Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki grzejnik do kiosku ??

14 Sty 2010 01:18 2987 7
  • Poziom 8  
    Proszę o radę jakie urządzenie będzie najekonomiczniejsze do ogrzania kiosku\pawilonu handlowego 10m2 ?? W tej chwili mam grzejnik elektryczny o mocy 2000W i max temp jaką udaje się osiągnąć to 10-11`C i w sumie jest ona wystarczająca więc większej nie trzeba. Oznacza to jednak że sam kiosk nie trzyma zbytnio ciepła i jest to bardzo stara konstrukcja metalowa a ścianach wątpię aby było jakieś ocieplenie "funkcjonujące". Muszę jutro kupić nowy grzejnik i nie mam pojęcia czy brać znowu elektryczny czy może olejowy będzie lepszy, bądź inne rozwiązanie ??
  • Poziom 23  
    Witam
    Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć:
    Grzejnik z wentylatorem jest przeznaczony do szybkiego nagrzania i chyba najwydajniejszy, ale ma tez wadę trochę szumi i jego żywotność jest trochę krótsza niż innych.
    Grzejnik olejowy jest świetny do ogrzewania ciągłego, więc na jego efekt grzania po załączeniu będzie trzeba czekać jakiś czas. Są jeszcze grzejniki które mają widoczne grzałki.
    Tyle co mogę wyjaśnić.
    Jerzy
  • Poziom 8  
    Naprawdę nie można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że powiedzmy olejowy będzie tańszy w exploatacji niż elektryczny ?? Wysokich temp. jak widać nie potrzebuję, bo max 10`C byle tylko osiągnąć je w tej kubaturze kiosku nie później jak po godzinie od włączenia
  • Poziom 23  
    Witam
    Ja mam na działce w altanie olejowy, ma on jedną zaletę może być blisko ciała i jest bezpieczny. Będzie taniej, ale nie potrafię podać czy to najlepszy pomysł.
    Jerzy
  • Poziom 28  
    Witam. Wentylatorowy będzie najlepszy, trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie p.poż. sprawdzaj czy nie grzeją się styki w gnieździe i w tablicy bezpiecznikowej. Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    musiałem kupić rano jakiś i wybrałem 2000W elektryczny z wentylatorem i dwoma przełącznikami mocy 1250 i 750W...generalnie włączony on ma być jedynie jak kiosk jest otwarty więc względy bezpieczeństwa tutaj jak gdyby są nieistotne bo raczej nie "spłonie" będąc wyłączony na noc. Po rachunkach okaże się natomiast czy dopłacam do interesu czy też da się jakoś zarobić na te złodziejskie opłaty. Dzięki za odpowiedzi.

Proszę pisać zgodnie z zasadami pisowni polskiej
    mod - mirrzo
  • Poziom 10  
    wybrałeś chyba najgorzej - prąd jest najdroższym źródłem ciepła - w dzień będziesz grzał na 1 taryfie znów drożej ja osobiście jestem za nagrzewnicami gazowymi czy to brałeś pod uwagę?

mod - mirrzo
  • Poziom 8  
    owszem zastanawiałem się nad gazowym, ale jak pomyślałem o napełnianiu butli i miejscu jakie musi zajmować taki piecyk to odechciało mi się...w sumie zużywam max 10kWh dziennie więc wychodzi mi 3zł na dzień a to z kolei daje 90zł w miesiącu kiedy muszę podgrzewać się maksymalnie także wydaje mi sie że niespecjalnie drogo mnie to kosztuje, aczkolwiek jeśli gazowe okazałoby się 2x tańsze to z pewnością pomyślę by to odkręcić i zamienić

mod - mirrzo