Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka brandt WTC0951 - czy można wymienić cewkę tacho

14 Sty 2010 01:23 1894 4
 • Poziom 9  
  Kolejny wieczór spędzony przy mojej ulubionej pralce. Zaczęło się od spalonej kostki przy silniku, po jej wymianie silnik chodzi tylko na wysokich obrotach. Dwa zwęglone rezystory + wymiana triaka = to samo. Pralka wyświetla komunikat, że silnik nie działa. Przyjrzałem się uważniej tacho i okazuje się że jest przerwa. I teraz pojawia się pytanie czy samą cewkę można wymienić/naprawić, czy można rozebrać silnik ? Być może uszkodzenie powstało na pierwszym uzwojeniu.
  Czy też nic innego nie pozostaje jak tylko wymiana całego silnika.

  Model silnika to U2.45.01m23R nr ref SAV 55x9100.
 • Poziom 29  
  Witam. A możesz wyciągnąć tacho z tego silnika i zrobić zdjęcie jak to wygląda? Mam trochę takich prądniczek więc może by coś dopasował.
 • Poziom 9  
  Silnik ze strony cewki jest "zanitowany" dlatego też go nie rozebrałem. Nie wiem czy po rozłożeniu i dobraniu się do cewki, da się wszystko poskładać i zanitować trwale.
 • Poziom 29  
  Chyba nie masz nic do stracenia? Więc spróbować możesz.
 • Poziom 9  
  Skończyło się na wymianie silnika - znalazłem używany. Jednak jak się okazuje da się go rozebrać, przy odrobinie wprawy wymienić samą cewkę.
  Z ciekawostek dodam, że szukając cewki tacho do tego silnika natchnąłem się na jednym z francuskich portali na magnesy do tacho - niestety za kilkanaście €.