Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tanie wtryskiwacze do silników diesel

pivvo 13 Jan 2010 09:45 8003 10
Bosch
    pivvo
    Level 22  
    Witam chciał bym sprowokować do dyskusji na temat wtryskiwaczy diesla, może ktoś z szanownych forumowiczów kupił i założył takowe.
    Na przykładzie wtrysków do TDI typu DSLA można kupić sztukę za 400 zł oryginał Bosch i z chinanozzle po 60 zł, w tym wątku piszą że produkty Bosch'a sa tylko w niewielkim procencie weryfikowane pod kątem jakości. Czytałem też że nie są produkowane w Niemczech, tylko też w krajach egzotycznych jak Brazylia czy Argentyna.
    Porównując to do produkcji OEM narzuca się czasem skojarzenie że producent jest jeden i natomiast kanały sprzedaży różne. Przywołam przykład z firmy LUK która produkuje tarcze sprzęgłowe, to ta sama tarcza w serwisie kosztuje 600 zł a a sklepie można kupić po 200 zł
  • Bosch
    karola44-81
    Level 27  
    W tym problem, ze oryginal i zamiennik duzo tanszy czasami niewiele moga sie roznic. Robia je czesto te same wytwornie. I tak naprawde zalezy od szczescia jak dlugo bedziemy sie cieszyc z ich poprawnej pracy.
    Jednak takie elementy jak wtryskiwacze warto jednak zalozyc chyba od jakiegos wiodacego producenta. Mysle, ze chocby ze wzgledu na gwarancja jaka producent daje.
    Dla przykladu wymienialem ostatnio swiece zarowe. Stare i nowe niczym si enie roznily, ale na nowe od DENSO dostalem 2 letnia gwarancje. Wiadomo ze moga tyle nie wytrzymac- bo uzytkuje je intensywnie. Ale jak padna mam mozliwosc reklamacji- a noz widelec sie uda?
  • Bosch
    Mirek.tok
    Level 19  
    Końcówki BOSCHA do TDI są sprzedawane z" przekładką "(wtryskiwacze dwusprężynowe) więc kosztują wiecej-włoskie ok.100 zł(jeśli jest zamiennik)
    pivvo
    Level 22  
    Mirek.tok wrote:
    Końcówki BOSCHA do TDI są sprzedawane z" przekładką "(wtryskiwacze dwusprężynowe) więc kosztują wiecej-włoskie ok.100 zł(jeśli jest zamiennik)

Oki ale w tym temacie cowboy pisze że głównym problemem jest wybicie iglicy natomiast przekładka zużywa się w mniejszym stopniu, dla mnie BOSCH jak by nadmiarowo wymienia wszystko (po za sprężynami).
    Możesz podać namiary na te włoskie i czy to są BOSIO ??
    He he ... na pewno nie
    pivvo
    Level 22  
    romoo wrote:
    Ale ile zrobicie km na wtryskach?

No właśnie dobre pytanie, według mojego licznika to zrobiły 270 tyś, ale ponieważ nie jestem pierwszym właścicielem to nie mogę być tego pewien, w każdym razie jeszcze nie dymią nawet jak dam buta w podłogę (a mam chipa).
    macgyver.pl
    Level 11  
    Róznie jest z tymi końcówkami. Miałem z tym, trochę do czynienia i nie ma reguły. Boscha oryginalnego już prawie chyba nie ma, fabryki są w Indiach, Argentynie, Brazylii, Turcji, a w Niemczech zostali tylko związkowcy.... Włoskie końcówki i części do wtryskiwaczy są niezłej jakości- polecam np. firmę Firad, niezła jakość, niezła cena. Przyswoite są też nasze WZM można je śmiało montować. Odradzam chińszczyznę, i bułgarskie końcówki. Jak chodzi o grupę VW warto kupować do silników TDI kompletne zestawy Boscha - końcówki z przekładkami bo taka naprawa daje gwarancję, że wtryskiwacze pochodzą dość długo.
    Damian20000001
    Level 11  
    ile za wtryski zrobione do 1.9 tdi 90km 1z
    pivvo
    Level 22  
    Hm.. znalazłem na Allegro co myślicie, czy to jest oryginał ??
    Tanie wtryskiwacze do silników diesel
    cordoba_2004
    Level 27  
    Problem w tym że coraz więcej chińskich produktów jest coraz to lepszej jakości
    ludzie to zakładają i jeżdżą bo cena jest naprawdę atrakcyjna, a poza tym czy tak do końca wiemy że są gorsze?
    pivvo
    Level 22  
    Kupiłem te wtryski zrobiłem około 1 tyś km jak na razie rewelacja, jedyny skutek uboczny to wymiana sprzęgła, całe szczęście że koło jedno masowe, także wystarczyło kupić komplet od G60.