Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo T80 nie wypompowywuje wody

13 Sty 2010 17:56 2134 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem jestem uziemiona.Proszę o pomoc - "trafną" diagnozę lub choćby podpowiedź.Pralka nie odpompowuje wody, na początku może troszeczkę, a potem koniec - wiruje, ale woda zostaje w środeczku.Ostatnio wraz z wodą wypadło troszeczkę kamienia, więc z mężem staraliśmy się kamień usunąć, filtr i te części przy nim
    ( pompa chyba? ) zostały oczyszczone, wąż odpływowy drożny, wodę spuszczałam przez filtr.Co może być przyczyną?Proszę o poradę.:cry:
  • Poziom 11  
    A po co filtr do spuszczania wody? Skoro pompa jest wyczyszczona i jak pani pisze częściowo wypompowuje wodę to pewnie wysiadł programator. Nie kończy upuszczania wody a zaczyna cykl wirowania...
  • Poziom 2  
    Przez filtr tylko mogę spuścić całkowicie wodę z pralki - przy ostatnich próbach. Natomiast jeśli chodzi o wirowanie - wydaje mi się, a raczej właściwie jestem tego pewna, iż przechodzi cały cykl prawidłowo odpompowywanie ( nieskuteczne niestety ) i przechodzi do wirowania.Bęben natomiast jak gdyby nie mógł się rozpędzić, zastartuje, zwalnia, potem następuje "próba" odpompowania i znów startuje tym razem prawidłowo.

Dodano po 11 [minuty]:

Prosze mi podpowiedzieć jak sprawdzić czy faktycznie ewentualnie to programator.
  • Specjalista AGD
    Jaki programator...Skarpeta gdzieś w układzie odpr. wody, względnie silnik pompy do wymiany.
  • Poziom 38  
    Sprawdź drożność przewodu między zbiornikiem a pompką, Jak drożny to silnik pompki do wymiany. Koszt silnika to około 40zł
  • Poziom 2  
    Podpowiedzcie, jak się nazywa ten najcienszy wężyk odchodzący od pompki do góry - chyba do podajników (zasobników) - był totalnie zatkany.Zobaczymy zaraz jaki bedzie efekt.
  • Poziom 2  
    Ten wężyk, o którym wspominałam wcześniej, był przytkany.Teraz wszystko gra.Na razie w każdym bądź razie.Dziękuje za podpowiedzi, pozdrawiam.