Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Małe ciśnienie wody przy pojemniościowym podgrzewaczu wody

pmitus 14 Jan 2010 08:12 9181 15
Optex
    pmitus
    Level 12  
    Witam!

Po zamontowaniu w kuchni pod zlewem elektrycznego pojemnościowego ogrzewacza wody (ariston 10l) mam bardzo małe ciśnienie w kranie zarówno ciepłej jak i zimnej wody.Nie wiem czym może to być spowodowane.Wcześniej miałem tylko zimną wodę i ciśnienie było o wiele większe,a w tej chwili zarówno zimna jak i ciepła woda ma małe ciśnienie. Mam doprowadzony jeden punkt wody zimnej (1/2cala) tam założony jest trojak i w jedną stronę leci woda zimna bezpośrednio do baterii wężykiem 3/8 cala,a z drugiej do ogrzewacza poprzez zawór bezpieczeństwa,a następnie ciepła z ogrzewacza do baterii. Przyłącza do baterii są 3/8 cala wężykami giętkimi. Węże nie są pozaginane,więc przepływ powinien być normalny. Proszę o poradę czym może być to spowodowane. Bateria z mieszaczem ceramicznym.
    Pozdrawiam!!!
  • Optex
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    Sprawdż przepływ przez wężyki i sitko w baterii,mogą być zanieczyszczenia po montażu.
  • Optex
    pmitus
    Level 12  
    Witam ponownie!

Po pracy jeszcze raz rozebrałem wszystkie połączenia,żadnych zanieczyszczeń nie znalazłem,kompletnie nic,a ciśnienie jak było słabe tak nadal jest.Nigdy nie używałem takiego typu podgrzewacza,może tak ma być? A może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Pozdrawiam!
    Robert elf
    Level 1  
    Witam.

A sprawdzałeś przepływ przez wężyki? Jeśli masz wężyki z wkładaną uszczelkom gumową zbyt mocne dokręcenie spowoduje zaciskanie otworu
    hilzie
    Level 19  
    Jeżeli słabo płynie ciepła i zimna,sprawdź sitko(perlator) w wylewce ,czy nie jest zatkane ,przecież bojler nie ma wpływu na przepływ zimnej wody.
    waldekg
    Level 28  
    Witam. Możliwe, że wypływ wody jest fabryczne ograniczony, aby zbyt szybko nie opróżniać zbiornika. Pozdrawiam.
    pmitus
    Level 12  
    Wszystkie połączenia sprawdziłem jeszcze raz,wężyki dokręciłem z mniejszą siłą,żeby uszczelka się nie zaciskała,perlator czyściutki,woda płynie jak płynęła,ciśnienie słabe,podejrzewam,że jest tak jak napisał 'waldekg' ponieważ ciśnienie spadło po zamontowaniu podgrzewacza. Jeżeli będziecie mieli jeszcze inne pomysły,co mógłbym jeszcze zrobić,żeby ciśnienie było większe,lub co sprawdzić to nadal oczekuje na pomoc.
    Pozdrawiam!
    J. Kleban
    Level 25  
    Mieszacz robi zbyt duze opory przeplywu.
    Woda jest rozdzielona na mniejsze przekroje co daje zwiekszenie oporow przeplywu , a mieszacz ma najwieksze opory przeplywu (cisnienia zimnej i cieplej nawzajem sie niweluja aby bylo dobre mieszanie co powoduje duzy spadek cisnienia.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Tylko błąd w sztuce - kiepski montaż.
    Sprawdź też, czy nie oderwały się brudy z rur po spuszczeniu wody do zamontowania podgrzewacza. Może okazać się konieczne zdemontowanie go.
    staschek
    Level 10  
    Mam podgrzewacz wody Siemens i tez jest słąbsze cisnienie-to jest chyba fabrycznie zrobione ze tak cienko leci,to normalne gdyz taki przeplywomierz nie ma jakiegos silniczka by popedzał wode,a jednak jakies opory sa. poza tym taki przepływomierz ma w insrtukcji napisane minimalne cisnienie wody jakie powinno byc podane ...
    Moj przepływomierz cienko grzeje ... czyby grzałki byly popalone??
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    W przepływowych są pozakładane ograniczniki przepływu dla wody ciepłej. Ale żeby dla zimnej ? Pierwsze słyszę.

staschek wrote:
    Moj przepływomierz cienko grzeje ... czyby grzałki byly popalone??

Może popalone, a może kamień...
    cowodkan.pl
    Level 11  
    Wszystko sprawdzasz, tylko jak?
    Odkręć węże od baterii i sprawdź jak wypływa woda bez baterii z samych węży. jak ok to bateria. Perlator to nie wszystko. W niektórych modelach jest extra sito w płytce ceramicznej dla ochrony płytek przed wykruszeniem. Może tam w środku coś jest ze śmieci po montażu. Trzeba rozkręcić baterię i sprawdzić.
    Ale sprawdzaj systematycznie element po elemencie by znaleźć moment w którym następuje spadek ciśnienia.
    Mam w domu kawał mosiądzu wyjęty z baterii ściennej wannowej jednouchwytowej. Pasuje do kciuka - półokrągły o dł ok 3-4cm.
    pmitus
    Level 12  
    Rozkręciłem wszystko na czynniki pierwsze,z węży woda leci pod super ciśnienie tylko przez baterie zmniejsza się ciśnienie. Znalazłem w wężu dodatkowe sitko (coś w tym stylu), gdyż bateria jest z wysuwaną wylewką i właśnie w tym wężu jest to ustrojstwo, które podejrzewam o zmniejszenie przepływu. Póki co kuchnia funkcjonuje na takim małym ciśnieniu,bo nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Zresztą na pewno problemem jest bateria, bo wąż od zimnej wody leci bezpośrednia z trojaka na baterię i ciśnienie zimnej jest takie same. Wszystko czyściutkie.
    EkoGrzew
    Level 20  
    Podpinam sie pod temat!
    Właśnie mam pierwsze uruchomienie Ariston 11 cfe. Od razu mowie ze wszystko jest czyste.Juz sprawdzałem. Poza tym przed urzadzeniem zamontowalem filtr. Dopelnia sie woda w wymienniku, wylewka otwarta, jest splyw wody. Aż do momentu kiedy osiaga pelny przeplyw... I wtedy automatycznie zamyka przeplyw wody uzytkowej...
    Nie rozumiem w ogole. Cisnienie w instalacji wymagane. Membrana ok. Ale nie przepycha bolca by odblokowac wylacznik iskry i popchnac iglice od zespolu gazowego.. Ale to nie wina cisnienia. I nie jest zabrudzony. Panowie pomozcie bo chce isc do domu a nie sleczec u klienta... :( Bubel czy co ?? (Wybaczcie haotyczne pisanie..stworze zaraz nowy temat.)
    1tropek
    Level 23  
    EkoGrzew wrote:
    I wtedy automatycznie zamyka przeplyw wody uzytkowej...
    Nie rozumiem w ogole. Cisnienie w instalacji wymagane. Membrana ok. Ale nie przepycha bolca by odblokowac wylacznik iskry i popchnac iglice od zespolu gazowego.

Nie płynie woda z kranu?
    Sprawdź czy nie pomyliłeś wlotu z wylotem.
    pmitus
    Level 12  
    Witam wszystkich pod długiej przerwie.Temat został rozwiązany kiedy po ponad roku woda praktycznie przestała płynąć z kranu. Rozebrałem wszystko,sprawdzałem przepływy przez baterie,wężyki, wymontowałem mieszacz i co się okazało? W rurce która płynie woda do wylewki był zwinięty wiór z wiercenia z produkcji baterii,który wyciągnąłem drutem razem z kamieniem i brudem który nazbierał się przez rok i zatkał prawie całkowicie przepływ. Teraz ciśnienie wody jest super. Bateria taka droga,a tak wykonana.Nie wszystko co nowe jest dobre :). Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.