Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Series: PDP-117P -14 pin jak podłączyć zasilacz ATX

KrzysiekZ 13 Sty 2010 09:24 3507 5
  • #1 13 Sty 2010 09:24
    KrzysiekZ
    Poziom 14  

W komputerze Compaq mam uszkodzony zasilacz jak w temacie, ponieważ nie mogę dokupić takiego zasilacza chcę podłączyć zwykły zasilacz ATX 20 pin.
    Podłączenie zgodnie z opisem niestety nie pomogło.

Zasilacz próbuje wystartować, ale napięcia są niestabilne, dioda w komputerze również pulsuje.

Przy podłączeniu bez komputera zasilacz pracuje poprawnie.
    Również komputer jest sprawny ponieważ na pożyczonym oryginalnym uruchamia się prawidłowo.

Może ktoś już podłączał zamiast złącza 14 pin zasilacz ATX i wie jak to zrobić prawidłowo.

0 5
  • #2 13 Sty 2010 10:20
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Uczestniczyłem w kilku takich potyczkach, ale zawsze wszystko rozbijało się o politykę prowadzoną przez tę firmę czyli Compaq.
    Zobacz na ten wyselekcjonowany link jest podwieszony w naszym dziale :arrow: Link
    Zamieściłem zdjęcie naklejki w Twym poście sprawdź czy to dokładnie taki?

Alternatywy masz dwie...
    1. Naprawić uszkodzony zasilacz.
    2. Kontynuować rozpoczętą łamigłówkę...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
    PS.
    Zamieść kilka zdjęć bardzo dobrej jakości z wnętrza tego zasilacza oraz wspominanych wtyków tak aby było widać obie strony wtyku wraz z kolorami kabli.
    Jednocześnie zdjęcia gdzie te kabelki wchodzą na płytę PCB i co w tych miejscach jest na niej napisane.

0
  • #3 13 Sty 2010 11:00
    KrzysiekZ
    Poziom 14  

Ze zdjęcia wynika, że to ten zasilacz jedynie u mnie pierwsze napięcie jest opisane nie jako +5V, a +5,05V.
    Naprawa będzie raczej nieopłacalna.
    Wymiana uszkodzonych części:
    a.) Tranzystory: W14NC50, 2SK2648, PN2907A, MPS2222A
    b.) Rrezystory: 3x0,51Ω, 0,33Ω oraz 22Ω
    Zakończyła się ponownym ich uszkodzeniem, a więc pewnie jeszcze troszkę uszkodzeń w nim zostało.

Może ktoś z kolegów posiada taki zasilacz niepotrzebny i go odsprzeda?

Jeśli chodzi o zdjęcia zasilacz wygląda jak w tym poście:
    :arrow: Compaq PDP-117P 175W model: HP-U176WF3 - jak uruchomić poza PC zasilacz?
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #4 13 Sty 2010 11:30
    arko71
    Poziom 25  

Kup jeden z zasilaczy dostępnych na Allegro, który ma takie same napięcia wyjściowe.
    Zasilacze te mają wtyczkę 20 - pin, ale tylko ze względu na większą moc i niektóre linie są zdublowane, a po kolorach sobie dopasujesz.
    Opis wtyczki 14 - pin, który podałeś jest bezużyteczny - nie ma na nim napięcia +12,8V.
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #5 13 Sty 2010 14:23
    TONI_2003
    Moderator

:arrow: KrzysiekZ
    Najłatwiej będzie właśnie naprawić, a to co podałeś jako uszkodzenia ponowne to tylko Twoja wina...
    Ja tam wiem jak on wygląda i nie o tym pisałem, ale to Twój wybór skoro taka była Twoja reakcja na mój post.
    Niedawno podobny zasilacz naprawiałem Compaq PDP124P 185W i główną przyczyną zresztą u Ciebie również jak przypuszczam to będzie nieusunięcie kleju, który jak mniemam do tego się przyczynia, ale i zapewne coś tam ominąłeś po drodze...

0
  • #6 13 Sty 2010 16:03
    KrzysiekZ
    Poziom 14  

To że coś ominąłem to pewne skoro jest to samo uszkodzenie, a zdjęcia oczywiście chętnie zrobię, ale dopiero jutro bo dziś nie mam takiej możliwości.
    Pozdrawiam

0