Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornik do subwoofera pod siedzeniem ?

zizou88 11 Jan 2010 21:51 2945 29
    zizou88
    Level 12  
    Witam w związku z tym że bagażnika nie moge zajmować a pozatym musiałbym tam wsadzić z 1000 RMS aby coś usłyszeć w środku to natchnęła mnie taka myśl żeby wykonać 2 nieduże subwoofery pod siedzeniowe na głośnikach do 16 cm. Tak się składa że ostatnio zrobiłem subwoofer 10 litrów w podłokietniku tylnym i efekt był w miare jak za 40 zł głośnik Koppa no ale się spalił :D postanowiłem coś skonstruować pod siedzeniem :P Od razu mówię że nie wierze w ogromne zejście czy super głęboki bas ale zawsze coś może z tego wyjdzie, tym bardziej że będą takie dwa. I zastanawia mnie jeden fakt, w domu mam zestaw 2.1 Logitech, subwoofer to jakaś 13-cm pierdziawka ale jak by nie było to nawet nawet gra tymi niskimi częstotliwościami.

No i czas na pierwsze pytanie... jaki głośnik ? Jaki typ obudowy, zamknięta czy bass-reflex ? Wydaje mi się że raczej zamknięta.
    matiaudio
    Level 35  
    Lepiej zagra dobry zestaw odseparowany w drzwiach dobrze wytłumionych.
    zizou88
    Level 12  
    Tyle to ja wiem, a jak nie umiesz pomóc to nie pisz beznadziejnych postów. Zadałem konkretne pytania. Jakbym mogł wstawić głośniki w drzwi to bym wstawił i wytłumił itp itd, ale nie moge bo nie mam w drzwiach głośników tylko w podnóżkach 13 cm i z nimi juz zrobiłem co należało. Dodatkowo są podpięte pod wzmacniacz. Więc nie wiesz co napisać to nie pisz.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    2x Audiosystem seria HELON, powinny dobrze zagrać w "closedowym" litrażu oferującym miejsce pod siedzeniami :D .
    Błakały sie takie po Alegro ...nawet je chciałem brać :D .
    matiaudio
    Level 35  
    Dobrze wiem co mam napisać, jeśli myślisz że kupisz głośnik za 30zł włozysz do skrzyni 4L i będzie grać? Jeszcze pewnie pod radio. Powiem tak, są głośniki które nie dość że grają całkiem ładnie w skrzyniach nawet 9L to jeszcze biją na łeb takie cuda jak te twoje wynalazki pod względem jakości jak i głośności. Tyle z mojej strony.

Tym bardziej że będziesz miał LOGITECH pod siedzeniem, matko moja broń takich ludzi.
    sanders156
    Level 35  
    Ile kasy czym chcesz zasilic ??

Dodano po 39 [sekundy]:

Jaka duzo skrzynke zmiescisz ??
    zizou88
    Level 12  
    Mateusz nie masz się czego czepić to się czep tramwaja ;)) a o co Ci chodzi z tym logitechem to niewiem :/ żal, a jak znasz głośniki co zagrają w mniejszych budach niż 9 litrów to byś mógł pomóc a nie szukać pretekstu do awantury :) tyle z mojej strony, pomóż albo się nie wypowiadaj :) dzięki

wzmacniacz 4x75 Rms z czego 2 są wykorzystane do przodu. Myślę że 7 litrów max by wyszło
    sanders156
    Level 35  
    No dobra a jaka masz przestrzen pod fotelem na skrzynie , napisz max wymiary

Dodano po 17 [sekundy]:

No i o jakiej kasie mowimy
    zizou88
    Level 12  
    około 9 cm maxymalnie głębokości musiałby mieć głośnik bo do tego dochodzi buda.

do 200 zł za jeden lub za dwa
    sanders156
    Level 35  
    No to do 7litrow to max 16,5cm , szukac trzeba by czegos z home audio , bo nie wiem czy cos typowo niskotonowego znajdziesz pod ta moc i skrzynke , RAPTOR 6' to jedyne co mi przychodzi na mysl ale jak zagra w takiej malej skrzynce ciezko powiedziec

Dodano po 2 [minuty]:

Mam plan ;) A moze zrobic tylko pod siedzeniem skrzynke ale bez tylniej sciany i wpakowac w nia 20cm canton pulman RS5 to jest Free Air
    zizou88
    Level 12  
    No niech by było coś z domówki.

może Tonsil GDN 16/40 ??

Dodano po 2 [minuty]:

no już też myślałem nad taką koncepcją ale nie wiem czy to najlepszy pomysł ;p
    sanders156
    Level 35  
    Tez nie wiem ale koszty male bo sa dwa takie glosniki na allegro w cenie 70zł za pare
    mskojon
    Level 31  
    Wg. mnie jeśli naprawdę ma być dobry bass spod siedzenia to tylko na myśl przychodzi mi carpower raptor. Co prawda tylko 100w rms ale niczego lepszego nie znajdziesz. I obudowa to tylko 10L BR
    slavwek.ie
    Level 34  
    Moja propozycja:
    zizou88 wrote:
    wzmacniacz 4x75 Rms

zmostkować 2 kanały i dać 1x JBL GTO 804.
    Słyszałem ten głośnik w skrzyni 8L closed pod ok 160W RMS i zrobił sporo zamieszania. Na bank zagra mocniej od 2 tanich szesnastek.
    Tu: numer 872406727 masz głośnik w zamkniętej gotowej skrzynce, napisz do sprzedawcy, niech poda zewnętrzne wymiary skrzynki i przymierz.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Witam
    Raptor odpada ze względu na wymiary (wszędzie ma więcej niż 9 cm).
    Napisz dokładnie co to za samochód.
    zizou88
    Level 12  
    Skrzynia tego JBL'a jest za duża. A jaką głębokość ma sam taki głośnik ?

Samochód to BMW e34. Jeszcze nie mieżylem dokładnie co tam wejdzie tylko tak na oko, chyba żeby podwyżyć siedzenie pasażera i tam coś skombinować ;)
    sanders156
    Level 35  
    Wiem ze tego nie chcesz ale nie lepiej jednak zamowic za 250zł panele na glosniki i w drzwiach cos zrobic ?? Bo nakabinujesz sie a efekt moze byc marny
    zizou88
    Level 12  
    nie chce robić paneli bo to dla mnie niszczenie auta, nie chce przerabiać nic fabrycznego, jedynie właśnie coś co w każdej chwili moge wyciągnąć, jak efekt będzie marny to trudno ;P ja lubie kombinować, więc nie widzę problemu a może wyjdzie coś interesującego.

Co do subwoofera w bagażniku to raczej nic z tego bo już pisałem wcześniej że muszę mieć tam miejsce a po 2 bas do środka bardzo słabo się przedostaje, słychać trzeszczącą blachę z półki tylnej, wiem bo testowałem na subwooferze od znajomego.
    qstosz
    A podwyższanie fotela i rzeźba tam to nie jest

w pewnym sensie niszczenie?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Wydaje mi się, że co nie zrobisz będzie do ... d*py (tak jak siedzisko fotela) :D .
    Spróbuj kupić i przerobić dwa subwoofer-y komputerowe jak już chcesz na siłę coś tam wcisnąć ale może najpierw oblicz ile masz miejsca i odejmij z tej pojemności objętość ścianek subwoofer-a. Wtedy zobaczysz jaka objętość obudowy faktyczna Ci zostanie.
    zizou88
    Level 12  
    A co ma wspólnego podwyższanie siedzenia z niszczeniem auta ? wystarczy że troche dzwigne fotel który ma regulowana wysokość ;p więc nie wiem o co chodzi, pytanie na początku tematu bylo jaki głośnik do tego by się nadawał a ciągle wymyślacie jakieś problemy, kupuje jednak te Canton Pullman RS 5. Na necie mają one dobrą opinię, włoże do malutkiej skrzynki bez jednej ścianki lub zrobie kilka dużych wylotów BR bo podobno jest to głośnik free air. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) MDF'u mam aż za dużo więc można kombinować a głośniki jak coś to sprzedam myślę że za podobną cenę za jaką kupie ;) dzięki za porady i ostrzeżenia ;)) na pewno zdam relacje czy warto się w takie coś bawić ;)

A tak przy okazji nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji o parametrach tych głośników, macie coś ?
    bossman1974
    Level 14  
    Na mój gust to kombinacje z "czymś" na poziomie 200zł , w sumie nie wiadomo czy i jak zadziała to lekka przesada.
    Trzeba szanować swój czas i zarobioną kasę.
    Nie łatwiej by było po prostu zakupić w okolicy 180 zł gotowy "woofer" pod siedzenie ??
    1 bez kombinacji
    2 aktywny ( nadal zostają 2 kanały do wykorzystania )
    3 jak nie zagra tak jak chcemy to można go spieniężyć
    Pewnie że nie grają one rewelacyjnie ale czy ktoś widział "normalny" głośnik niskotonowy, który ma 9 cm głębokości ... ?
    mskojon
    Level 31  
    Ja widziałem nawet 7,5cm
    http://www.carpower.com.pl/catalogue/elektron...max_2_x_175wrms_2_x_2_carpower_pulsar-10/1526
    Jest wiele podobnych konstrukcji ale niestety kosztują.

Poza tym bossman1974 - doradzając aktywne badziewie pokruju voice kraft itd. szkodzisz zamiast pomagać.

Teraz nasunął mi się pomysł - Blaupunkt EMB 800A miniaturowy subwooferek aktywny o mocy 75w rms. Robisz do tego swoją obudowę i voila, powinno zdać egzamin.
    sanders156
    Level 35  
    A ja czekam na relacje czy moj pomysl sie sprawdzi ;)
    bossman1974
    Level 14  
    Wypowiedziałem się w oparciu o założenie iż ma być na poziomie 200 zł i pod siedzenie - merytorycznie spełniłem te kryteria więc kolego mskojon - nie krytykuj bo odbiegłeś poza oba te kryteria.
    Pomijając ... też słyszałem tego Blaupunkta i całkowicie popieram jeśli to technicznie jest możliwe to faktycznie jest dobra skrzynka, dobrze gra - no i mała.
    zizou88
    Level 12  
    sanders156 --> niestety przeoczyłem czas aukcji i już po Cantonach ;//

bossman1974 --> swoje wypowiedzi sobie raduj bo nie mam zamiaru kupować Voice Krafta(pytałem kiedyś w sklepie czy mi go gościu podłączy na chwile aby sprawdzić jak gra to odpowiedział że szkoda mu czasu bo i tak go nie wezme i proponuje dołożyć) czy jakiś buszmenów tylko sam głośnik, a zrobiłem już kilka subwooferów więc ten też nie będzie problemem, jedyny problem to przetwornik...

mskojon --> pomysł ciekawy z tym Blaupunktem a wiesz może jaki tam siedzi głośnik ?
    ukashec
    Level 22  
    Według mnie lepiej dać dobre woofery w porządnie wytłumione drzwi. A jeszcze lepiej po 2 na drzwi. Efekt będzie na pewno lepszy, niż z małego suba pod siedzeniem, który jeżeli nie będzie odpowiednio zestrojony z przodem to zrobi więcej szkody niż pożytku.

Doczytałem, że nie masz miejsca w drzwiach na głośniki. To nie lepiej zrobić tam to miejsce niż brać się za przeróbkę fotela, żeby zmieścić pod nim suba?
    Drzwi da się jakoś każde przerobić, tylko trochę chęci trzeba (sam przerabiałem w cinquecento).
    No ale zrobisz jak uważasz. To tylko moja rada.
    qstosz
    A może zainwestuj w prawdziwy głośnik

i załóż go tam gdzie była ta koppa czy jak jej tam.
    zizou88
    Level 12  
    Dobra ludzie nie idzie sie z wami dogadać, po co wymyslacie jakies panele do drzwi i że musze przerabiać siedzenia ;// nie umiecie czytać czy co ? nie musze przerabiać zadnych foteli ;/ chce zrobic subwoofery pod fotele. Juz mowilem 1000 razy ze nie chce zadnych paneli interesuje mnie tylko podfotelowy subwoofer.

Moderated By wasylwek:

Trudno zmierzyć MAXYMALNY wymiar który zmieścisz pod tym fotelem, poszukać i dobrać głośnik i poddać ocenie? Temat zamykam.