Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP DV-25081S literki

RTVCOM 16 Jul 2004 14:21 1017 4
    RTVCOM
    Level 14  
    witam. Mam telewizor sharp DV-25081S i jest taki objaw ze obraz jest dobry tylko nie ma Telegazety i przy przelanczaniu programow pojawiaja sie rozne literki, cyferki, kratki. Za odpowiedzi bardzo dziekuje i pozdrawiam.
    waleriank
    Level 20  
    Wymień kondensator C4671(1pin IC1315) można też dołączyć równolege do niego kondensator 56pF/25V
    RTVCOM
    Level 14  
    dziekuję za odpowiedź. sprawdziłem to co pisałeś i to nie pomogło, podłożyłem na chwilę inny blok cyfrowy i na tej innej płytce cyfrowej grało :D wygląda na to że usterka jest na tym bloku cyfrowym. wynika mi z tego że chyba uszkodzony jest układ z telegazety, tylko nie wiem który to jest :/ proszę o na pisanie jaki to jest układ odpowiedzialny za telegazete, podmieniłem na chwilę jeszcze pamięć i z tego też to nie jest, później podmieniłem na chwile jeszcze eproma i dalej ta sma usterka. za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam
    waleriank
    Level 20  
    Układem telegazety jest układ TPU 2735. Jednak sprawdź jakie ma zasilanie może kondensator na linii zasilania stracił parametry. Ponadto może też być uszkodzona pamięć TTX(podłączona do wyprowadzeń 27,28,29,30 TPU ) znajdująca się tuż obok TPU.
    RTVCOM
    Level 14  
    Witam. Kondensatory podminilem na calej plytce cyfrowej a zasilania sa wszystkie ok. pamiec tez podmienilem wyglada mi tylko na uklad z telegazety. dziekuje za odpowiedzi podmienie ten uklad i sprawdze czy zagra.