Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszczelka drzwi piekarnika+Amica seria Platinum ( EBP7422)

12 Sty 2010 22:35 15992 5
 • Poziom 12  
  Witam.

  Od kilku miesięcy posiadam piekarnik jak w tytule ogólnie sprzęt dobry ale mam problem z uszczelką drzwi. Pierwszą szlak trafił po 2 miesiącach ( któregoś dnia otwieram drzwi uszczelka wisi, 1 zaczep wyrwany z uszczelki), zakupiłem drugą, wymieniłem i dzisiaj to samo z tym, że wyrwane 2 zaczepy górne. Patrząc się na rozwiązanie montażowe to moim zdaniem te uszczelki to kompletna lipa ( 4 metalowe haczyki po rogach, które wyrywają się z cienkiej gumy).

  Myślałem żeby tą uszkodzoną po prostu przykleić punktowo w rancie, ale nie wiem czy coś z tego będzie, jakiego użyć kleju?

  Zanim kupię trzecią chciałbym się poradzić czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Jak to jest w innych piekarnikach? Czy jestem skazany na ciągły zakup nowych?

  Dzięki za pomoc!
 • Poziom 19  
  taki fakt to należało by zgłosić na infolinię Amica i żądać wymiany uszczelki bezpłatnie.Uszczelka jest klejona klejem silikonowym ale nie polecam klejenia do piekarnika
 • Poziom 12  
  Z klejenia zrezygnowałem bo to chyba nawet moim zdaniem nie najlepszy pomysł, ale w moim mieście znalazłem taki serwis, który zajmuje się tylko i wyłącznie sprzedażą, montażem i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym sprzętu grzewczego (glównie Amica i Mastercook).

  Pokazałem kolesiowi starą uszczelkę z wyrwanymi zaczepami i fachman zapytał czy piekarnik na gwarancji i czy posiadam kartę gwarancyjną bo to jak najbardziej podlega bezpłatnej wymianie.

  Oczywiście nie może być tak pięknie, bo co do czego w karcie nie było pieczątki elektromontera ( podłączenie do sieci elektrycznej - jak dla mnie kompletna bzdura ponieważ piekarnik został zabudowany przez stolarzy a podłączenie polegało tylko i wyłącznie na włożeniu fabrycznej wtyczki do gniazdka ) i nową może mi wydać odpłatnie. Oczywiście kupiłem, bo koszt niewielki ( 25zl) a sprzęt musi być sprawny więc niech będzie moja strata, ale co w razie większej kosztownej usterki, albo jeszcze raz ta uszczelka się posypie ?

  Teraz na stronie Amici znalazłem taki zapis:

  Regulamin reklamacji gwarancyjnych:
  pkt. 4 Sprawdź w Karcie Gwarancyjnej czy masz potwierdzenie od instalatora prawidłowego podłączenia sprzętu (dot. kuchni gazowych, gazowo-elektrycznych i elektrycznych o mocy powyżej 3,5 kW). Brak wpisu powoduje, że wizyta i ewentualna naprawa będzie odpłatna.

  Czyli wynika z tego że koleś odmówił wymiany bezpodstawnie ? ( wg. instrukcji piekarnik ma moc całkowita 3,3kW )

  Czy w takim razie lepiej unikać tego serwisu a ewentualne usterki zgłaszać na stronie Amici albo przez infolinie i niech kogoś przysyłają ?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Tak ! Dokładnie jak już pisałem - uszczelka podlega wymianie gwarancyjnej !!!
  Karta gwarancyjna jest uniwersalna do różnych tyków kuchni. Pan ma z firmowym przewodem zasilającym a więc nie musi być żadnych wpisów instalatora.
  Dzwoni Pan na bezpłatną infolinie Amica i tam Panu powiedzą gdzie najbliższy serwis i co dalej z wadą zrobić.
 • Poziom 12  
  No szkoda ze taki zapis nie widniał w karcie gwarancyjnej ( uniwersalnej) tylko na ich stronie to bym kolesiowi pokazał że głupoty gada.
  Tym razem dam już spokój koszt niewielki, sam sobie wymieniłem, ale jak się powtórzy albo co innego zepsuje ( odpukać :) ) to tak jak napisałeś od razu będę dzwonił na infolinie i zgłaszał reklamacje w Amice.

  I dzięki za zainteresowanie sprawą!
 • Poziom 1  
  Miałem podobny problem z uszczelką piekarnika amica. W związku z tym ,iż metalowy zaczep posiada otwory na końcach, normalnie przyszyłem go mocną nitką do uszczelki i działa.