Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar SL 348 XW - ruchy rewersyjne w jedna stronę

12 Sty 2010 20:49 2896 4
 • Poziom 14  
  Witam
  Ostatnio pralka zaczęła wariować.Czasami nie obracała w czasie prania nie wirowała ,zatrzymywała się ,pobierała różnie wodę.Po poruszaniu wtyczkami programatora na jakiś czas się poprawiało.Rozebrałem programator wyczyściłem w nim wszystkie możliwe styki.Po zamontowaniu go pralka ruszyła i zrobiła z 10 prań nic się nie działo .Ale od rozebrania jest jedno ale.A mianowicie obroty bębna są tylko w jedną stronę (w prawo ) czy to na praniu czy wirowaniu i w czasie napuszczania wody do prania zasadniczego brak funkcji dopuszczania czasowego wody.Objawy te wskazują mi na źle ustawione szybkie krzywki programatora .A niestety podczas rozbierania nie zaznaczyłem położenia tego pierwszego wałeczka od strony silniczka.Czy istnieje jakaś instrukcja ,schemat jak to zsynchronizować - ustawić ?A może się mylę i nie ma to z tym nic wspólnego .Nie chcę za dużo razy rozbierać programatora i ustawiać na chybił trafił bo kilka rozebrań i popękają blaszki zespalające segmenty.Może ktoś ma jakiś pomysł ?

  https://obrazki.elektroda.pl/77_1263325600.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/2_1263325600.jpg
 • Specjalista AGD
  pico1 napisał:
  Czasami nie obracała w czasie prania nie wirowała ,zatrzymywała się ,pobierała różnie wodę

  Możliwe, że pierwotną przyczyną był zapchany układ hydrostatu. Jest o tym dużo informacji na forum. Wyczyść go. Programator jest źle złożony i stąd problemy. Pierwotne położenie bębnów nie ma znaczenia, ale powodem złej pracy może być zapadnięta jedna krzywka jak na zdjęciu.
  Pralka Polar SL 348 XW - ruchy rewersyjne w jedna stronę
 • Poziom 14  
  Przewody hydrostatu zostały wymontaowane i przeczyszczone na samym poczatku ale nie przynioslo to skutku.Dopiero przeczyszczenie styków programatora ustabilzowało cykle prania.Gdyby tylko miała obroty raz w prawo raz w lewo to by było ok (przed demontażem programatora miała ale niestety popełniłem gdzieś błąd). Ta opadnięta krzywka została poprawiona jeszcze przed montażem ,ale tu wielki szacunek za spostrzegawczość choć zdjęcie niezbyt dobrej jakości.Chodziło mi tylko czy samo założenie bębnów wzgledem siebie i silniczka jest czymś określone tzn jakimiś znakami czy coś w tym rodzaju.Z odpowiedzi wnioskuję że ustawienie bębnów jest bez róznicy i po rozebraniu musze się tylko skupic czy jakiś krzywki nie sa zablokowane.Orientujesz może sie który segment jest odpowiedzialny za obroty rewersyjne ?
 • Poziom 14  
  Problemem była źle założona krzywka - zablokowana- starannie złożony programator i pralka chodzi do dnia dzisiejszego