Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka skrętka do połączenia z routerem w rynience - 15m?

13 Sty 2010 20:08 1772 6
  • Poziom 9  
    Witam w drugim pokoju posiadam router marki Thomson i mam pytanie, jakim kablem połączyć komputer, odległość ok.15m.
    W grę wchodzi tylko skrętka, skrosowana czy nie? Ekranowana? dodam że kabel pójdzie w rynience z innym kablem od telewizji kablowej.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zwykła skrętka, nic nie krosować, nie trzeba ekranowanej.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skrętka, najlepiej nieskrosowana, chociaż współczesna routery rozpoznają rodzaj kabla.
    Nie musi być ekranowana. Kabel TV jest dobrze ekranowany.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Tak jak koledzy mówią - zwykła skrętka. UTP cat 5. (Lub 5e) Cena za metr to około 1-2zł. Najlepiej jak na końcach dasz gniazdka. (Nie jest to konieczne ale będzie wygodniej w przyszłości) Do tego jeżeli będziesz kupował skrętkę kup co najmniej 16 metrów. Bo już nie raz spotkałem się z osobami które chciały zaoszczędzić i kończyło się to tylko zbędnymi złączkami. Pamiętaj aby zostawić trochę luzu i niech skrętka nie będzie napięta.
  • Poziom 9  
    A czy będą jakieś zakłócenia, straty sygnału?
    Tak dokładnie to odległośc jakieś 12-13m więc te 15m spokojnie wystarczy do połączenia komputera z routerem ;)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    uki1232 napisał:
    A czy będą jakieś zakłócenia, straty sygnału?
    Tak dokładnie to odległośc jakieś 12-13m więc te 15m spokojnie wystarczy do połączenia komputera z routerem ;)

Nie nie będzie żadnych zakłóceń czy strat sygnału. Co innego gdybyś położył kabel sieciowy na długim odcinku równolegle z kablami wysokiego napięcia.
  • Poziom 9  
    Ok wszystko już wiem dzieki i pozdrawiam "pomógł" poleciały.