Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 407sw 2,0 hdi - drgania od strony silnika

13 Sty 2010 19:37 9219 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem ze swoim Peugeotem 407 sw 2,0 hdi.
    Jadąc sobie normalnie poczułen nagle drgania od strony silnika ale obrotomierz nie wykazywał drgań.
    Zgasiłem silnik ale drgania ustały dopiero po 2-3 sekundach od momentu zgaszenia samochodu.
    Dodatkowo powiem, że drgania te są wyczuwalne w środku kabiny jest to takie a na zewnątrz wydaje się być wszystko ok.
    Po odpaleniu samochodu drgań nie było przez 10-15 sekund i znów się pojawiły.
    Na desce nie ma żadnych kontrolek ani komunikatów.
    Proszę o pomoc, czy ktoś miał coś podobnego?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Może być to spowodowane nierówną pracą silnika.
  • Użytkownik obserwowany
    Zrób jakąś diagnozę system może to może tamto nic tu nie da francuzy to trudny temat
  • Poziom 9  
    Diagnoza zrobiona i nie ma błędów. Mechanik powiedział, że można tak jeździć ale czy ma rację?
    Boję się, że coś padnie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Skoro po diagnozie niema błędów zwróć uwagę na zawieszenie silnika np. poduszki porady na odległość są ogólnie domniemane a czym diagnozowałeś? musisz rozróżnić czy trzęsie silnikiem czy silnik gdzieś uderza pośrednio w karoserie i trzęsie całym samochodem
  • Poziom 15  
    Koło zamachowe dwumasowe?
  • Poziom 1  
    Witam was. Tez mnie to zastanawiało w mojej xanti ale wyglada na to ze przyczyna jest wentylator chłodnicy ktory wywołuje tego typu drgania.
  • Poziom 23  
    pawell1000 napisał:
    Zgasiłem silnik ale drgania ustały dopiero po 2-3 sekundach od momentu zgaszenia samochodu.

Panowie...Jaki silnik będzie wytwarzał drgania po jego zatrzymaniu??
  • Poziom 10  
    Witam panowie.
    Pawell jeżeli twoje wibracje w samochodzie znikły to przyczyną na sto procent było oblodzenie wokół wentylatora chłodnicy. Po prostu mamy zimę i dużo śniegu, który się dostał przez przedni otwór w zderzaku i tam oblodziło i wprawiało podczas załączania wentylator w drgania. A gdy wyłączałeś samochód kluczykiem to drgania trzęsące całą gablotą po 2-3 sekundach ustały, ponieważ wentylator po wyłączeniu jeszcze się kręci swoimi obrotami aż sam stanie. Miałem też tak właśnie i po zdjęciu przedniego zderzaka i usunięciu grudek lodu i wygrzaniu całej okolicy wentylatora te straszne wibracje , które były odczuwalne w całej kabinie aż kierownica drżała mi w rękach- USTAŁY. Sam na początku myślałem ,ze któraś poduszka na silniku sie urwała tak trzepotało gablotą. I nigdy bym sie nie spodziewał, że to może być oblodzenie gdybym sam tego nie doświadczył. Teraz cieszę sie z cichej i przyjemnej jazdy wygodnym peugeotem 407. Myśle, że dość jasno to przedstawiłem i Tobie w ten sposób pomogłem.
  • Poziom 9  
    To faktycznie musiało być oblodzenie ponieważ drgania ustały i jak do tej pory nic takiego się nie powtórzyło.
    Dzięki za wszystkie wypowiedzi.
    Pozdrawiam.