Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer, Denon czy Yamaha - który wzmacniacz najlepszy?

12 Sty 2010 14:27 27421 36
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie!
    Na allegro pojawiło się kilka (jak mi się wydaje fajnych wzmacniaczy) Na który się z nich zdecydować ?
    Yamaha AX 570rs
    Pioneer A 702r - ten bardzo poważnie nadszarpnął by mój budżet
    Denon PMA 980r
    Dodam tylko że chcę tego sprzętu do słuchania muzyki w domu. Słucham jazzu bluesa i rocka. Najchętniej słucham muzyki z płyt winylowych.
    Ps.
    Czy może jest coś jeszcze w podobnym przedziale cenowym na co powinienem był zwrócić uwagę?
    Z góry dziękuje za wszelkie cenne porady
  • Poziom 12  
    Ja polecam Yamahe od AX 500 wzwyż super brzmienie jakość itp.
    Im wyższy model AX w tej marce to głównie większa moc więc sam się zdecyduj na jaki Cię stać...
  • Poziom 13  
    Posiadałem przez kilka lat Pioneer A-701R, uważany przez wielu za lepszego od swojego następcy.
    Jest to bardzo dobry wzmacniacz posiadający rzadką cechę jaką jest muzykalność. Jest wydajny prądowo co było słychać w dobrej dynamice. Wewnątrz markowe podzespoły.
    Ma do tego naprawdę dobry przedwzmacniacz gramofonowy MM i MC z filtrem antywibracyjnym.
    Zastąpił go u mnie dopiero Pioneer M90a.
  • Poziom 10  
    Sprawa najważniejsza. Posiadane kolumny muszą mieć taką impedancję jak wzmacniacz. Ich moc znamionowa powinna być około 2 razy większa niż wzmacniacza. Lepsze duże kolumny i wzmacniacz.
  • Poziom 33  
    Kolumny nie muszą być 2 razy mocniejsze od wzmacniacza. To jest mit jeszcze z czasów PRL. Wzmacniacz może być o parę procent mocniejszy, jeśli jest ktoś nader ostrożny, to może mieć o wiele większa moc od kolumn.
    Co do impedancji to prawda, ale zobowiązany jestem coś wytknąć - impedancja wzmacniacza to setne lub dziesiętne części oma, chodzi po prostu o prąd, który płynie do kolumn. Producent zaleca np. kolumny 8 omów na kanał, nie mniej, gdyż im mniejsza impedancja wymusza tym większy prąd.
  • Poziom 30  
    Polecam H/K PM655 Vxi, PM665 Vxi, Denona PMA-1060, a najlepiej PMA-1560 (jeśli będzie Cię stać) ewentualnie Yamaha AX-900.
  • Poziom 9  
    Ten H/K jest chyba dość słaby (jeżeli chodzi o moc) Jeżeli chciałbym mieć kolumny ok 100W to musiał by być to wzmach ok. 130 prawda? Denona i Yamahy nie zauważyłem? A Pioneer? Co sądzicie również o Rotelu?
  • Moderator
    W jakim pomieszczeniu będzie grał sprzęt?
  • Poziom 9  
    W pokoju ok 20 m2. Ale poza tym czasami chcę, żeby przywalił na imprezie w większym pomieszczeniu. Ale głównie zależy mi na brzmieniu i czystości dźwięku
  • Poziom 30  
    Nie ma reguły, że przy 100W kolumnach musi być wzmacniacz o mocy 130W, może nawet mieć 500W lub zaledwie 10W i przy rozsądnym użytkowaniu nic się nie stanie.
    Co do H/K to jest to bardzo dobry wzmacniacz i nie sądzę aby Ci braklo mocy, bo 100W w domu to naprawdę bardzo dużo.
    Poza tym nie sugeruj się mocą, bo to malo przydatny parametr.
    Pozostałe wzmacniacze, które wymieniłem są również godne polecenia tylko kwestia kosztów, gustu i preferencji.
    W jednej z opinii na audiostereo.pl czytałem, że H/K PM655 Vxi był poważną konkurencją dla końcówki Rotela - to tak propo tej firmy, bo pytałeś.
  • Poziom 9  
    To w takim razie jakimi parametrami mam się kierować? Powiedzcie mi tylko jeszcze do czego służy przedwzmacniacz i czy należy go uwzględniać przy początkowym kompletowaniu. A jeszcze odnośnie mocy tych wzmacniaczy to jak to jest, że mogę podpiąć np. 100W kolumny do 20W wzmacniacza? Rozumiem, że jak jest większy wzmak to mam zapas mocy ale jak jest mniejszy to chyba nie wykorzystam całej możliwości kolumn?
  • Poziom 10  
    Podać wszystkie dane techniczne kolumn, to coś dobierzemy.
  • Poziom 9  
    Kolumn jeszcze nie zakupiłem narazie chcę kupić wzmacniacz - chyba że powinienem na odwrót?
  • Poziom 10  
    Polecam to na Allegro: Tonsil Altus 110w + wzmacniacz Diora WS 504 (numer 880867722) Cena 600 zł. Jest korektor graficzny. Wedłud mnie niezbędny.
  • Poziom 30  
    Przy Altusach rzeczywiście warto mieć korektor, bo mogą uszy odpaść przy dłuższym słuchaniu.
    Przedwzmacniacz jest potrzebny wtedy, gdy mamy końcówkę mocy i właśnie przedwzmacniaczem sterujemy tą końcówką dlatego nie jest Ci on potrzebny.
    Propo mocy kolumn i wzmacniacza to masz rację - zbyt mocny wzmacniacz będzie miał zapas, za słaby nie wykorzysta całego potencjału kolumn.
    Moim zdaniem warto się zainteresować New Mildton 170 lub 200 ewentualnie Scherzo 200 lub Polaris 200, a wzmacniacze podałem już wyżej.
  • Poziom 15  
    Kolego, kupiłem nie dawno wzmacniacz Denon pma-860, dużo osób go polecało i jest to podobno jeden z lepszym modeli tej firmy. Zaryzykowałem i kupiłem go. Gdy już go otrzymałem i podłączyłem pod niego Tonsile Scherzo 200 to normalnie....wszystkie wzmacniacze (razem ze wzmacniaczem ojca który ma philipsa i 2x85 rms) które słyszałem wcześniej mogą się schować. Naprawdę i szczerze go polecam. Jest nie drogi, chociaż, zależy od stanu i szczęścia w jakich cenach jest na allegro. mnie udało się go kupić za 440 zł z przesyłką :) Niestety coś za coś. na przednim panelu w lewym i prawym górnym rogu są obtarcia i lekkie ryski są na górnej pokrywie, ale nie przejmuję się tym za bardzo :)
  • Poziom 15  
    nie powiedziałem że jest to super mega wzmacniacz, tylko jeden z lepszych, nie jakiś byle jaki. Dziwne że dużo osób go polecasz a Ty akurat odradzasz. Są gusta i guściki - jedni wolą blondynki a drudzy rude :P dla mnie ten wzmacniacz wymiata :)
  • Poziom 20  
    wolfi18 napisał:
    nie powiedziałem że jest to super mega wzmacniacz, tylko jeden z lepszych, nie jakiś byle jaki. Dziwne że dużo osób go polecasz a Ty akurat odradzasz. Są gusta i guściki - jedni wolą blondynki a drudzy rude :P dla mnie ten wzmacniacz wymiata :)

Jak piszesz. Wzmacniacz "wymiata". Lecz nie oferuje zbyt wiele poza tym:(
    Pewno, że moc i wydajność prądowa - to bardzo istotna, pozytywna cecha w audiofilskim świecie. Ale jest jeszcze kilka innych...
    Czyli np.: moc, wydajność prądowa, niech będzie - 5/5. Stereofonia, głębia, przestrzeń - może 2/5? Barwa - 2/5. I jeszcze kilka innych... Czy wzmacniacz wtedy będzie najlepszy (w swojej półce cenowej)???
    Oczywiście - jednym wystarcza/jest najważniejsza pierwsza wymieniona cecha (zwłaszcza w przypadku dużych i trudnych kolumn). Innym - nie.
    Kwestia gustów:)

Pozdr.
  • Poziom 9  
    A co na przykład sądzicie o Luxmanie L430?
  • Poziom 10  
    Może być. Kolumny mają mieć impedancję 8 omów. Przy 4 wzmacniacz przegrzeje się zanim moc dojdzie do 50 watów. Powinny być sztywne, a nie plastikowe. Dla dobrego przenoszenia dolnych częstotliwości korzystna jest duża obudowa i głośnik niskotonowy. Dobry wysokotonowy różni się budową od pozostałych i decyduje o przenoszeniu wysokich częstotliwości.
  • Poziom 9  
    Mam do was jeszcze pytanie. Znalazłem na allegro Audiolaba 8000S. Słyszałem, że jest to idealny sprzęt do słuchania czarnych płyt. Prawda jest taka, że chyba na to zachorowałem. Czytałem na jego temat trochę i okazuje się, że (podobno) jest to sprzęt, który wyprzedza swoją półkę cenową bardzo znacząco.

Jednak w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu :) mianowicie (co jeszcze przeboleje ostatecznie) kosztuje on jak na moje możliwości bardzo dużo. 1200 to wszystko co mam. A druga sprawa to taka, że czasami nie ukrywam chciałbym nagłośnić przy jego pomocy jakąś niewielką imprezę, a do tego i ja sam lubię czasami posłuchać głośniej jakiejś fajnej nuty. Mój pokój ma 24 m2

Czy Audiolab 8000S będzie w stanie sprostać moim oczekiwaniom?
  • Poziom 10  
    Jak na taką cenę Audiolab cienko wygląda. Może to będzie dobre. Jest wejście na gramofon. Amplituner ONKYO TX-4500, JAPOŃSKI, VINTAGE, GWARANCJA, 420W
  • Poziom 20  
    Nie wierz we wszystko, co piszą. Własne uszy powiedzą najlepiej:)
    Nie ma wzmacniaczy, które wyprzedzają resztę konkurencji we wszystkich aspektach.
    Za 1200 zł, jak ma być również na imprezki - polecam kombinację pre+power. Luxman L-430 to super sprzęt (w swojej cenie).

Pozdr.
  • Poziom 9  
    Ile w takim razie warto jest dać z Luxa 430 albo 410?
  • Poziom 10  
    Cena 400 zł wydaje się dobra. Mogłaby być niższa.
  • Poziom 20  
    Za model 410 - to dobra cena (jeśli nie grzebany). 430 to już ze dwa razy tyle i wiecej (zależnie od stanu).
    Ale jeśli robisz imprezy - to poważnie zastanowiłbym się na preampem (100-400 zł) i końcówką mocy (500-800). W 1200 zł z pewnością się zmieścisz.

Czy była tu mowa o kolumnach? jakie?
  • Poziom 15  
    a może wzmacniacz denon pma 1060 (jeśli oczywiście chcesz tyle na wzmacniacz przeznaczyć) ? bardzo ładnie gra i do tego jakieś fajne kolumienki, np. scherzo 350 ? z tańszej opcji naprawdę polecam denona pma 860
  • Poziom 9  
    Ten 1060 jest drogi a 860 nie widziałem na allegro
  • Poziom 30  
    Drogi jest na allegro, a ja widziałem PMA-1060 za 500zł w bardzo dobrym stanie tylko, że to nie było w internecie.