muszę przeczyścić wtryskiwacze... czy kupić więcej paliwa ?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 15  
    Witam. Rozrusznik nie chce kręcić a Ty walczysz z wtryskami i paliwem? To nielogiczne. Może zacznij od rozrusznika.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    nie chodzi o to, że ja walczę z wtryskami. - powinienem to robić, ale nie mogę. sytuację taką samą miałem w święta i po wielu próbach samochód odpalił. Nie wiem czy to przez to, że wtedy też dolałem trochę paliwa, czy przez to, że być może temperatura była wyższa.
  • Poziom 15  
    Opisz jaśniej usterkę, bo nie rozumiem. Napisałeś że rozrusznik robi jedno umierające zakręcenie, więc trzeba go naprawić żeby kręcił jak wariat.
  • Poziom 9  
    dobrze więc czy mogę sam jakoś to zrobić?
  • Poziom 15  
    Jeżeli masz trochę smykałki do elektromechaniki. Trzeba sprawdzić przede wszystkim szczotki i luzy na tulejkach.Zużyte wymienić. Powodzenia.
  • Poziom 22  
    Prawdopodobna przyczyna to zużyte szczotki rozrusznika , wiec trzeba go wyjąc i obejrzeć wyczyścić komutator ewentualnie wymienić szczotkotrzymacz.
  • Poziom 9  
    tylko dlaczego w świąta gdy temp urosła to odpalil? temp może mieć na to wpływ? a no poszedłem sprawdzić jeszcze raz i podczas tego umierania przygasają kontrolki. ale podłączyłem się do samochodu brata i tak samo
  • Poziom 15  
    Oczywiście. Padnięty rozrusznik( szczególnie na tulejkach) może pobierać nadmierny prąd i przeciążać akumulator, którego sprawność znacznie maleje w niskich temperaturach
  • Poziom 14  
    kolego widzę że nie bardzo masz pojęcie o mechanice więc lepiej sam się nie bierz za naprawę tego rozrusznika,tylko zleć to jakiemuś fachowcowi.pzdr
  • Poziom 9  
    ok dzięki, powiedzcie mi jeszcze tylko jedno znawcy tematu, czy jest możliwe żęby mechanik wymontował rozrusznik pod moim domem? bo nie bardzo jak bedzie zaprowadzić do niego samochod.