Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung lata obraz.

Dr.Zepsuj 16 Jul 2004 00:50 1206 5
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    21 cali, stary, kwardatowe 2 głośniki na dole, czerwony skosny wyłacznik.
    Po właczeniu Lata obraz w pionie przekręca się , obraz przesunięty o jakieś 7 cm w prawo, raz jest kolor raz nie ma, raz sa inne kolory, momentami wskakują mocno poszarpane linie obrazu i zaczyna mocno szumieć w nim, szumią trafa, wygląda zupełnie jak uwalony jakiś elektrolit w zasilaniu. Sęk w tym że to nie elektrolity, są zmienione wszystkie. Te za trafopowielaczem też. Jak się podkręci screenem mam ładny stabilny raster, tyle że treśc obrazu szaleje. nie reaguje na wstrząsy i temperaturę. Generator przesuwa obraz w poziomie, jak normalnie. ALe zawsze jest w prawo .... Uszkodził się nagle, potem znormalniał na jakiś czas, nastepnie już się uwalił na stałe. Momentami obraz ginie całkiem i jest sam raster, lub jest mocno pozwijany w poziomie i ciemny. Wie ktoś co to może być?
    User removed account
    User removed account  
    280173
    Level 17  
    najlepiejn wez schemat i sprawdz poprawność napięć wyhcodzących z zasilacz
    kaz69
    Level 32  
    Z opisu wynika że masz uszkodzony lub źle zasiiany układ selektor-separator,który generuje impulsy synchronizacji.Sprawdź po wtórnej napięcie 12 i 5 v.Czy ten model jest z txt?
    kacha36
    Level 23  
    Witam.
    To chyba model z serii CX...
    Powinien być w tym odbiorniku TDA 2579, sprawdź elektrolity w jego obwodzie. Sprawdź również TDA 8341 - jesli w tym modelu jest - niestety mam tylko schemat do 28 cali typ CX6813W, wysychające kondensatory dawały taki objaw.
    To tylko sugestie, ale może będą trafne.
    Powodzenia.
    Dr.Zepsuj
    Level 20  
    WItam
    zrobilem go sobote, uszkodzony był tda 2579. Wyszło przypadkiem, dostał w noge nr1. ładunek elektrostatyczny i zaczał chodzic, ale z przerwami. Podmieniłem i oki.