Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam schematu instalacji elektrycznej sharana 1,9 tdi 96 r

mariusz0 13 Sty 2010 21:22 4089 5
  • #1 13 Sty 2010 21:22
    mariusz0
    Poziom 2  

Witam 2 tygodnie temu kupiłem sharana 1.9 tdi 1996r. poprzedni właściciel pogmerał w instalacji elektrycznej nie wszystko działa i potrzebuje schemat instalacji elektrycznej proszę o pomoc
    Pozdrawiam Mariusz i dziękuję

0 5
  • #2 14 Sty 2010 01:35
    rm23
    Poziom 13  

Witam!

Jakbyś mógł się określić od czego potrzeba Ci ten schemat byłoby prościej.. mam na myśli np: lusterka, elektryczne szyby, oświetlenie wnętrza itp... Pozdrawiam.

1
  • #3 14 Sty 2010 16:24
    mariusz0
    Poziom 2  

Witam i dzięki za zainteresowanie, co mi źle działa: przednie wycieraczki nie działają według rysunków przedstawionych na rysunkach przełącznika np. spryskiwacz przedniej szyby włącza się w kierunku włączania tylnej wycieraczki i koniec a wycieraczki muszę wówczas włączyć w innym kierunku a po spryskaniu szyby powinny same się włączyć po takim pojedynczym uruchomieniu wycieraczek staną ale słychać co pól minuty że włącza się jakiś przekaźnik, muszę uruchomić praz drugi wycieraczki to przekaźnik przestaje się włączać. Tylna wycieraczka ani spryskiwacz wo gule nie działa i klimatyzacja się włącza na pierwszym przełączniku a na nim powinna się zamykać klapka od cyrkulacji powietrza wewnątrz, drugim przełączniku gdzie powinna włączać się klimatyzacja oprócz kontrolki która się zaświeca nic się nie dzieje. Jeszcze nie działają przełączniki na drzwiach że po otwarciu nie włącza się lampka w środku, przełączałem przełącznik przy światełku ale to nie działa obie żarówki świecą przy oświetleniu ale jak się włączy je przełącznikami przy lampce na razie tyle defektów znalazłem a co jeszcze się okaże to czas pokaże z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #4 14 Sty 2010 23:31
    rm23
    Poziom 13  

Witam! To widzę że potrzeba Ci nie jeden schemat, większość schematów elektrycznych do Twojego auta i nie tylko znajdziesz w programie Auto Data 3.17 PL jest do zassania w internecie bez problemów. Pozd.

0
  • #5 15 Sty 2010 08:27
    artures71
    Poziom 10  

Witam,sprawdz czy wtyczki instalacji są na swoich miejscach,wygląda to tak jakby ktos pozamieniał wtyczki miejscami,np.przy bezpiecznikach,przełącznikach itd.Podobny problem miałem kiedyś w Audi,dwie wtyczki zamienione były miejscami,spróbuj dowiedzieć się co było grzebane.Pozdrawiam

0
  • #6 15 Sty 2010 10:12
    mariusz0
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc tak właśnie myślałem, a pytałem się gościa to tylko powiedział że miał problemy z silnikiem bo nie regularnie mu chodził a problem miał z przekaźnikiem o numerze 99 tylko tyle się od gościa dowiedziałem mówił że po wymianie wszystko wróciło do normy.
    Skorzystam z tych schematów znalazłem cały komplet ale wszystko po rosyjsku.
    Miłego dnia

0