Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana rozrządu mercedes 410 D

14 Sty 2010 12:35 8047 17
  • Poziom 12  
    Witam.To jest 2-gi post na ten temat.Mam zamiar wymienić łańcuch rozrządu w mercedes 410 95r, 2,9D.Czy mógłby mi ktoś doradzić jak go wymienić.Co trzeba odkręcić,jak potem zapiąć nowy łańcuch,jak ustawić pompę wtryskową i gdzie są znaki.Albo ewentualnie jak sprawdzić stary czy jest do wymiany albo go zostawić i nic nie ruszać.Proszę pomoc i z góry dziękuję.
  • Poziom 19  
    Może odaj do mechanika on ci to zrobi lepiej.
  • Poziom 14  
    kolego ile przejechane km ma ten mercedes?
  • Poziom 29  
    Kolego a co się dzieje że chcesz wymieniać ten łancuch ? Trochę więcej szczegułów!
  • Poziom 12  
    tomaszmruz napisał:
    Może odaj do mechanika on ci to zrobi lepiej.
    Ma przejechane ok 700 tyś.Jak na razie go nie słychać ale słyszałem że się wymienia co ok 500 tyś km.A skąd wiesz że mi ta wymiana mi nie wyjdzie.Może wszystkie usterki naprawiać u mechanika a z podobnym forum trzeba skończyć skoro nie ma sensu pytać o poradę.:cry:
  • Poziom 39  
    Niw wszystko da się zrobić z pomocą tego forum.
    Nie trzeba go zamykać.
    To abyś oddał samochód do mechanika to też jest rada moim zdaniem dobra.
    Wymiana rozrządu w tym silniku to nie jest usterka.
  • Poziom 29  
    Kolego możesz samemu spróbować wymienić ten łancuch, zawsze jeśli coś nie wyjdzie a zakładam że jeśli nie masz doświadczenia i praktyki to tak się to skończy zaholować do warsztatu.Tylko wtedy będziesz "inaczej" (czyt. drożej) policzony! Tylko jeśli łańcucha nie słychać to go zostaw w spokoju jeszcze na nim pojeżdzisz! a to że słyszałeś że "się wymienia po 500tys" to daj sobie spokój.Naprawia się jak coś się dzieje , łańcuch to nie pasek rozrządu!
  • Poziom 12  
    Wymieniałem kiedyś ale paski a nie łańcuszki.Ale tak na marginesie czynie wiesz jakie mają byc znaki na pompie i jak sprawdzić czy łancuch jest dobry czy nie
  • Poziom 29  
    Podaj mi symbol tego silnika ale gorąco namawiam abyś kolego dał sobie spokój, nad bezpieczeństwem "twojego" łańcucha czuwa hydrauliczny napinacz a z tych lat to silniki merca słyną z bardzo ale to bardzo dużej żywotności i trwałości. Co innego teraz te nowe na common railu.U mnie w serwisie jest "kaczor" którego szacuje się że ma grubo ponad 1.5mln km przebujane i cały czas śmiga.
  • Poziom 39  
    Robertlodz09 jeżeli jak twierdzisz masz warsztat i naprawiasz tego typu samochody to pytanie laika o symbol silnika jest conajmniej dziwwne, ale jeżeli ci to pomoże to proszę Mercedes 410D silnik 2,9 TD symbol 602940, teraz możesz mu wyjaśnić jak sprawdzić łańcuch, bo rozumiem że do tego był ci potrzebny symbol.
  • Poziom 29  
    Kolego tran-serwis gdzie napisałem że mam warsztat? tylko że u nas w serwisie mamy "kaczora" ,pytałem o symbol aby sprawdzić gdyż nie znam tego silnika.Ale widzę że kolega z "merca" to na pewno pomoże lepiej niż ja.Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Moja uwaga nietechniczna, jeśli już zaczniesz robić to:
    - zarezerwuj sobie więcej czasu,
    - nie śpiesz się ,
    - rób powoli dokładnie przypatrując się co i jak jest przykręcone,
    - możesz robić foty czasem się do nich wraca.
    Oczywiście tym co robią to kolejny raz to się nie przyda ale przy 1- 2 razie uwierz że się to przydaje.....
  • Poziom 12  
    Kolego cordoba2004 dzięki za pomoc ale właśnie czasami tak robię tzn. zdjęcia.Ale dalej stoję na niczym ponieważ nikt mi nie udzielił konkretnej odpowiedzi na mój post.
  • Poziom 13  
    Jak ty sie pytasz jak poustawiać wszystko, gdzie są znaki i jak założyć łańcuch to daj sobie spokój z remontami bo prawdopodobnie będziesz musiał na holu do mechanika to auto zaprowadzić.
  • Poziom 29  
    Myślałem że kolega Trans-tech podpowie z tym łańcuchem ? Specializacja Vw i Merc -szkoda! Jesli kolega dalej chce samemu zawalczyć z tym łańcuchem to mogę podesłać dokumentacje do silników serii 602 . Mam z modelu 124 tam jest 5-cylindrowy 2.5d. Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    Wymianę łańcucha w tym silniku robi się poprzez tzw. "przeciąganie" - doczepiasz nowy łańcuch do starego i kręcisz powoli wałem korbowym uważając, żeby łańcuch nie przeskoczył na wałku rozrządu. Wtedy żadne znaki cię nie obchodzą - odczepiasz stary łańcuch, zaprasowujesz zapinkę, wkręcasz napinacz i tyle. Jednak przed wymianą dobrze jest sprawdzić wyciągnięcie łańcucha - skoro nie hałasuje, to być może wcale do wymiany się nie nadaje. To nie jest pasek rozrządu, który "musi być wymieniony i już"
  • Poziom 12  
    Jaki ma być luz na łańcuchu ?