Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie wykrywa aparatury Rc.

11 Sty 2010 22:39 3818 17
  • Poziom 15  
    Witam Was po mojej Dłuższeeej Nieobecności :D
    Jak w temacie mam Problem z Aparaturą Rc(Tak Wiem jak Trwoga to Elektroda.. :).
    Mianowicie kupiłem niedawno na aukcji używaną aparaturę firmy "HiTec" model:Laser_6.Zaopatrzyłem się również w przewód Usb.Niestety żaden z symulatorów tj."Real Flight 4" czy najprostszy "FMS" nie wykrywa mi aparatury.
    Czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś domowy sposób(np.miernikiem) czy jest to wina Aparatury,czy może przewodu?Dodam,że przełącznik Trenera jest przełączony w pozycji ON.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    A Windows wykrywa aparaturę jako joystick?
  • Poziom 15  
    Faktycznie.Nie wykrywa.Pada widzi...
    Przy pierwszym podłączeniu kabla i aparatury pojawiła się ikonka usb koło zegara,więc pomyślałem ,że wszystko ok.Po sprawdzeniu w menedżerze urządzeń jest tylko pad,aparatury brak.
    Niestety dalej nie wiem czy jest to wina kabla ,czy aparatury i jak temu Zaradzić??
  • Poziom 15  
    Witam Ponownie.
    Aparaturę wykrywa jako "Vjoy" tylko chcąc skalibrować nic się nie da zrobić.Krzyżyk miga raz w jednym miejscu raz w drugim(na tym białym kwadratowym polu)nie reagując na ruchy drążkami...??
  • Moderator Robotyka
    Piotr0209 napisał:
    Witam Ponownie.
    Aparaturę wykrywa jako "Vjoy" tylko chcąc skalibrować nic się nie da zrobić.Krzyżyk miga raz w jednym miejscu raz w drugim(na tym białym kwadratowym polu)nie reagując na ruchy drążkami...??

Po prostu skalibruj ją tak, jak zwyczajny Joystick. Pamiętaj. żeby wysokość i lotki dać na ten sam drążek i używać jak zwykły "kijek" w joysticku (tak też zrobić kalibrację.
    Zaś przepustnicę, czyli drążek gazu, dać na trothle przy kalibracji, a ster kierunku na oś Z. Niby oczywiste, ale nie które aparatury mają dziwne ustawienia MODE i wtedy osie XYZ "joysticka" mogą być nieco pomieszane, np. lotki i wysokość (X i Y) na różnych drażkach.
    Możesz też spróbować dodać nowy joystick 3 osiowy z przepustnicą.
  • Poziom 15  
    Próba Kalibracji zakończyła się porażką.Próbuję skalibrować,ale tak jak pisałem wcześniej nic to nie daje.Krzyżyk i te czerwone kolumny migają jak oszalałe.Może problem tkwi w przewodzie??
    Natknąłem się na coś Takiego:
    http://www.epheli.pl/modules.php?op=modload&n...e=article&sid=387&mode=thread&order=0&thold=0
    Niestety nie wiem czy będzie ten sposób działał na innych symulatorach...??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Podaj dokładnie skąd masz ten kabel

Kabel mam z Allegro.
    Cytat:
    Nie wiem czy w tej aparaturze można przełączyć kodowanie na coś innego niż PPM

Niestety nie;PPM FM 35Mhz;

Cytat:
    Aparatura mam nadzieję działa poprawnie z odbiornikami ??

Właśnie tego nie wiem bo niedawno ją kupiłem w celu trenowania na symulatorze.Dodam,że nie ma w niej Kwarcu.Może to jest przyczyną??

Cytat:
    Jeśli nie uda się ruszyć to można aparaturę oczywiście podpiąć pod kartę dźwiękową

Niestety ten sposób nie działa.Słupki skaczą w górę i w dół jak equalizer na wyświetlaczu przy jakiejś muzyce techno.:cry:
    Również po podpięciu przez interfejs kupiony na allegro działo się to samo.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    ...było słychać charakterystyczne buczenie zmieniające ton wraz z wychyleniem manetek (magiczny sygnał PPM) ?

Niestety zmiany tonu nie było słychać podczas ruszania manetek,ale był on słyszalny przy przełączaniu pozostałych przycisków,również kolumny reagowały prawidłowo,lecz tylko te przypisane do przycisków.

Cytat:
    Jeśli dysponujesz oscyloskopem można go z powodzeniem użyć do zdiagnozowania problemu.

Niestety dorobiłem się tylko miernika.:D

Cytat:
    Na koniec jeszcze daję link - warto się zapoznać!

Już to wyszperałem trochę wcześniej.Niestety nic mi to nie podpowiedziało.Interfejs był identycznie zlutowany jak na schemacie do hitec.

Cytat:
    To jest Laser czy Laser Optic (czy jest komputerowa czy nie?)

Jest to Laser 6.Nie jest nigdzie napisane że jest to optic.Nie posiada również komputera,chyba....??
  • Poziom 15  
    Te które są u góry aparatury.
    Komputer nie wykrywa aparatury Rc.
    Niestety u mnie nie ma zmiany tonu tak jak u Ciebie na filmiku :cry: podczas ruszania drążkami.
  • Poziom 15  
    Sprawdzałem.Niestety to nie to.Nie ma znaczenia w jakiej pozycji on jest.Kolumny skaczą tak samo.Próbowałem również bez niego tj.złączyłem kable,bez zmian.

Mam dylemat bo nie wiem czy reklamować aparaturę czy może interfejs.
  • Poziom 18  
    Witam,

z opisu
    Cytat:
    Niestety zmiany tonu nie było słychać podczas ruszania manetek,ale był on słyszalny przy przełączaniu pozostałych przycisków,również kolumny reagowały prawidłowo,lecz tylko te przypisane do przycisków.

wynika, że jednak aparatura poprawnie komunikuje się z komputerem, a problemem są niedziałające manetki, co sugeruje uszkodzenie aparatury. Opis uszkodzenia wskazuje także potencjalną możliwości naprawy.
    Pozdr.
  • Poziom 15  
    Czyli problem tkwi w potencjometrach,czy może w innym podzespole??
  • Poziom 18  
    Witam,

nie chodzi o potencjometry, te są pewnie w porządku, tylko o elektronikę.

Pozdr.