Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Meratronik G 502 - jak z oporem ?

p4lasz 13 Sty 2010 14:45 1297 6
  • #1 13 Sty 2010 14:45
    p4lasz
    Poziom 9  

Witam, zaczynam zabawe z warsztatem i dostałem generator merytronik G502, mam pytanie odnośnie Wyjścia przy którym jest napisane 600R (Ohm) , Czy to jest obciążenie które muszę mu zapewnić do poprawnej pracy czy maksymalne jakie może mieć? nie posiadam danych na temat tego generatora, a w instrukcji i tak było by to tak napisane że zapewne bym nie zrozumiał, więc mówiąc prosto, czy po podłączeniu do wyjścia głośnika np 4 albo 8 Ohm może by zagrożony ? Czy też ze spokojem można podpiąć?? i Jeszcze pytanie odnośnie gniazda bananowego obok wyjścia - czy stamtąd brać GND czy z gniazda BNC (output) ?

Wstawiam zdjęcie (przeperaszam za jakość - telefon)
    Meratronik G 502 - jak z oporem ?

Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam Marcin.

0 6
  • #2 13 Sty 2010 17:17
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

To jest impedancja wyjściowa tego generatora.

0
  • #3 13 Sty 2010 17:36
    p4lasz
    Poziom 9  

Domyślam się że jest to impedancja wyjściowa, ale jak to interpretować? odbiornik który tam podłączam musi mieć opór 600 Ohm ? Jeśli będzie miał mniej generator może ulec uszkodzeniu?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2010 20:55
    Quarz
    Poziom 43  

p4lasz napisał:
    Domyślam się że jest to impedancja wyjściowa, ale jak to interpretować? odbiornik który tam podłączam musi mieć opór 600 Ohm ? Jeśli będzie miał mniej generator może ulec uszkodzeniu?
    Tego typu generator ma - choć z innych względów - tak dużą wartość impedancji wewnętrznej, że 'przeżyje' długotrwałe zwarcie jego zacisków wyjściowych.

0
  • #5 13 Sty 2010 21:52
    p4lasz
    Poziom 9  

To już coś wiem, ale lepiej byłby rozumiem jakby miał jakieś konkretne obciążenie? można zastosować mocny rezystor w szeregu z głośnikiem?

0
  • Pomocny post
    #6 13 Sty 2010 23:18
    serwis
    Poziom 37  

p4lasz napisał:
    (...) więc mówiąc prosto, czy po podłączeniu do wyjścia głośnika np 4 albo 8 Ohm może by zagrożony ? Czy też ze spokojem można podpiąć?? (...)

Nie jest to generator mocy, więc podłączenie głośnika na wyjściu nic nie zmieni.
    Ani nie uszkodzisz generatora, ani też nic nie będziesz słyszał :D

0
  • #7 15 Sty 2010 09:44
    p4lasz
    Poziom 9  

I ta odpowiedź była prawidłowa - generator podaje bardzo słaby sygnał na głośnik (korciło mnie więc sprawdziłem) w takim razie odpowiedź kolegi wyżej jest jak najbardziej słuszna. Dziękuje i pozdrawiam.

0