Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[atmega16] Programowanie przez LPT STK200

BluePower 12 Jan 2010 00:33 2599 5
    BluePower
    Level 10  
    Mam problem z załadowaniem do atmega16 programu przez PonyProg2000.
    Program jest napisany w AVR Studio, skompilowany. W PonyProg2000 otwieram plik *.hex i chcę go wgrać.

Ze zlutowanym przeze mnie układem łączę się przez port ISP z programatorem na LPT (ISP STK200 - http://www.protech-micro.pl/produkt.php?id=31 )

W ponyprog ustawiam swój procesor. W menu Setup po kliknięciu na "Probe" wyskakuje, "Test OK".

Odczyt i zapis z Flash rozpoczyna się pojawieniem się komunikatu "Unknow device. Error -24". Po czym pasek odczytu/zapisu się powiększa. I wyskakuje komunikat "Read/Write Success".
    Wszystkie komunikaty pojawią się także przy odłączonym urządzeniu.

Co jest nie tak? W czym szukać problemu?
    Gienek
    Level 37  
    A czy podłączyłeś zasilanie do programatora? Ten programator pobiera zasilanie z układu docelowego. Jeżeli programujesz procesor poza układem, to programator musisz podłączyć do zasilania.
    BluePower
    Level 10  
    Tak - do płytki podłączam baterię 9V.
    Gienek
    Level 37  
    W takim razie źle skonfigurowałeś PONYPROG.
    W zakładce SETUP -> INTERFACE SETUP ustaw PARALLEL i tam AVR ISP API
    sylwunia35
    Level 18  
    Czyli że układ zasilasz baterią 9V ale chyba przez stabilizator 5V daj 12V tak dla pewności oczywiście przez stab 5V może ta bateryjka nie wyrabia i powstaje duży spadek napięcia.
    BluePower
    Level 10  
    Nie zamieściłem schematu. Sorry ;)

Oczywiście stabilizowałem napięcie przez MAX666 na 5V.

Problem z programowaniem występował ze złymi ścieżkami między ISP, a procesorem. Okazało się, że mam zły schemat. Poszukałem w sieci innego, poprawiłem ścieżki i działa :)

Dzięki.