Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stosowanie RCD - prawidłowość aplikacji

12 Sty 2010 23:20 2669 4
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator
  Bronek22 napisał:

  Teraz prądy. Moim zdaniem sa nieprawidłowe. Bo prąd Id w gałęzi do generatora pomija prąd rażeniowy Ic. Sa dwa prądy oznaczone jako Id, jednak ze schematu wynika, że nie są równe.


  Pomija również prąd I2. A rezystancja np. pracującej pralki w polskiej łazience ma coś ok. 20 Omów, więc wartość porównywalną z wartością rezystancji uziemień.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Cytat kol. Bronek22 :
  Cytat:
  W temacie „Spalił mi się telewizor kolega on117 zamieścił nastepujący komentarz i schemat.

  Oraz:
  Cytat:
  Dodatkowo należałoby publicznie podyskutować na temat licznych błędów i niedomówień w Winikpedii ( link kolegi) na temat RCD.


  Cytat kol. on 117
  Cytat:
  Problem sobie poczytać w Wikipedi jak działa różnicówka i jak się ją podłącza. Każdy może przeczytać również amatorzy to nie jest tajemnica:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyłącznik_różnicowoprądowy
  A tu przykład prawidłowego podłączenia i działanie również ogólnie dostępny do wszystkich:

  Kol. on 117 nie napisał skąd zaczerpnął rysunek, więc dyskusja jest zbędna z jednego i oczywistego powodu- post znajduje się w koszu! Dlaczego? Bo jak sam zauważyłeś- schemat jest błędny i nie każdy to zauważył :wink:
  Napisałeś:
  Cytat:
  Dodatkowo należałoby publicznie podyskutować na temat licznych błędów i niedomówień w Winikpedii ( link kolegi) na temat RCD.

  W podanym linku znajdują się inne informacje aniżeli sugerujesz (brak tego schematu), jeśli nie zgadzasz się ze mną, to podaj link do Wikipedii z tym schematem.

  Ps. Oczywiście można podyskutować, ale należy dokładnie napisać skąd pochodzi schemat, i jaki jest do niego komentarz- którego tutaj nie widzę (a może w książce podane jest, że to błędne rozwiązanie, lub aplikacja w układzie TT??).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator
  Cytat:
  Najczęściej używany RCD o znamionowym prądzie różnicowym Iz = 30 mA wyzwala prąd I = 0,65 * Iz = 20 mA.


  To jest chyba najlepsze.