Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox + router/bramka VoIP

borlus 11 Jan 2010 21:34 2601 6
    borlus
    Level 10  
    Do rzeczy. Muszę uruchomić w pokoju koleżanki VoIP (wersję bez włączonego komputera). Problem polega na tym, że bramka musi łączyć się z internetem bezprzewodowo. AP jest livebox. Ciągnięcie jakichkolwiek kabli przez dom odpada.

Livebox:
    - nie mam dostępu do konfiguracji;
    - gniazdko RJ-45 zajęte;

Podkreślam, że połączenie kablem odpada.

Pytania:
    1. Czy pójdzie jakość uruchomić VoIP po Wi-Fi bez grzebania w livebox'ie?
    2. Czy router z wbudowana bramką i działający w trybie WISP i APC zadziała?
    3. Macie jakieś inne pomysły jak to wszystko zrobić?

Nie wiem, czy jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi, w razie czego pytajcie.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
    wgruza
    Level 21  
    Nie taniej będzie kupić bramkę VoIP i podpiąć do niej najprostszy AP z funkcją client?
    borlus
    Level 10  
    Może i taniej. Jesteś pewien, że to zadziała?
    wgruza
    Level 21  
    Jeśli podepniesz taki AP Client odpowiednio skonfigurowany do komputera i będziesz mieć na nim internet z LB to czemu z bramką VoIP maiło by nie działać?
    Pisałeś że nie możesz grzebać w LB ale hasła WEP/WPA masz tak?
    borlus
    Level 10  
    Właśnie problem w tym, że muszę to wiedzieć na pewno, zanim kupię sprzęt. Nie będzie problemu z portami do VoIP?

Haseł nie mam, jednak mam dostęp do komputera pracującego z tym livebox'em więc nie będzie problemu z odczytaniem klucza jak mniemam.
    wgruza
    Level 21  
    Hmm... instalowałem kiedyś bramki linksysa i nie wymagały one żadnych przekierowań portów. Sprawdzałem z rozmowami przychodzącymi i wychodzącymi - bez problemów.
    Hasła - osobiście nie próbowałem ale chyba są programy ściągające gwiazdki (****) z zapisanych haseł. LB przydziela adresy lokalne przez DHCP czy są statycznie nadane?
    W niektórych routerach jest lista podpiętych urządzeń - brana z DHCP, jeśli LB też tak ma będzie widać ten zestaw (ap+voip).
    Chodzi o to żeby właściciel LB nie zorientował się o istnieniu tego VoIPa?
    borlus
    Level 10  
    Nie, właściciel wszystko wie. Problem w tym, że zgodzi się na uruchomienie VoIP ale na grzebanie w LB już nie... Nie wiem jak sprawa ma się z adresami.