Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-L32X10YA dwa pytania

77bastek 12 Jan 2010 19:55 2523 7
    77bastek
    Level 9  
    Panowie mam do was dwa pytania. Pierwsze to gdzie na tym telewizorze szukać numeru seryjnego potrzebnego do tej 5letniej gwarancji. Znalazłem na nim przynajmniej 5 różnych numerów ale to żaden z nich.
    A drugie pytanie dotyczy sposobu połączenia tego i drugiego telewizora z zestawem kina domowego. Wygląda to tak DVD jest polaczone z Panasoniciem kablem HDMI, i euro, do telewizora drugim eurozłączem jest podłączony dekoder polsatu, a chcę żeby sygnał docierał jeszcze do drugiego telewizora. Wcześniej był on połączony z wideo i telewizorem zwykłym kablem antenowym i sygnał docierał, a teraz zrobiłem tak samo tzn. kabel antenowy podłączyłem do dvd i telewizora, ale nadal nie mam pomysłu jak to może zadziałać. Może to kwestia tego, że w tym przypadku to niemożliwe żeby połączyć to analogowo, a może po prostu trzeba pobawić się ustawieniami. Bardzo prosiłbym o jakąś radę bo w kwestiach techniki jestem zupełnie zielony :)
    hojlo1
    Level 35  
    Jak nie ma czytelnego np. "SERIAL NO:" (na fakturce powinien być powtórzony) to kliknij fotkę i znajdziemy (chyba) ;)

Co do drugiego pytania, to trochę zawile opisałeś (rysunek? - choćby odręczny i fotka...).
    Jednak wiedz że często jak podłączone jest HDMI i wybrane , to drugie złącze może być nieaktywne (nic nie wysyła).
    77bastek
    Level 9  
    Panasonic TX-L32X10YA dwa pytania
    Tak to wygląda, a ustawienia telewizora (metodą prób i błędów) wyglądają tak

Ustawienia link
    Viera link - wyłączone
    Q Link - Av1
    Wyjście Av1 - AV2

Przy takim ustawieniu dźwięk z telewizora jest nadawany przez głośniki kina domowego i chciałbym pod to podłączyć jeszcze jeden telewizor zwykłym rozdzielonym kablem telewizyjnym bo w Panasonicu są tylko dwa wejścia na kabel euro.

Numer seryjny już znalazłem
    hojlo1
    Level 35  
    Ale chcesz na drugim TV i dekoder i DVD ?

Czy ten zestaw kina domowego co opisujesz to równoznaczne z DVD?
    (na rysunku mam 4 sprzęty)

To po prawej to też TV?
    (co to za wtyki/gniazda w dół idą?)
    77bastek
    Level 9  
    Tak, równoznaczne z DVD. Na drugim chcę tylko obraz z dekodera, DVD nie musi odbierać.
    Ten dodatkowy odbiornik to ten telewizor ktory chce podłączyć.
    Od niego wychodzi zwykły kabel antenowy, który domowym sposobem przerobiłem z jednej strony na wejściowy i wyjściowy ( to te dwie dodatkowe wtyczki) . Przy poprzednim połączeniu, było tak samo, z tą tylko różnicą że zamiast dvd było wideo, a ten dzielony przewód był podłączony i do wideo i telewizora. I wtedy sygnał był nadawany na drugi telewizor.
    hojlo1
    Level 35  
    Strasznie utajniasz ten sprzęt (wiec trzeba strzelać). ;)

Dekoder Polsatu (nie wiem jaki model) - zakładamy że nie potrafi wypuścić nic przez głowicę (chyba i tak nie ma z modulacją), więc zostaje po niskiej.
    (były chyba dekodery co i na UHF wypuszczały - co to za model?)

Jednak wg rysunku drugi TV nie ma żadnych wejść oprócz antenowych (nieprzydatne w tym przypadku do dekodera, ale mnie dziwi że to zapewne kolorowy TV i tylko z anteną?).

Dobrze opisuję? (nie wiem - i chyba źle , bo przypuszczam ze gniazd więcej i w dekoderze i w drugim TV).

Jak jednak dobrze na rysunku to...:

Więc najtaniej to kupić rozdzielacz Eurozłącza (i martwić się czy nic nie zakłóca) , a potem ten sygnał trzeba zamienić na zrozumiały dla TV (koszty modulatora, są tanie odpowiedniki na wyprzedaży, lub transmitera , jak kabla się nie chce ciągnąć itp.)

Ps - można także z powodzeniem stare wideo wykorzystać jako modulator.
    (jednak myślę że rysunki niekompletne)
    77bastek
    Level 9  
    Te pojęcia modulator i głowica to dla mnie czarna magia. W drugim telewizorze jest wejście na kabel euro, ale go nie narysowałem bo przy wideo (jak rozumiem w roli modulatora sygnału) wszystko działało przez ten jeden przewód antenowy.
    Za to w dekoderze nie ma więcej żadnych gniazd i narysowałem wszystkie. ;)

Czyli mam podłączyć dekoder do telewizora, następnie oba telewizory eurozłączem i i sprawdzić czy na kanale AV będzie odbierany sygnał. Jeżeli tak to kupić rozgałęznik i połączyć oba telewizory, dobrze rozumiem? Chodzi mi o możliwie najprostsze rozwiązanie.

I takiemu "elektronikowi" jak mnie wydaje się że jeżeli ja wiem o co mi chodzi to wszyscy inni też będą wiedzieć. :D Ale jeżeli będę jeszcze kiedyś potrzebował pomocy to będę pamiętał żeby rozrysować wszystko jak najdokładniej i podać modele. ;)
    hojlo1
    Level 35  
    Podaj nazwy sprzętu. ;)
    (podajesz że wtyków więcej nie ma, a np dekoder Polsatu musi mieć "wtyk" choćby na antenę, jeszcze się okaże i przelotka antenowa z modulatorem jest i znowu inaczej....).:(

Ps - już jak podałeś że w TV(drugim) jest Euro, to kombinacja się zmienia, ale bez sensu jest, by co post dodawać po kawałku informacji.