Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czym zmienić dawkę w pompach grupy vw (tdi)

12 Sty 2010 20:41 9814 6
  • Poziom 14  
    witam , mam nastepujace pytanie czy i jakie przyżady sa dostepne na rynku którymi można zmienic dawke rozruchową w pompach grupy Vw (1,9 tdi) . Czy i w jakim zakresie jest w ogóle mozliwa taka obróbka parametrów pompy konkretnym oprzyżadowaniem? z góry dziekuje i pozdrawiam
    Proszę stosować się do regulaminu i poprawić pisownię w swoich postach![mod="Pawel wawa"]
  • Poziom 33  
    pd czy samo tdi ?
    Proszę nie nadużywać znaków "?". Zbędne usunąłem. Post był raportowany.[mod="Pawel wawa"]
  • Poziom 22  
    VAG , kluczyk 8 oraz specjalistyczny klucz do pomp wtryskowych lub poswiecic kluczyc nr 7 i go nabijac .

Dawka na 5 temperatura silnik 70-90 stopni
  • Poziom 34  
    bula17 napisał:
    VAG , kluczyk 8 oraz specjalistyczny klucz do pomp wtryskowych lub poswiecic kluczyc nr 7 i go nabijac .

Dawka na 5 temperatura silnik 70-90 stopni

ale tu chodzi o dawkę rozruchową więc należy najpierw odczytać jej wartość w grupie 005 a potem przystąpić do adaptacji Vagiem (wersja Vaga zależna od rodzaju silnika VP lub PD) ale jest jeden problem, jeśli masz kłopoty z rozruchem nagrzanego silnika to Vagiem nie ustawisz takiej wartości dawki rozruchowej by rozgrzany silnik zapalał tak jak sobie tego życzysz. Konieczna jest korekta map dawek wtryskowych przez tunera a jeśli chcesz ustalić czym to robią to zapytaj u źródła - ale nie spodziewaj się zadowalającej odpowiedzi na to pytanie bo to ich zarobek.

A jeśli już chodzi o specjalistyczny kluczyk do nastawnika/pokrywy nastawnika pompy wtryskowej to chodzi o kluczyk energetyczny o oznaczeniu 2T, którego link (a raczej do uniwersalnego krzyżowego kluczyka) przedstawiam poniżej :
    http://www.dobrysklepmetalowy.pl/klucz_do_klo...yzowy_k-1u__k-2l__k-2p__k-2t,17780,12841.html
    jest to klucz, którym możemy odkręcić specjalną nakrętkę jednej ze śrub jaką pokrywka/cały nastawnik jest przytwierdzony do pompy wtryskowej.
  • Poziom 16  
    Witam

Chciałbym zmienić dawkę startową i niestety nie wiem jak mogę to zrobić przy pomocy programu vag-com release 409.1 w głównym menu najpierw klikam na przycisk select następnie wybieram w pierwszej zakładce common (typowe) 01 - engine (silnik) wykrywa silnik i klikam na bloki pomiarowe - 08 i wpisuję 05 przy uruchomionym silniku wskazuje jakieś tam bdane ale nic niestety nie mogę zmienić i nie wiem co robię źle nie mam nigdzie wprowadzenia tego loginu 12233 coś jest nie tak czy mógłby mi ktoś opisać dokładnie co mam zrobić by dostać się do tego menu edytowalnego chę tylko zwiększyć troszeczkę dawkę rozruchową.
    Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Pozdrawiam