Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do zewnętrznego modemu Huawei 156G - sieć PLAY

13 Sty 2010 20:43 11728 13
  • Poziom 19  
    Witam

Poszukuję informacji jaką antenę zakupić do zew modemu na USB w sieci PLAY.
    Modem posiada takie malutkie jak sie domyślam na zew antenę, niestety nie znam nazwy tego typu wejścia może się koś orientuje ?
    Przeszukałem forum i niema konkretnej odpowiedzi jaki model anteny wysłać z kilku postów wyczytałem ze nie wszystkie anteny bedą działać
    Czy ktoś z was się orientuje jaką antenę wybrać by sie dobrze sprawowała i pasował do w/w wejśćia w modemia

Proszę o informacje
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Napisz jaki masz teraz zasięg i w jakiej technologi jest połączenie (EDGE, UMTS...), jak daleko nadajnik?
  • Poziom 19  
    aro84 napisał:
    Napisz jaki masz teraz zasięg i w jakiej technologi jest połączenie (EDGE, UMTS...), jak daleko nadajnik?

Generalnie przez ostatnie 2 tygodnie miałem full zasieg 5 kresek, ale ostatnio od dwuch dni mam 2,1 lub wcale kresek zasięgu, dzowniłem do PLAY ale w tej miejscowości niema oficjalnie zasiegu z PLAY.
    Dlatego postanowiłem podłaczyć antenę zewnętrzną.
    Interesuje mnie jak sie nazywa ta przejściówka która można wetknać w ten mały modem na USB?

Co do połaczenie to co chwile sie zmienia sa dwa jak dobrze pamietam
    to HSDPA i
    wcmsp
    czy jakoś tak podobnie (nie pamiętam)
  • Poziom 19  
    aro84 napisał:
    Ja kupiłem ten konektor http://allegro.pl/item876142560_konektor_huawei_e156g_e630_e160_e169_rg316_70cm.html i do Huawei 156G pasuje idealnie.
    Niestety ale nic nie słyszałem o takich technologiach jak htcps wcmsp.

fajna sprawa takie coś by mi się przydało tylko jeszcze antena?

Mam taką ale niewiem czy bedzie pasowała do mojego modemu, ja jej wcześniej używałem do łaczenia sie z internetem była wpięta w Acess Pointa.
    tu foty
    Jaka antena do zewnętrznego modemu Huawei 156G - sieć PLAY Jaka antena do zewnętrznego modemu Huawei 156G - sieć PLAY
  • Poziom 39  
    Potrzebujesz jednej z anten :Link
    Link
    Link
    Dwie pierwsze to anteny kierunkowe , trzecia dookólna .
  • Poziom 19  
    Hucul napisał:
    Potrzebujesz jednej z anten :Link
    Link
    Link
    Dwie pierwsze to anteny kierunkowe , trzecia dookólna .

dzieki za informacje
    Ta druga zupełnie wygląda jak moją

teraz potrzebuję tylko przejściówke z tego ultra mini wejścia w modemie i z 5 m przedłużacza USB

orientuje się ktoś jak nazywa się ta przejściówka do modemu
    znalazłem taką
    klik
  • Poziom 16  
    Nic z tego, ze tak podobnie wyglada.Musisz kupic taka antene umts 1900-2100 jak wyzej kolega napisal i podal linki.
  • Poziom 14  
    apacen1 napisał:
    Nic z tego, ze tak podobnie wyglada.Musisz kupic taka antene umts 1900-2100 jak wyzej kolega napisal i podal linki.

O ile masz zasięg 3G, bo druga i trzecia antena są na pasmo 1900-2170 MHz, jeśli w okolicy masz tylko nadajnik GSM to te anteny Ci nie pomogą. Ta pierwsza jest jakaś uniwersalna 800-2170 MHz...
    Wujkowi dobierałem antenę w iPlusie, chodziło mu to po EDGE miał zasięg 2-3 kreski, po założeniu anteny jest full zasięg.

Na początek musisz wiedzieć na jakie pasmo potrzebujesz antenę.
    Wtedy już będziesz mógł kupić kompletną antenę wraz z kablem i zarobioną końcówką do tego dokręcasz konektor i wpinasz w modem
  • Poziom 19  
    Dobra teraz posprawdzałem więcej
    do nadajnika a właściwie jego zasiegu jest około 2-3 KM (powtarzam ze przez ok 2 tygodnie miałem cały czas 5 kresek)
    Teraz jest 2 lub jedna kreska

W play pojawia sie obok zasięgu HSDPA

Proszę o info jaką konkretnie antenę zakupić ?
  • Poziom 39  
    Dj.McG napisał:
    Proszę o info jaką konkretnie antenę zakupić ?

Ja wybrałbym tę z pierwszego linku , który podałem . To jest antena logarytmiczna - odbiera na wszystkich pasmach komórkowych od 900MHz do 2100MHz . Ma charakterystykę kierunkową - trzeba ją wycelować w nadajnik .
  • Poziom 30  
    Uniwersalne to 900MHz do 2100MHz .
    Autor tematu ma internet z play więc 3G 2100MHz po co mu 900MHz ?
    Więc Bestpartner oszukuje ,nie wiedziałem.