Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stereo do 1100zł pomoc w dobraniu zestawu.

Marekgsi 14 Jan 2010 10:11 1976 18
    Marekgsi
    Level 9  
    Witam,

Potrzebuję rady, mam zamiar kupić zestaw stereo głównie do słuchania muzyki z komputera, czasem obejrzec jakieś DVD. Słucham różnego rodzaju muzyki,
    od rocka poprzez hip-hop, po dance. Chciałbym żeby kolumny były nowe,
    a wzmacniacz uzywany. Zastanawiałem sie również nad amplitunerem, ale chyba w tym wybadku będzie lepszy wzmacniacz stereo. Co doradzacie ? Prosze o propozycje wzmacniacza i kolumn. :)

A taki zestaw ? co myślicie ? :
    https://ssl.allegro.pl/item879034380_marantz_sr_47_markowy_amplituner_stereo_z_rds.html
    http://www.allegro.pl/item878740821_yamaha_kolumny_podstawkowe_ns333_gw3_lata.html
    User removed account
    User removed account  
    nitros66
    Level 26  
    Witam . Przydało by wiedzieć się jakie pomieszczenie jest do nagłośnienia przez te kolumny? Warto rozważyć również opcję używanych kolumn. Wielu sprzedawców udziela gwarancji, więc o zakup wadliwego produktu nie trzeba się martwić. Szczerze mówiąc za 800 zł nie kupisz nic sensownego ( około 300zł trzeba odliczyć na wzmacniacz/ lub amplituner stereo ).
    User removed account
    User removed account  
    Marekgsi
    Level 9  
    witam, pomieszczenie ma około 16m2.
    Miałem kiedyś już do czynienia z amplitunerem technicsa - model sa-ax710 i do tego altusy 140, niestety musiałem się rozstać ze sprzętem. A w tej chwili uzywam Logitech x-230. Najbardziej zależy mi na jakości, i w grę wchodzą wyłącznie głośniki podstawkowe - miejsca na podłogowe niestety nie mam. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    Marekgsi
    Level 9  
    właśnie zastanawiałem się nad Wharfedale Diamond 10.1, a wzmacniacz może ten HARMAN KARDON PM-635? A może coś z cambridge audio ? mogę dołożyć do zestawu tak max 150zł.
    User removed account
    User removed account  
    Tomq
    Level 38  
    technics6, w tym dziale można.

"poprosił kogoś doświadczonego z elektrody o zrobienie kolumn na Tonsilach. Będziesz miał pewność że głośniki są fabrycznie nowe, tyle że bez gwarancji."
    Będzie gwarancja, tyle, że an każdy głośnik z osobna, a nie na całość.

Wg mnie najlepsza opcja to 3 way na stxach + jakiś wzmacniacz stereo za ok 250 zł. budżecie się zmieścisz, a jakościowo dorównają nówką za 1600 zł.
    nitros66
    Level 26  
    W 16m^2 i w tym budżecie dobre 2-way będzie lepszym wyjściem. Warte zastanowienia np. klon Ostinato 2000 http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=8699 i HK który podałem kilka postów wyżej.

Marekgsi wrote:
    Witam, Potrzebuję rady, mam zamiar kupić zestaw stereo ... Chciałbym żeby kolumny były nowe,
    a wzmacniacz uzywany.

Panowie, proszę czytać...
    (dj-MatyAS)
    zapek42
    Level 27  
    Nie wiadomo tylko, czy autor tematu ma zdolności manualne by stworzyć samemu kolumny . Warto o to zapytać .

Marekgsi wrote:
    Witam, Potrzebuję rady, mam zamiar kupić zestaw stereo ... Chciałbym żeby kolumny były nowe,
    a wzmacniacz uzywany.

Panowie, proszę czytać...
    (dj-MatyAS)
    User removed account
    User removed account  
    nitros66
    Level 26  
    Marekgsi wrote:
    właśnie zastanawiałem się nad Wharfedale Diamond 10.1, a wzmacniacz może ten HARMAN KARDON PM-635? A może coś z cambridge audio ?

Dobre połączenie. CA to naprawdę dobre wzmacniacze ale mają specyficzna charakterystykę. Świetnie spisuje się w jazzie itp. muzyce, gdzie nie jest wymagany duży poziom basu, słuchając reszty utworów możesz odczuwać jego niedostatek.
    Marekgsi
    Level 9  
    Witam, nie spodziewałem sie takiedo odzewu, ale mnie to bardzo cieszy :)
    Szczerze mówiąc troszke się zastanawiałem nad zrobieniem kolumn/kupnem zrobionych na zamowienie, zdolności manualne posiadam, ale wolałbym aby je zrobił ktoś doświadczony - najlepiej z okolic Jaworzna czyli Kraków, Katowice.
    chcialbym się jeszcze dowiedzieć jakie byście polecali z nowych kolumn, sklepowych.
    A co do B&W 686 z allegro niestety tam jet cena 899 ale za jedną sztukę :)
    Co myslicie o Klipsch Synergy B2 lub DALI concept 1?
    User removed account
    User removed account  
    Tomq
    Level 38  
    Quote:
    Do projektowania 3-drożnych kolumn bez Clio (takiego systemu pomiarowego) nie ma co podchodzić.

Większość kolumn na polskich forach była projektowana w SpeakerWorkshopie. Tzn zwrotnice do odpowiednio dobranych głośników, bo projekt wizualny kolumny jako paczki każdy robi sobie indywuidualnie.
    Quote:

Tylko przed wybraniem konstruktora zrób konkurs na zdjęcie warsztatu na którym widać przynajmniej 3 pary nie skończonych kolumn na raz

Albo jeszcze lepiej niech pokaże co najmniej jedną parę skończonych.

Co do 2/3 way - zależy co jest priorytetem. Samo zbudowanie kolumn nie jest takie trudne, jeśli spełnia się dwa warunki - posiadanie nieco zdolności manualnych i działa się z sensem, a nie na zasadzie "tak zrobię bo tak mi się wydaje".
    dues
    Level 28  
    Jeśli możesz sobie pozwolić pomyśl też nad Tonsil Premium (1000zł nowe).