Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p-problem z czujnikiem

Drag 16 Lip 2004 17:08 1290 5
  • #1 16 Lip 2004 17:08
    Drag
    Poziom 16  

Witam.
    Wprawdzie jest to elektroniczny czujnik temperatury silnika umieszczony w bagnecie poziomu oleju,ale problem dotyczy właściwie samego bagnetu (czujnik działa poprawnie).Potrafi on mianowicie co pewien czas "wyskoczyć" jak korek od szampana rozbryzgując przy okazji spore ilości oleju na ścianach komory silnikowej i na tłumniku,a przy rozgrzanym silniku efekt wiadomo jaki.Dzieje się tak przynajmniej raz w miesiącu od ponad roku.Wymieniłem czujnik na nowy,próbowałem owijania taśmą aby ciaśniej siedział i dalej to samo.Poza tym nie ma żadnych wycieków oleju spod uszczelek popychaczy,korka wlewu itp.Skąd ten okresowy wzrost ciśnienia w skrzyni korbowej ?Znajomi mechanicy rozkładają ręce...Może ktoś z Kolegów zetknął się z takim przypadkiem,proszę więc o radę.
    Drag.

• Fibaro
  • #2 16 Lip 2004 17:52
    sigi
    Spec od samochodów

Proszę sprawdzić przewód z pod korka oleju do filtra powietrza - może jest niedrożny.

Pozdrawiam.

• Fibaro
  • #3 16 Lip 2004 20:00
    Drag
    Poziom 16  

Dziękuję za zainteresowanie.
    Przewód jak i filtr siatkowy w pokrywie zaworów były już sprawdzane.Z tym wszystko jest w porządku.Wymieniałem nawet uszczelkę pod głowicą aby wykluczyć ewentualny przedmuch spalin do skrzyni korbowej silnika.Żadnej poprawy.Ten "wystrzał" zdarza się niespodziewanie,niezależnie od tego czy silnik pracuje już od kilku godzin,czy dopiero co zapalił.Średnio raz w miesiącu,jak pisałem.Czarna magia....Pozdrawiam.

• #4 18 Lip 2004 13:00
    P.Artek
    Poziom 21  

Prawdopodobnie bagnet jest zbyt luźny,koszulka termokurczliwa powinna pomóc.Piszesz że przewód i "filtr siatkowy"(to nie jest filtr tylko tłumik ognia)był sprawdzany,sprawdz sam czy masz ten tłumik.Może być tak że czasami zapalają się opary oleju.

• Fibaro
  • #5 18 Lip 2004 13:47
    pavel 55
    Poziom 13  

Miales na mysli chyba tlumik szmerow zasysanego powietrza :)

• #6 18 Lip 2004 18:33
    Drag
    Poziom 16  

Witam.
    Dziękuję za odpowiedzi,a szczególnie Koledze P.Artek.Rzeczywiście,siatka w króćcu pokrywy rozrządu którędy odprowadzane są pary oleju i paliwa to nie filtr,tylko tłumik płomieni.Ja tego mogłem nie wiedzieć,ale mój znajomy mechanik-zawodowiec ???I moim skromnym zdaniem wcale nie wygląda na sprawny (zresztą autko ma już 20 lat!).To tłumaczyłoby przyczynę "wystrzałów" bagnetu oleju - zapalanie się par paliwa i oleju.Jutro wymienię całą pokrywę na nową,zobaczymy...
    Pozdrawiam wszystkich,Drag.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo