Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf 2 1.6 disel kontrolki ładowania i oleju nie gasną

11 Sty 2010 18:57 2336 2
  • Poziom 1  
    Mam taki problem Golf 2 1.6 disel. na mrozie przy zimnym silniku po uruchomieniu silnika nie gasną od razu kontrolki ładowania i ciśnienia oleju. gasną dopiero po kilku sekundach lub gdy wcisne pedał gazu. nie było tego wcześniej. problem nie występuje przy ciepłym silniku. drugi feler do którego już sie przyzwyczaiłem to mrugająca kontrolka od temperatury płynu chłodniczego. Zapala się podczas jazdy kiedy chce i gaśnie kiedy chce. przeważnie gasnie po uruchomieniu ciepłego silnika, ale to nie reguła. .a wskazówka poziomu temperatury wskazuje jakieś 70% scali a powinna bys mniej wiecej max w pionie tj. 50% skali. termostat wymieniłem, ogrzewanie jest w kabinie wporzo. Co jest grane
  • Poziom 19  
    Co do kontrolek ładowania i oleju wszystko wydaje się być ok. Wzbudzenie alternatora jest podawane przez diodę LED i przy zimnym silniku trzeba więcej obrotów aby nastąpiło wzbudzenie a kontrolka ojeju jest połączona elektrycznie z LED ładowania ,wystarczy odłączyć ładowanie i LED oleju świeci choć ciśnienie jest.Co do migającej kontrolki może być uszkodzony czujnik ,lub zły styk, lub też uszkodzenie w liczniku Wskażnik temperatury wydaje się pokazywać dobrze
  • Poziom 9  
    W Golfie II o ile się nie mylę,migająca lampka płynu chłodzącego sygnalizuje jego za niski poziom.Proponuję dolać płynu.