Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna I nie zapala po wyłączeniu silnika

12 Jan 2010 17:07 2213 8
  • Level 15  
    Witam wszystkich!

Problem jaki trapi moją lagunę jest następujący: Silnik pali Ok na zimnym silniku, jeżeli się jedzie na krótką odległość to po wyłączeniu silnika silnik nie chcę ponownie zapalić, dopiero jak się odczeka 15-20 min pali bez problemu. Po przejechaniu dłuższej trasy jak silnik się już dobrze nagrzeje to pali dobrze. Wymieniłem świece na polecane NGK oraz przewody zapłonowe też na NGK. Co mam jeszcze sprawdzić? . Zauważyłem jeszcze, że silnik przerywał i miał mniej mocy, ale po wymianie świeć i przewodów problem ustąpił. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    Możliwe że któraś z cewek zaczyna się kończyć.... U mnie było podobnie.
  • Level 15  
    rozumiem, że do wymiana kwalifikowałaby się cewka zapłonowa? Która inna cewka może szwankować? Kopułkę i palec też trzeba zmieniać? Jest jakaś metoda żeby ją sprawdzić nie wymieniając?
  • Level 28  
    Ja mam u siebie silnik 2.0 F3R i nie mam kopułki. Niestety w takim przypadku Ci nie pomogę.
  • Level 42  
    Wszystko pięknie , ale co sprawdziłeś , jak silnik nie chce odpalić . ? Co mu brakuje paliwa,czy iskry?
  • Level 20  
    Moim zdaniem czujnik temperatury silnika przy nagrzewaniu(temp.pośrednia pomiędzy gorącym a zimnym silnikiem) szwankuje.
  • Level 15  
    a więc tak, iskrę na świecy ma a paliwo to nie wiem jak sprawdzić czy dopływa, ale jak się kręci silnikiem bez świecy to śmierdzi benzyną więc paliwo chyba dochodzi. Zresztą jak odczekam 15-20min to zapala bez problemu, jak się jedzie na dłuższe trasy tak że silnik się dogrzeje to po zgaszeniu też nie ma problemu z odpaleniem, nie pali jak trochę pochodzi. Jak te czujniki sprawdzić?

Dodano po 44 [minuty]:

czytałem, gdzieś jeszcze że może być to pompa paliwa z regulatorem , co o tym sądzicie?
  • Level 1  
    Witam mam podobny problem (silnik 2.0 laguna I ,95 ROK) zimny odpala normalnie po zatrzymaniu i około 30 min trzeba troche pokręcic jak postoi kilka godzin i bedzie całkowicie zimny odpala znowu normalnie
  • Level 12  
    robmaz wrote:
    Moim zdaniem czujnik temperatury silnika przy nagrzewaniu(temp.pośrednia pomiędzy gorącym a zimnym silnikiem) szwankuje.

Moim skromnym zdaniem kolega ma rację że to może być czujnik