Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Wrozamet Mastercook typ. 4300 -zegar

JACA SZCZECIN 13 Jan 2010 19:20 10041 7
    JACA SZCZECIN
    Level 10  
    Witam

Jak w temacie Wrozamet Mastercook typ 4300 (3 palniki gazowe,jeden elektryczny"piekarnik"na prąd)
    Wyk 4350.71.1
    02.11.98

1.od ok roku po braku prądu,był problem z ustawieniem zegara -pokrętło nieprecyzyjnie ustawiało-tzn,chcąc przestawić o jednostkę,przeskakiwało o parę ,kilkanaście

2.z miesiąc wstecz zegaar się zblokował ,temperatura wyskoczyła na 20 st.C pomimo wyłączonego piekarnika
    -starałem się dobrać do wnętrza kuchenki,lecz jak wyczytałem na forum nie od tej strony---odkręciłem boki,klapę zatrzymałem się gdy góra się ruszała(śrubek przy palnikach nie idzie odkręcić-są pordzewiałe i się"rozpadają" główki,a nie odkręcają,a całość blokowały pokrętła od gazu
    -odczepiony został kabelek z tyłu

---podłączyłem do sieci-wszystko wróciło do normy-zegar chodził,temp.znikła,piekarnik działał ,trzymał ustawionę temperaturę-wszystko OK

-przedwczoraj -zegar prawie całkiem znikł,-delikatnie podświetlona była tylko pierwsza "cyfra" z lewej-litera P wyskoczyła
    -dziś znikło wszystko

Ustawienia i funkcje piekarnika działały prawidłowo.

-wiem już,że aby dojśc do zegara należy zdemontować część czołową kuchenki-tzn 2 śrubki dostępne po otworzeniu piekarnika -co dalej jak zdemontować bezpiecznie pokrętła ?

Na co się zanosi ? ewentualne koszta nowej częsci...?

Krzysztof

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

Sprawa rozwiązana tzn,wszystko działa-nadal minusem pozostało pokrętło od ustawiania zegara oraz temperatury-tzn.powinno chodzić bardziej precyzyjnie
    -zegar trzeba ustawiać z wyczuciem.regulacja temperatury chodzi od 25-270 st C

Więc demontaż zegara to:
    -odkręcenie 2 śrubek widocznych po otwarciu piekarnika
    -demontaż 3 pokręteł od gazu-są na wcisk-wyskoczyły same...
    -po prawej u góry jest złączka od masy
    -sam zegar jest przytwierdzony dodatkowo do panelu piekarnika na 2 śrubki+ramka metalowa

U mnie pierwsze 4 kable podczepione do zegara u góry od lewej miały czarny nalot,pozostałe 3 z prawej były czyste i wyglądały jak z fabryki.Czarna koska wpinana w zegar była wsadzona prawidłowo.

Wystarczyło oczyszczenie owych 4 od zegara,złączki masy z przodu,oraz z tyłu kuchenki-za klapą.Wszelkie pozostałe połączenia i kable były czyste i miały przejście.

Starałem dobrać się do samego wnętrza zegara lecz nie wiem jak zdemontować :?::?::?:-regulator temperaury-pewnie przy nim mam coś za lużno i stąd nieprecyzyjnie się ustawia.

Krzysztof
    pawel12
    Level 19  
    Może być zegar [orbitron] do wymiany. Koszt gdzieś ok.270zł.
    JACA SZCZECIN
    Level 10  
    Kuchenka/piekarnik chodzi prawidłowo,ustawienia temperatury,czasu są zapamiętywane...

1.jak zdemontować pokrętło regulatora czasu/temperatury ?
    -na forum ktoś wstawił poglądową fotkę nowego zegara i na nim brakowało zarówno przycisków oraz pokrętła

2.czy w zegarze są jakieś żaróweczki od podświetlenia?oraz czy są wymienialne?-tak na przyszłość,zresztą nikt takiej kwestii nie poruszał,zresztą pierwsze co mi przyszło na myśl widząc ciemny wyświetlacz,to ,to,że żaróweczki padły...
    pawel12
    Level 19  
    Pokrętło i przyciski są wyciągane -podwadż czymś. Nie ma żadnych żaróweczek ,jest cały wyświetlacz, więc nic nie wymienisz ,chyba że masz jakiegoś fachowca ,który chciałby się trochę w tym pobabrać.
    JACA SZCZECIN
    Level 10  
    Jeszcze ostatatnia rzecz-powiedzmy,że zdemontuję pokrętło(przyciski wchodzą w "szybkę "zegara więc nie trzeba ich wyciągać)
    -czy mając dostęp do wnętrza zegara -jest tam opcja wyregulowania czułości pokrętła ?
    -mam wrażenie,że u mnie za lekko chodzi,czy są tam jakieś blaszki do dociśnięcia ?
    pawel12
    Level 19  
    Są blaszki ,można je dogiąć ,ale przyciski musisz podważyć czymś ostrym i wyjąć bo nie przejdą przez otwoty obudowy zegara.
    JACA SZCZECIN
    Level 10  
    Pięknie dziękuję za zainteresowanie tematem oraz pomoc.

Krzysztof
    lisekx
    Level 14  
    Witam
    Mam podobny problem, z tym, że u mnie po włączeniu do prądu na wyświetlaczu wszystko miga (pojawia się i znika) i słychać takie pikanie zwłaszcza jak się jak się ruszy kuchenką lub przewodem od spodu przy piekarniku. Rozbierałem przód i czyściłem styki przy zegarze ale to nic nie daje. Kuchenki nie można ruszyć z miejsca, gdyż jest na krótko przymocowana do rurki od gazu. Macie jakieś rady ?