Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPHONE 16gb - wymiana szybki a digitizer

ego3000n 14 Sty 2010 10:37 9334 5
  • #1 14 Sty 2010 10:37
    ego3000n
    Poziom 15  

Witam zakupiłem obudowe do 16gb - /oryginalna inaczej :)/ przelozylem dol - ramka od starego - metalowa. W komplecie jest tez szybka i kusi mnie zeby zalozyc nowa - ale mam pytanie - z tego co widze digitizer jest to flex naklejany na szybke. I tu pytanie czy da sie go odkleic nie uszkadzajac i czy po "amatorskim" naklejeniu flexu digitizer bedzie działał prawidłowo ?? Mój niepokój budzi też fakt że oryginalna szybka wydaje sie być zrobiona ze szkła lub twardego tworzywa - a ta "nowa" hmmm... Co koledzy radzą ??

0 5
  • #2 14 Sty 2010 10:46
    Darjusz
    Poziom 12  

Ja bym tego nie ruszał:P z doświadczenia wiem że prawie oryginał robi różnice:) a wydaje mi się że szybka w ajfonie jest razem z dotykiem sklejona i jak już to tylko razem to wymieniać.

1
  • #3 14 Sty 2010 10:58
    ego3000n
    Poziom 15  

ale czy digitizer jest "drugą szybką" sklejoną z tą osłaniającą /taki jak np w LG ku 990/ czy jest to flex naklejony na około szybki zewnętrznej ?? Prawdopodobnie nie bede ryzykował - ale chciałbym wiedzieć gdyby jednak mnie skusiła taka wymiana :)

/oczywiście w LG jest to jednocześnie szybka i digitizer nie do rozdzielenia :) /

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sty 2010 11:14
    Darjusz
    Poziom 12  

da to się rozdzielić, ale nie wiem czy ktoś praktykował coś takiego. Ja wole wymieniać od razu z dotykiem, drożej wychodzi ale masz pewność że nic nie uwalisz.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Sty 2010 11:34
    robertos
    Poziom 13  

W Iphonie jest pierwsza szybka ta po której dotyka sie palcem i druga sklejona z nią to digitizer.Najpewniej jest kupić cały kompletny dotyk, bo zabawa w rozklejanie to strata czasu, no i łatwo uszkodzić dotyk, a tak odkręca sie lcd od ramki,odkleja zbita lub uszkodzoną szybkę z dotykiem,zakłada nowe i po sprawie.

0
  • #6 14 Sty 2010 11:58
    ego3000n
    Poziom 15  

dzieki za rady
    zamykam temat
    czyli kupowanie obudowy z sama szybka bez digitizera nie ma sensu
    gdtz i tak sie jej nie wykorzysta
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów