Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Netia LLU - Zyxel, czy Pirelli? +Kilka słów o usługach Netii

gemini2201 14 Jan 2010 09:38 2574 0
    gemini2201
    Level 10  
    Witam,

Chcialbym sie dowiedziec ktory router lepszy dla Netii Zyxel czy Pirelli

Pirelli dostalem tylko ze nie dziala, niemniej wyglada dosc fajnie (jezeli chodzi o funckjonalnosc), ale jezeli robia routery tak samo jak opony to pewnie wiele rzeczy w praniu wyjdzie...

Coprawda pirelli ktory dostalem nie dziala:
    nie potrafi sie automatycznie skonfigurowac, ani po manualnej konfiguracji nawiazac polaczenia z internetem (synchro jest, autoryzacji brak) to ma calkiem fajna funkcjonalnosc ktorej nie widzialem w sumie w innych routerach (inna sprawa ze czasem tylko po znajomych ustawiam neta na tplinkach, a u mnie w domu dzielnie walczy cellpipe :))
    mianowicie automatyczna wspolpraca z dyndns, firewall, mozliwosc blokowania adresow stron itd, mozliwosc wylaczenia WiFi (bardzo wazne dla mnie - z WiFi korzystam sporadycznie a lepiej nie ryzykowac z przesadna ekspozycja na promieniowanie), DHCP z opcja przypisania adresow IP wg Mac adresow, DNS wewnetrzny.
    Jeszcze jakby mial mozliwosc logowania ruchu sieciowego dla poszczegolnych komputerow (chociazby ilosc), wyswietlania aktywnych polaczen i blokowania p2p (nie wiem - moze ma, ale sie nie doszukalem) to by bylo super ;)
    A jako ze maja wymienic tego Pirelli na inny to sie zastanawiam czy nie wziac Zyxela. Ewentualnie wziac zyxela (20pln zamiast 100) i kupic cos innego? Ktory router ma taka funkcjonalnosc?

Czy Zyxele oferowane przez Netie maja podobna funkcjonalnosc? (podobno w nich mozna sobie bez problemu haslo odczytac voipowe z gwiazdek? to nadal aktualne czy cos zmienili w tym temacie? :)
    W ogole to jest zalosne ze Netia nie podaje dokladnej specyfikacji oferowanych routerow (czy nawet uslug - o tym ze telefon voipowy jest nie doszukalem sie informacji w zadnym regulaminie) tylko trzeba po forach sie pytac... No ale czy takie praktyki sa legalne to zapytam UOKiK.

Teraz kilka slow o Netii jako takiej, gdyz wiele osob (tak jak ja) ze wzgledu na cene mysli o przejsciu do Netii

Tak btw. jezeli ktos mysli o netii to radze sie uzbroic w cierpliwosc .... duuuuuzo cierpliwosci...
    Wzialem sobie LLU (net+tel), tel jak sie okazalo przez voip...
    Poprzedni net (BSA orange) skonczyl mi sie 28.11 lacze z TPSA do Netii sie przenioslo do Netii 28.12 - zero jakiejkolwiek informacji ze strony Netii - zorientowalem sie sam gdy telefon padl :) Router razem z telefonem dostalem 11.01 (dobrze ze mialem ze swoj) ale za to nie dzialajacy :D Czyli bez telefonu "stacjonarnego" (numer przeniesiony z TPSA) jestem nadal (numer przychodzacy)
    Odnosnie tych nieszczesnych hasel Voipowych - to UWAGA wg. konsultanta technicznego z ktorym rozmawialem wyglada na to, ze nie podaja hasel zeby nikt inny nie mogl dzwonic na moj koszt :D (zaznaczyl jednak ze to moze sie nie pokrywac z oficjalnym stanowiskiem firmy ktore otrzymam w formie pisemnej dopiero...) Co nie zmienia faktu ze to absurdalne stanowisko, zwlaszcza jak ktos ma wlasna (lepsza) bramke voipowa... Jakos innym operatorom to nie przeszkadza, a przeciez przy Voipie to mozna sobie logowac kto i skad sie laczyl dokladnie.

Teraz internet... pierwsza awarie dzisiaj zaliczyl - problemy z autoryzacja - (od ok 6:30 wiecej nie dziala dziala -synchronizacja jest, co jakis czas sie zautoryzuje zeby po chwili internet zdechl - synchronizacja caly czas, internetu nie ma), w pierwszych dniach tez byly dosc spore straty pakietow (do 5% w godzinach szczytu - teraz jest <1%) i wystepowalo zrywanie polaczen (zwlaszcza upierdliwe przy ssh/sftp) ale jakby sie z tym uporali (mam nadzieje ze nie przechwale ich zbyt wczesnie)

sprzet
    Router (pirelli DRG-A221G) - wyglada fajnie jezeli chodzi o funkcjonalnosc, ale trafil mi sie nie dzialajacy egzemplarz na wejsciu :) - i nie wiem jak ze stabilnoscia czy z wieksza iloscia polaczen jednoczesnych jak to wszystko dziala. - jeszcze "kwiatek" z gwarancji - iz uzywanie z innym operatorem spowoduje utrate gwarancji :)

telefon bezprzewodowy (Swissvoice Avena 107 DUO) - niezbyt wyszukana funkcjonalnosc ale zasieg bardzo dobrze trzyma w kazdym miejscu domu (2 pietra) o dziwo nie ma zadnych kwiatkow w gwarancji czy blokad :D

modem 3g - wlasnie testuje (ze wzgledu na wspomniana wyzej awarie)
    plastik dosc tandetny (zwlaszcza w porownaniu do modemow z playa huewei jakistam testowalem). Instalacja standard - bez plyty. Calkiem sprawnie poszlo. Aplikacja do internetu dosc prymitywna (play ma o niebo lepsza ale to pewnie kwestia producenta modemu) W kazdym razie pokazuje jedynie bierzacy transfer bez statystyk ruchu i jakis informacji o tym ile zuzylismy ile zostalo.
    Zasieg trudno powiedziec - pokazuje 3 kreski (ale nie wiem czy 3/3 czy 3/4) na play w tym samym miejscu bylo ~90%