Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor CRT na LCD - konwenter

radsat 12 Sty 2010 18:55 1655 4
  • #1 12 Sty 2010 18:55
    radsat
    Moderator

Witam serdecznie. Mam monitor SM0901 w maszynie CNC, chciałbym zamiast niego założyć tradycyjny LCD. Obecny monitor CRT zasilany jest napięciem 15V DC(szczegół), oraz doprowadzone są do niego trzy sygnały - V, H, S. Normalna próba podłączenia się pod te sygnały oczywiście nie zdaje egzaminu, stąd moje pytanie - czy jest jakiś konwerter który przetworzyłby te sygnały na odbiór w LCD.

Sygnał "S" przychodzący z karty to video TTL (positive)
    Sygnał Sync. "V" to 63.295Hz. TTL (negative)
    Sygnał Sync. "H" to 15.35KHz. TTL (positive)

Za pomoc dziękuje.

0 4
  • #2 12 Sty 2010 20:53
    beatom
    Poziom 31  

Witam.
    Nie tak dawno mialem ten sam problem. Monitor Fanuc-a, w tokarce Seiki ( Mori Seiki dzisiaj ).
    Naprawa monitora nie wchodzila w gre z roznych wzgledow, wiec szukalem takze takiego konvertera. ( mialem ladny monitorek, ktory by tam pasowal ) Niestety poszukiwania zakonczyly sie fiaskiem.
    Skonczylo sie na zakupie LCD z tej firmy: http://www.cnc-electronics.com/a61l-0001-0095.html
    Niestety nakleili naklejke gwarancyjna i nawet nie moglem zajrzec do srodka.
    Dzwonilem w sprawie dokumentacji, ale odmowiono mi.
    Zrobili to tak sprytnie, ze wszelkie zlacza i wymiary idealnie pasuja do oryginalu.
    Wiem, ze niewiele pomoglem ale mam nadzieje, ze moze kiedys ktos przedstawi rozwiazanie tego problemu na forum.
    Jestem ciekaw.

0
  • #3 14 Maj 2010 11:47
    radsat
    Moderator

Przypomnę, temat nadal aktualny, może ktoś sobie z tym poradził?

0
  • #4 14 Maj 2010 12:27
    Maciekqbn
    Poziom 15  

Po sygnałach, które podałeś wygląda mi to na sygnał B/W (dwa kolory: biel-czerń) o parametrach synchronizacji zbliżonych do amerykańskiego synału TV (odświeżanie 60 Hz).
    Eksperymentalnie zredukuj amplitudę sygnału wideo z TTL do np. 0-1V i spróbuj podłączyć zwykły odbiornik TV (tzw. multistandardowy) poprzez wejście RGB lub monitor akceptujący sygnał synchronizacji poziomej rzędu 15kHz (czyli taki, do którego można podłączyć sygnał TV). Tak na oko powinno zadziałać, może tylko pozostanie kwestia zmiany polaryzacji sygnałów.

Niestety gotowej recepty (konwertera) nie jestem w stanie podać.

0
  • #5 04 Lis 2010 20:22
    Jarosław Pawlik
    Poziom 11  

Jest taki konwerter ACV-011. Wystarczy poszperać w necie - nawet za 190zł można dostać taki egzemplaż. Poza tym istnieją multikonwertery, gdzie na wejście można podać sygnał composit video - typ konvertera STV 908.

0