Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama Nice - nie otwiera się skrzydło po uszk. przewodu !

warzywniak7 13 Jan 2010 15:39 2839 3
    warzywniak7
    Level 9  
    Witam szanownych forumowiczów !

Mam nietypowy (tak mi się wydaje) problem z bramą z tematu. Sterownik to :A6F który obsługuje dwa siłowniki bramy skrzydłowej.
    Do rzeczy.

Mój Labrador zabrał się za przewód zasilający jeden z siłowników i przegryzł go :-(
    Sprawa wydawała się dość prosta. Odpiąłem kostkę z siłownika połączyłem przerwane przewody po czym założyłem kostkę na siłownik.
    Niestety nie działa ten siłownik. Działa tylko ten drugi. Okazuje się że nie ma prądu wcale w tym przegryzionym przewodzie...
    A teraz pytanie. Zakładam że zadziałało jakieś zabezpieczenie w centralce i odcięło prąd bo inaczej pies by mi się usmażył. Bezpieczniki w domu są ok. Zostaje centralka.
    Co poszło albo co się zepsuło ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    skrzysio77
    Level 11  
    Kolego w A6F A6 i A700F są 2 bezpieczniki 5 A i 500mA (takie czarne z wycięciem na płaski nie da się nie zauważyć )ale one są OK jeśli jeden działa. Myślę że pomyliłeś przewody. Co jeszcze - w siłownikach Nice(np. MOBY ) masz wyłącznik krańcowy na otwieranie sprawdź czy nie zamarzł , mamy zimę :) w razie problemów pisz GG 1290894
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    VIRUS32
    Level 25  
    Kolego żeby sprawdzić czy masz na wyjściu napięcie to weź żarówkę na 230v i podepnij ją w miejsce siłownika ,między 7-8 lub 10-11 i uruchom centralkę na zamknięcie zwierając na krótką chwilę styki 23-30.Tą samą procedurę powtórz na otwarcie (23-29 styki na impuls otwarcia, a siłownik 6-7 lub 9-10).Jeżeli się zaświeci to powinno być ok z centralką i szukaj w podłączeniu siłownika.
    warzywniak7
    Level 9  
    Dziękuję wstępnie za poradę :-) W końcu nie ma mrozu i mogę coś zrobić. Jak będzie problem to będę pytał dalej :-)