Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung lata obraz.

Dr.Zepsuj 16 Jul 2004 00:50 1206 5
 • #1
  Dr.Zepsuj
  Level 20  
  21 cali, stary, kwardatowe 2 głośniki na dole, czerwony skosny wyłacznik.
  Po właczeniu Lata obraz w pionie przekręca się , obraz przesunięty o jakieś 7 cm w prawo, raz jest kolor raz nie ma, raz sa inne kolory, momentami wskakują mocno poszarpane linie obrazu i zaczyna mocno szumieć w nim, szumią trafa, wygląda zupełnie jak uwalony jakiś elektrolit w zasilaniu. Sęk w tym że to nie elektrolity, są zmienione wszystkie. Te za trafopowielaczem też. Jak się podkręci screenem mam ładny stabilny raster, tyle że treśc obrazu szaleje. nie reaguje na wstrząsy i temperaturę. Generator przesuwa obraz w poziomie, jak normalnie. ALe zawsze jest w prawo .... Uszkodził się nagle, potem znormalniał na jakiś czas, nastepnie już się uwalił na stałe. Momentami obraz ginie całkiem i jest sam raster, lub jest mocno pozwijany w poziomie i ciemny. Wie ktoś co to może być?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  280173
  Level 17  
  najlepiejn wez schemat i sprawdz poprawność napięć wyhcodzących z zasilacz
 • #4
  kaz69
  Level 32  
  Z opisu wynika że masz uszkodzony lub źle zasiiany układ selektor-separator,który generuje impulsy synchronizacji.Sprawdź po wtórnej napięcie 12 i 5 v.Czy ten model jest z txt?
 • #5
  kacha36
  Level 23  
  Witam.
  To chyba model z serii CX...
  Powinien być w tym odbiorniku TDA 2579, sprawdź elektrolity w jego obwodzie. Sprawdź również TDA 8341 - jesli w tym modelu jest - niestety mam tylko schemat do 28 cali typ CX6813W, wysychające kondensatory dawały taki objaw.
  To tylko sugestie, ale może będą trafne.
  Powodzenia.
 • #6
  Dr.Zepsuj
  Level 20  
  WItam
  zrobilem go sobote, uszkodzony był tda 2579. Wyszło przypadkiem, dostał w noge nr1. ładunek elektrostatyczny i zaczał chodzic, ale z przerwami. Podmieniłem i oki.