Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie anteny siatkowe - jak połączyć?

marker1975 17 Sty 2010 14:18 8992 43
  • #31 17 Sty 2010 14:18
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Kol. marker1975 piszesz wywody a robisz głupoty. Przeczytaj kilka razy co to jest pasmo nadawania, kanały i do czego służy zwrotnica.

• #32 17 Sty 2010 18:34
    marker1975
    Poziom 10  

Kolego, „telesat1”, jakie według ciebie robię głupoty?
    A skoro je robię, to wynika to tylko z niewiedzy, bo nadmieniałem, iż nie znam się na tym i znać się nie muszę. Wydawało mi się, że podłączenie dwóch anten, jest ot po prostu banalne.
    A jeżeli odwołujesz mnie do lektury, to chętnie poczytam. Może jakieś konkretne linki?, które uświadomią mnie i pozwolą zrozumieć całość problemu--a dzięki nim, nie będę robił głupot.

• #33 17 Sty 2010 19:22
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

marker1975 napisał:
    Kolego, „telesat1”, jakie według ciebie robię głupoty?
    A skoro je robię, to wynika to tylko z niewiedzy

Bez obrazy, ale nie masz się co obrażać.
    Cytat:
    Wydawało mi się, że podłączenie dwóch anten, jest ot po prostu banalne.

Jak widzisz to nie jest takie banalne.

Cytat:
    A jeżeli odwołujesz mnie do lektury, to chętnie poczytam. Może jakieś konkretne linki?, które uświadomią mnie i pozwolą zrozumieć całość problemu--a dzięki nim, nie będę robił głupot.

Tutaj muszę napisać, że chcesz mieć wszystko podane na "tacy".
    Może tak troszeczkę wytężyć szare komórki do pracy. ???

W myśl regulaminu pkt. 16 , proszę samemu poszukać .
    16. Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

Wpisałem w google "kanały TV" i pierwszy wynik, to :
    http://www.dipol.com.pl/wykaz_czestotliwosci_kanalow_tv_bib02.htm

Pozdrawiam.

• #34 17 Sty 2010 19:54
    fajny5
    Poziom 16  

Witam. Kolega marker na początku miał problem. Dostał wyczerpujące podpowiedzi, ale sprzedawca był cwańszy i wcisnął towar. To po co szukasz rady, jak z niej nie korzystasz.

• #35 17 Sty 2010 23:05
    ojciec dyrektor.
    Poziom 22  

marker1975 napisał:

W przyszłym tygodniu zakupię zwrotnice proponowaną przez kolegę „Szopenfeldziarz” i aż jestem ciekaw skuteczności działania.

Tylko nie zapomnij o zrobieniu zworek podających zasilanie do wzmacniaczy, wszystko jest opisane w instrukcji.

• #36 19 Sty 2010 09:13
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Szopenfeldziarz napisał:
    Poco Ty kombinujesz, wszystkie programy masz w zakresie kanałów 21-60 i zwrotnica którą Ci podałem z powodzeniem załatwi sprawę.

A może kolega wytłumaczyć w jaki sposób zadziała ta zwrotnica http://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_za_1_1-12-6-12-21-69-21-69-75_C0315.htm jeżeli choć jeden program nadawany jest z innego kierunku a w przedziale 21-69?
    Bo ja nie znam takiej możliwości.
    I w tym wypadku kolega postępuje jak ten sprzedawca ze sklepu co proponuje to co klienci chwalą.
    Następne wywalanie kasy.
    Jedyne rozwiązania zwrotnica kanałowa telesat już podał link.
    Chyba że te programy nadawane są z jednego kierunku to wystarczy sama antena i temat do zamknięcia.

• #37 19 Sty 2010 10:34
    Sokrat58
    Poziom 19  

Miałem podobny problem, straciłem na to kilkanaście dni życia, w końcu nie było wyjścia - zastosowałem przełącznik.
    PS.To tak dla równowagi z futurystyką - powrót do przeszłości.

• #38 19 Sty 2010 12:34
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

To jesteś kolego typowym lamerem.
    I poczytaj wypowiedź kolegi h jaworski.
    I jeszcze jedno poczytaj literatury na ten temat dopiero zabieraj głos.
    A instalacje antenowe nie opierają się na opinij klientów kupujących i zachwalających towar tylko fachowców w tej dziedzinie!

• #39 19 Sty 2010 14:14
    ojciec dyrektor.
    Poziom 22  

dzac4 napisał:
    To jesteś kolego typowym lamerem.
    I poczytaj wypowiedź kolegi h jaworski.

Więc może wyjaśnisz czemu ta zwrotnica się nie nadaje, i do czego służą dwa wejścia 21-60.

Jak się usuwa posty: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1548040&highlight= to należy podać powód i się podpisać, ewentualnie usunąć wszystko co związane z usuniętym tematem.

Post był raportowany a sprawa została wyjaśniona . [SP5ANJ]

• #40 19 Sty 2010 15:22
    terrade
    Poziom 36  

Szopenfeldziarz napisał:
    Więc może wyjaśnisz czemu ta zwrotnica się nie nadaje, i do czego służą dwa wejścia 21-60.
    Masz to wyjaśnione dwa razy w tym temacie:
    -rudyyn "Masz problem, ponieważ obie anteny odbierają ten sam sygnał, co wprowadza szumy."
    -telesat1 "Na tej zwrotnicy co podałeś Kol. Szopenfeldziarz będzie kicha, kanały pomieszane."
    W uproszeniu jeśli np.na jednej antenie będzie miał na n-tym kanale 80 dBuV, a na drugiej 70 dBuV to będzie kicha, jeśli zaś to będzie 80 i 45 to wyjdzie to sensownie. Dodatkowo zsumowanie kanału n 80 dBuV z kanałem n+1 60 dBuV też wyjdzie źle (zgodnie z zasadami powinno być do 3 dBuV różnicy) itd.

Skoro autor raportuje, że z drugiej anteny ma o dziwo tylko TVN (słabe TVP2, Polsat i niby niczego z Kozłowca), więc poparłem ten twój nieprawidłowy pomysł, bo ta cała instalacja jest skrajnie nieprawidłowa. Nie wierzę w ten "śliczny odbiór", ale to jest odczucie widza i ma on rację, więc są szanse że tanio przedłuży śliczny odbiór (bo zwrotnica Waldi nie jest tania).

• #41 20 Sty 2010 00:36
    ojciec dyrektor.
    Poziom 22  

Wszystko się zgadza, tylko nadal nie rozumiem poco w tej zwrotnicy są dwa wejścia 21-60. I powiem więcej podłączałem taką zwrotnicę jedno wejście k-26 a drugie k-28, k-36, k-41, k-53, no i oczywiście dwie anteny i dwa kierunki. Ale dobra, nie wypowiadam się już, nie moja sprawa.

• #42 20 Sty 2010 10:39
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Szopenfeldziarz napisał:
    Wszystko się zgadza, tylko nadal nie rozumiem poco w tej zwrotnicy są dwa wejścia 21-60. I powiem więcej podłączałem taką zwrotnicę jedno wejście k-26 a drugie k-28, k-36, k-41, k-53, no i oczywiście dwie anteny i dwa kierunki. Ale dobra, nie wypowiadam się już, nie moja sprawa.

Bo kolego nie masz pojęcia i dlatego nie wiesz po co są dwa wejścia 21-60!
    I masz rację więcej się nie wypowiadaj bo się tylko ośmieszasz.:D

• #43 20 Sty 2010 12:19
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Panowie już po raz drugi przypominam o tym, że odbiegamy od tematu.

Przypomnę, że temat dotyczy - Dwie anteny siatkowe - jak połączyć? - .

Widzę, że czas chyba zamknąć temat, poczekam na wypowiedź Twórcy (założyciela) tematu.

Pozdrawiam.

• #44 20 Sty 2010 12:31
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Też tak sądzę aby zamknąć temat.
    Wszystko już zostało wyjaśnione.
    A jeżeli LAMERZY nie potrafią tego ogarnąć...no cóż trzeba było do szkoły chodzić a jak nie są fachowcy od wykonania takiej usługi.