Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D 2007r 1.3 CDTi Z13DTJ proszę o pomoc

KamilW. 14 Sty 2010 10:54 4536 0
  • #1 14 Sty 2010 10:54
    KamilW.
    Poziom 12  

Witam, mam pewien problem z w/w autem. Wiem że są na tym forum ludzie dla których to żaden problem ale ja nigdy nie miałem z tym do czynienia dlatego proszę o podpowiedź. Główne problemy to brak podgrzewania silnika (świec żarowych) i ciągła praca wentylatora chłodnicy. Auto jest powypadkowe, lewy przód dostał. Nie widać żeby instalacja była zgnieciona czy skrzynka bezpieczników przy akumulatorze bo auto było naprawione przed kupnem a poprzedni właściciel nic nie opowiadał. Przez chwilę podejrzewałem że czujnik temperatury padł ale to na 100 % nie to. Większość systemów wyświetla błąd komunikacji CAN średnia prędkość między sterownikami.Sterownik silnika wyświetla tylko błąd przekaźnika świec żarowych. Właściciel załatwił drugi ale używany i nie ma pewności że jest dobry bo świece nadal nie grzeją i błąd ten sam. Do tego nie świeci podświetlanie panela od regulacji klimatyzacji.Radio i cała reszta jest ok a on ciemny.Skrzynka bezpieczników pod maską była wymieniana bo są jeszcze na niej opisy handlarza. Teraz moje pytanie. Czy jest możliwe że wymieniono np BSI i zostało źle lub wcale nie zaprogramowane dlatego takie rzeczy się dzieją? Czy mogę prosić o schemat silnika jeśli ktoś taki posiada, najlepiej całej elektroniki.

0 0