Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosh Problemy z wypompowywaniem wody?

13 Sty 2010 01:12 3687 6
  • Poziom 9  
    Zmywarka Bosh nie wypompowywuje wody.Rozpoczyna proces mycia,pobiera wodę,słychać pluskanie wewnątrz,w pewnym momencie robi się cicho,palą dwie czerwone ledy na froncie ta ze szczoteczką i kranikiem,słychać mruczenie pompy wody ale nic się nie dzieje.Wyczysciłem ten cały plastikowy blok z boku zmywarki,dużo było brudu na lini wypompowywania wody mimo,że wewnątrz zmywarki są filtry.Nie znam algorytmu pracy sterownika zmywarki ale woda którą żona wybiera recznie po każdej nieudanej probie naprawy jest zimna mimo nastawy 65 st.Jesli tak powinno być,ze mycie wstępne odbywa się zimną wodą to tłuszcze muszą zapychać wszystko łącznie z pompą.
    Czy ktoś wie jak rozebrać tę pompkę?Być może tam tkwi problem.
    Prosze o porade.
    P.S Zmywarka ma trzy lata a tyle problemow,zawor aquastop-ten przy zaworze czerpalnym poboru wody już reanimowałem,zalewałem octem i podawałem napięcie,przedmuchiwałem w końcu się odkamienił i zaczął działać.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Miałem podobne historie z tym samym objawem. Przyczyną za każdym razem było zablokowanie kawałkiem wykałaczki (nie znam się na poprawnym określeniu elementów zmywarki) śmigiełka od wypompowywania wody. Znajduje się pod plastikową osłoną na spodzie zmywarki, tam gdzie znajduje sie filtr od odpływu. Ta osłona jest przykręcana na śrubę torx. Znalazłem to w instrukcji.
  • Poziom 9  
    W pompie były kawałki cienkiego szkla prawdopodobnie ze zbitego kieliszka od wina,jak przeszły przez podwojny filtr na dnie zmywarki to pewnie wie tylko moja zona.
    Pompę rozbiera się przez przekrecenie elementu z silnikem wokół własnej osi i wychodzi z korpusu,uszczelnienienie to gumowy oring.
    Zmywarka już działa,dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Ja też mam teraz problem z wypompowywaniem wody. Mam zmywarkę Bosh SGI33E35EU. Podejrzewam zablokowanie pompy. Problem w tm, że nie wiem, gdzie ta pompa się znajduje. Poproszę o pomoc.
  • Poziom 26  
    Pompa znajduje pod studzienką zmywarki. Po wyjęciu filtrów należy odnaleźć zaślepkę wiatraczka pompy, zdemontować ją, po czym sprawdzić czy wiatraczek pompy spustowej swobodnie obraca się.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pompka była zblokowana kawałeczkiem szkła. Wyjąłem i pomogło. Jeszcz raz dzięki.