Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K70IC i Windows XP obrócony obraz z kamerki webcam

12 Sty 2010 11:04 19710 13
  • Poziom 1  
    Witam, jestem nowym członkiem forum więc przepraszam za wszelkie pomyłki.
    Mam taki problem, kupiłem dzisiaj laptopa asus k70ic pro 79i i gdy uruchamiam kamerke w moj komputer to obraz jest odwrócony o 180 stopni... Prosze o pomoc. Myślę, ze to wina sterownika, ale nie wiem skąd wziąć inny. Mam Windowsa XP, prosze o pomoc.

Moderowany przez mat_ed:

Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką. Tym razem poprawiłem, ale był to pierwszy i ostatni raz. Regulamin p. 15.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, jestem tutaj nowym uzytkownikiem. Mam taki sam problem. Kupilem asusa k70ic bez systemu operacyjnego, zainstalwoalem oryginalnego xp home edition, wszystkei sterowniki ktore sciagnolem z internetu (poniewaz na plytce dostalem tylko do windowsa 7)dzialaja,wszystko jest ok procz wbudowanej kamery internetowej 1.3 mp, poniewaz jak wchodze na moj komputer uruchamiam urzadzenie wideo usb ( kamerke) to mam obraz przekrecony o 180 stopni, podczas rozmowy przez skype jest to samo... Prosze Was o pomoc co mam zrobic albo o pomoc w poszukaniu odopowiedniego do niej sterownika. W menedzerze urzadzen-urzadzenia do obrazowania-urzadzebue wideo usb mam nastepujace dane w szczegolach :

-Identyfikator wystapienia urzadzenia :
    USB\VID_04F2&PID_B071&MI_00\6&32D26C37&0&0000

-identyfikatory sprzetu:
    USB\Vid_04f2&Pid_b071&Rev_1515&MI_00
    USB\Vid_04f2&Pid_b071&MI_00

Prosze Was serdecznie o pomoc w rozwiazaniu tego problemu, 4760727 to moj nr gg jakby ktos potrzebowal
  • Poziom 11  
    Miałem to samo w K50IJ (obraz obrócony 180st). Pomogło oprogramowanie na płytach CD dodawane do lapka . Były wśrod nich min. LifeFrame i AsusScreenSaver.

Pozdr
  • Poziom 9  
    Niestety tych programów nie mam, slyszalem tez ze po prostu trzeba znalezc odpowiedni sterownik za pomoca tego kodu, ktory podalem wyzej. Tylko ja mam z tym problem, czy moglby ktos pomoc, albo udzielic jeszcze jakis rad/sposobow

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Kolego Jeyfk, sciagnalem Life Frame. Mozesz powiedziec gdzie masz opcje obracania obrazu wbudowanej kamery w laptopie? Widze tyllko taka opcje po zrobienbiu zdjecia, prosze jak mozesz udziel odpowiedzi :)
  • Poziom 11  
    Napisałem tylko, że oprócz sterownika znajdują się min. w/w programy powiązane z camerą.

Twój model tak jak w poście wyżej to Chicony, ew. po zainstalowaniu sterownika powinieneś mieć: USB 2.0 1.3M UVC WebCam (możesz również poszukać po sieci tej nazwy). Powinno zadziałać.

Pozdr
  • Poziom 9  
    Dzieki kolego Gepetto oraz Jeyfk za zaangazawanie. Doceniam Was i wiem, ze chcecie mi pomoc, chcialbym tylko Was przeprosic za moje "nobostwo" po prostu jestem poczatkujacym uzytkownikiem laptopow.

Zainstalowalem ten sterownik tak jak mowiliscie. Fakt kamerka juz dzialala poprawnie, tylko, ze laptop nie chce mi sie sam wylaczyc z startu tylko wylogowuje sie, ekran sie przygasza, ale caly czas chodzi. Musze dopiero dluzej przytrzymac przycisk power aby sie wylaczyl... Jak go pozniej uruchamiam, po wylaczeniu, wlogowuje sie pokazuje sie pulpit ale bardzo zaczyna"mulic" dlugo trwa wykrycie sieci bezprzewodowej oraz musze odczekac troche czasu zeby moc wejsc w menedzera urzadzen i wlasciwosc np. szczegoly. Nie wiem dlaczego i o co chodzi...

Znalazlem artykul:
    28 Sty 2010 23:48
    Re: ASUS K51AC i WinXP - po instalacji kamerki, sys. się nie
    Odpowiedz z cytatem
    Witam
    Był u mnie kolega z Asusem K51AC. Miał ten sam problem (odwrócony obraz z kamerki). Po godzinie walki znalazłem rozwiązanie - okazało się, że pasuje sterownik od Visty 32 bit (klik na ikonę z Logo Asus i po zainstalowaniu restart koma). Jest jedno "ale": po zainstalowaniu tego sterownika komputer nie będzie się wyłączał, należy wyłączyć ręcznie, a po ponownym uruchomieniu wejść do menedżera urządzeń i w głównym koncentratorze USB odznaczyć "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia..." To wszystko
    P.S. Do w/w modelu pasują też Hot Keys od Visty 32bit.

" po ponownym uruchomieniu wejść do menedżera urządzeń i w głównym koncentratorze USB odznaczyć "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia..." To wszystko"

Co o tym sadzicie? Czy to pomoze w moim przypadku ?
    Jak mozecie wytlumaczcie mi jak nobowi, krok po kroku, jak to zrobic i czy to w ogole cos pomoze...

Asus k70ic, win xp sp2
  • Poziom 9  
    Moj komputer - prawy przycisk - wlasciwosci - sprzet - menedzer urzadzen - i tu wlasnie sa moje schody. Nie wiem jak ta opcje odlaczyc kolego. W głównym koncentratorze USB odznaczyć "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia nie widze tego, nie wiem jak to zrobic i tu moj caly problem

Co z tym muleniem kompa?
  • Poziom 9  
    Pomoglo :) wszyskto jest juz ok, odznaczenie tej opcji pomoglo :)

Gepetto mam do Ciebie jeszcze jedno tylko pytanie, problem mulenia tego laptopa...
    system sie wlancza po 3 sec gg juz dziala net dziala, daje ppm na moj komputer aby sie wyswietlily wlasciwosci jednak one sie nie wysiwetlaja, dopiero jak wyswietli mi sie po pewnym czasie w prawym doklnym rogu o tym ze system moze byc zagrozony ( poniewaz wylaczylem aktualizacje chociaz mam oryginalnego windowsa), pozniej wysiwetla sie dopiero ikonka sieci bezprzewodowej i jak te 2 rzeczy sie wyswietla dopiero sie odblokowuje i wyskakuja mi wlasciwosci (to co najpierw dalem po zalogowaniu systemu) wczensiej tak nie mialem dlatego pytam co jest nie tak