Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Buderus, dwa obiegi, zawór "3D" Honeywell,

rh.rally 12 Sty 2010 17:37 4163 4
  • #1 12 Sty 2010 17:37
    rh.rally
    Poziom 18  

Witam, nie zajmuję się systemami grzewczymi, jednak mam kilka pytań odnośnie podłączenia i pracy kotła olejowego Buderus Logano G115.

Panowie zajmujący się systemami grzewczymi, podłączyli to tak jak na rysunku poniżej.
    Pominąłem narysowanie C.W.U gdyż to akurat pracuje w jak najlepszym porządku.

Kocioł Buderus, dwa obiegi, zawór "3D" Honeywell,

Mam pytania:
    - Czy wg was jest to dobrze połączone (mieszacz)?
    - Czy w takim piecu pompy pracują bez przerwy (jedynie przerywają w momencie włączenia palinika)?
    - Czy dysponuje ktoś schematem podłączenia elektrycznego do sterownika (sterownik LOGAMATIK 2107M)?

W domu są dwa obiegi, nie jest to ogrzewania podłogowe. Obecnie piec jest ustawiony cały czas na noc 10 st. C w pomieszczeniach. Sterownik ustawiony na "obniżenie wewnętrzne".
    Podłączone są dwa "piloty" w jednym pomieszczeniu dla obiegu 1 i w drugim dla obiegu 2. Teraz są one dobrze połączone do sterownika (gdyż były pomylone).

Dom obecnie stoi pusty dlatego nie mam możliwości sprawdzenia czy wszystko dobrze działa. Jednak jak podkręce temp. na 2 obiegu (pompa 2) na wyższą to automatycznie na 1 obiegu również grzejniki robią się gorące, ponieważ pompa cały czas pracuje.
    Czy nie powinno być tak, że pompa 1 powinna przestać pracować?

Proszę o sugestię. Wydaję mi się, że coś może być nie tak albo popodłączane, albo powpinane do sterownika (tak jak były te piloty zdalnej obsługi).

Również jeśli mogę prosić proszę o kontakt do naprawdę dobrego fachowca od takich pieców, na terenie woj. opolskiego.

0 4
  • #2 13 Sty 2010 00:17
    _gOOzOl_
    Poziom 11  

mieszacz jest podpiety ok, zostaje tylko sprawdzenie czy wkladka jest dobrze ustawiona, kiedy mieszacz zamyka ma brac wode z powrotu, otwarty- z zasilania

pompy sterowane sa przez "logike pomp" definiowana w poziomie serwisowym, zalanczaja sie standardowo przy 40 st C. jesli aktywny jest tryb co pracuja ciagle, w momencie staru palnika jesli temp kotła <40 staja do momentu osiagniecia wlasnie tej temp

czyli sa dwa obiegi grzejnikowe ale jeden z podmieszaniem? jesli tak problem grzania obigu bez mieszacza "przy okazji" bedzie wystepowal. musialyby byc dwa mieszacze zeby miec kontrole nad temp rowniez 1 obiegu,a le ta automatyka niestety tego nie obsłuzy. pompa 1 nie wylaczy sie jesli aktywne jest c.o., pewne nastawy sa wspolne dla obu.

co do poprawnosci polaczen ciezko sie wypowiadac nie widzac tego ;) pozdr

0
  • Pomocny post
    #3 13 Sty 2010 14:01
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

R2107M obsługuje 1 ob. bez mieszacza + 1 ob. z mieszaczem + c.w.u.
    Obieg bez mieszacza 1 jeśli nie możesz inaczej ogranicz na termostatach grzejnikowych. Jednak pompa nie wyłączy się (nawet jak dasz wpływ pomieszczenia na 10) ponieważ jest mróz i pompa będzie się kręcić (chyba że spróbujesz wyłączyć ochronę przeciwmrozową ale można to zrobić tylko dla wszystkich obiegów grzewczych na poziomie serwisowym -->kocioł -->mróz od -20st.C. Trzeba sprawdzić czy te zmiany spowodują wyłączanie się pomp gdy temp. rzecz. w pomieszczeniach jest wyższa niż nastawiona na BFU).

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2010 21:08
    _gOOzOl_
    Poziom 11  

ustawianie ochrony nizej moze dac efekt oołaczane z recznym wprowadzeniem obiegu w tryb obnizenia, a samo obnizenie zdefiniowac jako "wyłaczenie". pozdr

0
  • #5 13 Sty 2010 23:33
    rh.rally
    Poziom 18  

Dzięki wielkie panowie za zainteresowanie i pomoc.

Termostaty grzejnikowe właśnie nie są założone, także po założeniu zrobię jak mówisz.
    Dzięki za wszelkie informacje. Jak tam będe to spróbuje z tą ochroną przeciwmrozową.

Mieszacz otwarty bieże z zasilania, a zamknięty z powrotu także jest ok. Jeszcze to dokładnie sprawdze, ale z tego co pamiętam to tak było.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

0