Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POLONEZ CARO 99 1.6GLi problem z kontrolkami tablicy roz.LPG

p1et1a 13 Jan 2010 11:00 3661 11
Testo
    p1et1a
    Level 2  
    witam. mam problem takowej natury,
    w momencie włączania kierunkowskazu (lewego czy to prawego) wciskania pedału hamulca dziwnie przygasają kontrolki na tablicy rozdzielczej ) , już nie mam pomysłu co może być tego przyczyną dlatego piszę i proszę o jakąś pomoc.
    został wymieniony alternator, akumulator nowy (pół roku),
    a druga sprawa jak sprawdzić gdzie jest podłączona masa(bo sądze ze to moze byc tez tego powód ale nie wiem gdzie szukać)
  • Testo
    Mis Uszatek
    Level 10  
    masa od aku idzie do karoserji za aku jest przykrecona sruba i dalej ten sam przewod idzie do silnia w okolice pod rodrusznikiem (gruby czary przewod
    jurekk55
    Level 36  
    1masa z lewej strony tablicy rozdzielczej na grodzi 2 przykręcona do belki poprzecznej podtrzymującej konsolę pod tablicą rozdzielczą .sprawdziłbym też złącza tylnych lamp.
  • Testo
    p1et1a
    Level 2  
    dzisiaj zauważyłem że przygasają kontrolki świateł mijania, boję sie teraz jeździć w dalsze trasy , bo miałem taką przzgodę że wyładował mi sie aku
    romoo
    User under supervision
    Kolego jak naciskasz stop to lekko przygasają kontrolki.
    A po drugie sprawdz ładowanie.
    Jak go brak to wentylator wyraźnie słabiej dmucha.
    p1et1a
    Level 2  
    ładowanie ok ,
    a zapomnialem jest (+LPG)jeszcze dodac ze po przekroczeniu 3500 obr zaczyna "strzelać"
    p1et1a
    Level 2  
    masy sprawdzone i dalej kontrolki mrugają a może gdzieś na przednich światłach coś zwiera ??
    p1ter84
    Level 2  
    czy ktoś ma jakiś pomysł ???
    romoo
    User under supervision
    p1et1a wrote:
    masy sprawdzone i dalej kontrolki mrugają a może gdzieś na przednich światłach coś zwiera ??

A po co masy sprawdz zasilanie kontrolek.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Zmierz napięcie jakie do nich dochodzi i szukaj miejsca jego spadku. Może to być w kostce wskaźników, kostce stacyjki, zaśniedziały bezpiecznik lub po drodze. Spróbuj wyciągnąć bezpiecznik od gazu i sprawdź co to dało. pozdrawiam.
    misiek_staszic
    Level 15  
    Co do świateł zewnętrznych to może padać kontroler świateł. Polonez Plus nie ma osobnych przekaźników do świateł, wszystkim steruje ten układ. To taka biała kość w skrzynce bezpieczników, wygląda jak taki większy i wyższy przekaźnik. Była raz taka sytuacja iż w desce kontrolki ciemniały, a światła normalnie pracowały, i okazało się że to kontroler.

Jeżeli jednak wyładowałeś akumulator podczas jazdy to ja szukałbym w układzie ładowania. Osobiście przerabiałem na własnej skórze, zimne auto - wszystko ok. Przejechane 5 - 6 km - brak ładowania (kontrolka jednak się nie świeci). Przy czym ładowanie chwilami niezależnie od obrotów powracało. Okazało się co i jak - zwarcie w którymś uzwojeniu pojawiało się czasami, zależnie od temperatury alternatora i siły odśrodkowej (obrotów).
    Zacznij może tak: Podłącz sobie na stałe i w widocznym miejscu multimetr i kontroluj napięcie podczas jazdy. Jeśli chwilami będą pady ładowania, rób alternator. Równie dobrze takie pady może powodować regulator ładowania. Na Twoim miejscu szukałbym właśnie w alternatorze