Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LJ 3015 białe kartki

zenekk 14 Sty 2010 12:37 1854 4
  • #1 14 Sty 2010 12:37
    zenekk
    Poziom 10  

Witam

Mam taki problem, mianowicie drukarka hp lj 3015 podczas skanowania kartki ktora wloze w gorny podajnik, druk wychodzi taki jaki trzeba czyli wszystko widac, a gdy chce cos wydrukowac bezposrednio z komputera to kartki wychodza zawsze biale. Drukowalem rozne dokumenty ale dalej to samo, robilem reset drukarki ale tez to nie pomoglo co moze byc przyczyna takiego wydruku?? Ogolnie ta drukarka robi jasne kopie np. wydrukowalem raport, a jak z komputera to juz bialutka kartka. Najlepiej jeszcze wychodza wydruki jak cos skanuje wkladajac kartke. Dodam jeszcze ze drukarka ma dobry toner, sprawdzny w innej drukarce i chodzi dobrze.

Dziekuje za odpowiedz mam nadzieje ze dostane szybka jakies nowinki.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 14 Sty 2010 13:36
    shadow03
    Poziom 14  

Witam mam też drukare hp. Drukowała czarne kartki, problemem były sterowniki. A dokładniej windows xp x64. Zainstaluj na początek nowe sterowniki.

0
  • #3 14 Sty 2010 13:39
    zenekk
    Poziom 10  

Drukarka sprawdzana na 2 komputerach i taki sam rezultat, oczywiscie na 1 byly inne sterowniki tak jak mowisz i na 2 tez i to samo. No nie wiem co poczac z tym, zeby bylo co wyczyscic, ale tu nic takiego nie widze.

0
  • #4 15 Sty 2010 10:14
    zenekk
    Poziom 10  

Dalej mam ten problem, nie wiem co moze byc przyczyna, teraz drukuje i skanuje tak samo czyli nic prawie nie widac, wczoraj jakos zaskoczyla i drukowala ladnie dzisiaj rano juz znowu to samo.

Czekam na pomoc i pozdrawiam.

0
  • #5 15 Sty 2010 13:58
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

Cześć
    Pocieszę cię jak używając ją jako xero drukuje prawidłowo i jest komunikacja z PC to drukarkę fizycznie masz sprawną- szukaj w ustawieniach drukowania (nie wiem jak masz język w menu ustawiony wiec podam ci w angielskim):
    1. menu -> service -> restore defaults (przywrócenie ustawień fabrycznych)
    2. jeżeli 1 nie pomoże zresetujesz z poziomu servisowego:
    spisz sobie ustawienia sieciowe (IP brame ewentualnie DNS oraz faxu bo zostana usunięte!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    a) wyłącz drukarkę
    b) wciśnij i trzymaj "*" oraz "menu"
    c) włącz drukarkę cały czas trzymając wciśnięte do momentu gdy na ekranie pojawi sie komunikat "Permanent Storage Init" -> dopiero wtedy puszczasz chwile coś tam porobi
    d) puźniej chyba poprosi o ustawienie języka i ewentualnie czasu ale nie jestem pewien (w zależności od drukarki o różne rzeczy prosi już nie pamiętam tego)
    e) wychodzisz z menu (wyłącz i włącz drukarkę)
    masz już drukarę taką jak wychodzi z fabryki -> będziesz musiał przywrócić ustawienia sieci faxu oraz sprawdź ustawienia papieru dla podajników (ma być A4 !!!!)

Spróbuj teraz coś wydrukować z PC i daj znać czy pomogło :)
    Pozdro

0