Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator współpracujący bezpośrednio z AVRStudio

adam cs 12 Jan 2010 16:56 1379 4
    adam cs
    Level 14  
    Witam.
    Przechodzę do rzeczy:
    Czy któryś z programatorów opisanych na TEJ stronie nadaje się do tego?
    Ja nie jestem w stanie stwierdzić tego bo do tej pory było tylko WinAVR i STK200 w moich rękach, dlatego proszę kogoś kto się na tym lepiej zna niż ja, żeby mi rozwiał wątpliwości.
    mirekk36
    Level 42  
    Kup sobie na allegro czy gdziekolwiek np programator STK500v2 - koszt to ok 49zł i będziesz sobie programował bezpośrednio z AVRStudio.

o tu masz PDFka

http://www.and-tech.pl/Stk500/stk500.pdf
    adam cs
    Level 14  
    mirekk36 wrote:
    Kup sobie na allegro czy gdziekolwiek np programator STK500v2 - koszt to ok 49zł i będziesz sobie programował bezpośrednio z AVRStudio.

No dobrze,w takim razie jaki jest sens budować programatory które są na podanej przeze mnie stronie.
    Czy chodzi tylko o brak LPT? Jakaś alternatywa?
  • Helpful post
    mirekk36
    Level 42  
    Programatory na LPT są przede wszystkim wolne jeśli chodzi o programowanie procków większymi wsadami. Poza tym możesz sobie zrobić USBASP - on wprawdzie tak wprost nie będzie działał z AVRStudio ale da radę go jakoś tam na okrętkę podłączyć. Tyle że najmniejszy problem będzie np z STK500v2 no i najtaniej.

Jaki jest sens budować programatory? - dla jednych jest duży sens bo lubią, ja natomiast wolę kupić coś gotowego czasem , sprawdzonego , uruchomionego i przetestowanego - dzięki czemu więcej czasu poświęcę na programowanie procków niż na uruchamianie programatorów ;)

chociaż sam też sobie robiłem np taki usbasp:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1333300.html

ty jednak pytałeś chyba o taki, który bez żadnych kombinacji ruszy z AVR Studio więc ci podałem taki przykład - żeby był szybki jeśli chodzi o programowanie, żeby był na USB zamiast na LPT - bo LPT się kończą itd
    adam cs
    Level 14  
    Quote:

ty jednak pytałeś chyba o taki, który bez żadnych kombinacji ruszy z AVR Studio więc ci podałem taki przykład - żeby był szybki jeśli chodzi o programowanie, żeby był na USB zamiast na LPT - bo LPT się kończą itd

Dzięki za wyjaśnienie.
    Tak.Dokładnie o to mi chodziło, przejrzałem kilka ofert na allegro no i można kupić STK500 v2 (bez obudowy) za ok 35 zł więc całkiem niedrogo. I to na niego się zdecyduję.