Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 25PT4101/58P

16 Lip 2004 08:41 1046 3
  • Poziom 15  
    Mam problem z usterką .Po wymianie tranzystora 7481 w korekcji telewizor wraca z tą samą usterką raz w misiącu.Nie jestem pewien czy ten tranzystor BF869 jest prawidłowy,ponieważ był wyminiany wcześniej.
    Niestety mój schemat jest w tym miejscu nie czytelny i nie mam możliwości sprawdzenia.Proszę o pomoc .Z góry dziękuję.
  • Poziom 22  
    Podstawową przyczyną sporadycznego uszkodzania się układu korekcji są przerwy w obwodach sewek H. Skoro tranzystor wytrzymuje miesiąc to nie jest taki zły. Przyczyny szukaj w całym obwodzie cewek H, poczynając od kolektora BU i kończąc na masie, a po drodze może być kilka kondensatorów i cewka. Kondensatory potrafią przerywać wewnątrz siebie. No i może gdzieś masz zimny lut i nie zapomnij o wtyczce na płytce cewek i luty tej wtyczki odrazu sprawdzaj. Najmniejsza przerwa w obwodzie cewek H skutkuje uszkodzeniem się układu korekcji, zapisz to sobie złotymi literami w pamięci na całe życie.
    Powodzenia. :)
  • Poziom 15  
    Przyczyną pierwszego uszkodzenia tranzystora był zimny lut.Wątpliwości mam co do typu tranzystora.
  • Moderator Samochody
    Znajdź w katalogu podobny, mocniejszy.