Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Landi Renzo (dziwna centralka)

Filipq 16 Jul 2004 18:04 3414 4
    Filipq
    Level 11  
    Witam. Posiadam samochód marki Renault Safrane 3.0 V6 z instalacją gazową marki Landi Renzo. Ostatnio zauważyłem że moje auto zaczęło palić znacznie więcej niż dotychczas. Pozatym kiedyś centralka przełączała na gaz przy 2000 obr/min a teraz przełącza przy ponad 3000 obr/min. Podejrzewam więc że centralka się rozprogramowała. W związku z powyższym mam pytanie. Czy ktoś może spotkał się z takim modelem centralki ? Byłem w oddziale firmy Landi Renzo i oni powiedzieli mi tam że nie mają takiej wtyczki aby ją zaprogramować od nowa. Może ktoś już się spotkał z takim modelem centralki. Może ktoś jest w posiadaniu schematu podłączeń do interfejsu i ewentualnie jakiegoś oprogramowania. Poniżej dołączam zdjęcia tej centralki. Proszę o pomoc. Z góry bardzo dzieńkuję. Pozdrawiam.
    Patras
    Level 12  
    Witam. Jeśli chodzi o programowanie to musi Pan programować centralkę gdy jest ona podłączona do instalacji. Wtyki które ma Pan na zdjęciu nie grają roli gdyż do programowania służy ten standardowy wtyk komunikacji który znajduje się po prawej stronie. Landi renzo we wszystkich modelach (prawie) używa standardowego interface'u więc w jakimkolwiek zakaładzie zakładającym instalacje gazowe powinni Panu ją zaprogramować. Problemem może okazać się fakt czy dana centralka straciła tylko pamięć czy poprostu odmówiła posłuszeństwa psując się najzwyczajniej. Pozdrawiam
    kruczi
    Level 17  
    Patras wrote:
    Witam. Jeśli chodzi o programowanie to musi Pan programować centralkę gdy jest ona podłączona do instalacji. Wtyki które ma Pan na zdjęciu nie grają roli gdyż do programowania służy ten standardowy wtyk komunikacji który znajduje się po prawej stronie. Landi renzo we wszystkich modelach (prawie) używa standardowego interface'u więc w jakimkolwiek zakaładzie zakładającym instalacje gazowe powinni Panu ją zaprogramować. Problemem może okazać się fakt czy dana centralka straciła tylko pamięć czy poprostu odmówiła posłuszeństwa psując się najzwyczajniej. Pozdrawiam

no ja bym nie powiedział że ten wtyk jest standardowy.
    wygląda to jak wtyczka np. do AL-700

Poza tym nie powinno być problemu. Ciekawe tylko czy soft do LSCA/1 V05 to ruszy
    jaceksu25
    Level 19  
    Czy moze ktos udostepnic soft do landi renzo lcs v05 er?