Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukowanie bez kolorowego tuszu! Epson Stylus Color Rx585!

14 Jan 2010 02:55 12194 5
 • Level 2  
  Witam! Mam pytanie odnośnie drukarki w temacie czy jest aby możliwość drukowania bez kolorowych tuszy samym czarnym!? oczywiście biorąc pod uwagę fakt ze ustawienia drukowania są na Adobe RGB (czyli tylko czarny)!! Czy po prostu Epsonie Stylus Color Rx585 jest taki absurd ze po wyczerpaniu kolorowych tuszy nie można drukować na czarno pomimo pełnego pojemnika z czarnym tuszem. Prosił bym o pomoc bo bardzo mnie to intryguje!
 • Level 41  
  W HP 5400 dało się oszukać sensory wykrywające ilość tuszu za pomocą tasmy klejącej ( w pojemnikach z tuszem są zbiorniczki zmniejszajace swojąobjętość i czujniki na sprężynkach wysuwające się w zwalniane miejsce. Wystarczyło zakleić otwór w zbiorniczku)
  Może w epsonie jest podobnie?
  Pozdr.J.
 • Level 13  
  w Brotherze też się da zakleić tusze, ktoś na forum próbował. Podejrzewam, ze w Epsonie uda Ci się także zrobić taki trik.

  Pozdrawiam.
 • Level 17  
  W epsonie bez kolorowego tuszu NIE bedziesz mogl drukowac.
  Musisz miec wszystkie zasobniki, do tego NIE puste aby drukowac.
 • Level 2  
  Dziękuje za odpowiedzi tak jak myślałem epson naciąga na kasę jak tylko się da wg mnie to jest niesamowity absurd bo przecież i tak kupuje oryginalne tusze ze względów gwarancyjnych ale oczywiście bez koloru ani rusz bzdura totalna! i jak oni chcą zyskać klientów do kupna kolejny raz sprzętu ich firmy! DZIĘKI WSZYSTKIM za zaangażowanie i szybkie odpowiedzi!
 • Level 17  
  Wymog wysztkich tuszy to kwestia konstrukcji. W drukarkach ze stala glowica (epsony, polowa canonow, pare hp i promil lexmarkow) czyszczenie glowicy dobywa sie za pomoca pompki ktora ssie rzeczona glowice. To ze na takie czyszczenie tusz idzie w kibel to jedno a druga sprawa ze bez tuszy zapowietrzylbys glowice. A nim sie odpowietrzy moze minac kilka dni lub ∞.