Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo kontrola otwarcia drzwi

wielam 14 Sty 2010 13:35 5039 10
  • #1 14 Sty 2010 13:35
    wielam
    Poziom 9  

Witam serdecznie:
    1. Berlingo 2,0Hdi 2001 rok a problem taki.
    Zamknięte wszystkie drzwi a kontrolka na tablicy liczników i oswietlenie kabiny nie gaśnie - dopiero po 10-15 min czyli standartowo jak są otwarte drzwi prze z dłuzszy okres czasu.
    Mam czujniki drzwi jak i klapa tylna sprawdzone działają w 100%.
    Przy autoalarmie po zamknięciu przez centralny jest sygnał efekt niezamkniętych drzwi.
    I teraz jestem w lesie.....

Siłowniki do centralnego są to standartowe siłowniki, w drzwich kierowcy master pozostałe slave.
    BSi jest i co mnie zaciekawiło jeszce to mechanizmy zamków miały podejścia wiązki przewodów (kolor zielony) ale tu ciekawostka z 5 lub 6 przewodów (już nie pamietam) wszystkie wycięte przy wtyczce a pozostawione 2, czyli oryginalny centralny zamek.
    Piszę o tym bo w tamtym roku uszkodził mi sie zamek i zamontowałem taki bez elektryki wtyka wypieta i było OK. Nie rozbierałem z prawej strony ale tam jest (tak myślę) podobnie.
    Może te dwa pozostawione przewody odpowiadaja za kontrolę strefy kabiny... albo tylko może...?
    Dzięki za podpowiedź i POZDRAWIAM

0 10
  • #2 14 Sty 2010 13:56
    marcpol
    Poziom 20  

Jesteś pewien, że krańcówki drzwi są sprawne? Sprawdź je dokładnie oraz cały obwód do krańcówek nie ma zwarcia do masy.

0
  • #3 14 Sty 2010 14:45
    wielam
    Poziom 9  

Tak sprawdzane
    Po czasie jak wygaśnie kontrolka każde drzwi otwieram i zapala sie kontrolka + oświetlenie kabiny - klapa też.... ale nie gaśnie więc po takim teście już widac że włączniki drzwiu działaja.
    Jest coś co trzyma obwód oświetlenia i kontroli otwarcia drzwi wnetrza.

0
  • #4 24 Lis 2010 22:38
    rafalmzzl
    Poziom 2  

Witam mam podobny problem może ktoś taki naprawiał , proszę o podpowiedzi
    Mimo że auto jest zamknięte to oświetlenie nie gaśnie dopiero po 8 minutach można go zamknąć .Auto to Citroen Berlingo

0
  • #5 25 Lis 2010 14:34
    rafi999
    Poziom 16  

Jeżeli samochód posiada drzwi przesówne to sprawdzić by należalo styki w drzwiach i nadwoziu - te na słupku. Jeżeli jest ok.to krańcówka maski.

0
  • #6 25 Lis 2010 18:08
    rafalmzzl
    Poziom 2  

Witam Sprawdziłem wszystkie krańcówki i zamki Zaczynam podejrzewać że jest uszkodzony jakiś przekażnik w BSI

0
  • #7 22 Sty 2012 12:13
    harbii
    Poziom 2  

Jak sprawdzić krańcówki?
    Są w zamkach, ale który przewód odpowiada za krańcówkę?
    I czy mogę go zewrzeć z masą auta? Chodzi o to aby na stałem pozbyć się problemu z tymi krańcówkami (ewentualnie założę sobie jakieś zwykłe).

0
  • #8 23 Sty 2012 22:55
    rafalmzzl
    Poziom 2  

Witam.okazało się że uszkodzony jest moduł BSI pomogło odłączenie przewodów sterowania centralnym od BSI i podpięcie ich do zwykłego sterownika od centralnego zamka połączonego z alarmem.Efektem tego zabiegu jest to że samochód bez problemu można zamknąć ale jest małe "ale"światło przy lusterku gaśnie od razu po zamknięciu drzwi i licznik "nie widzi otwarcia drzwi" brak jest sygnału włączonych świateł i pozostawionych kluczyków w stacyjce.Przeróbki dokonał elektryk w warsztacie gdzie zakładają centralne i alarmy.W innym przypadku pozostaje kosztowna wymiana BSI. Problem z drzwiami w tych autach jest dość powszechny.

0
  • #9 24 Sty 2012 01:31
    kybernetes
    Poziom 39  

Rafalmzzl, no patrz pan, świeciła się kontrolka otwartych drzwi bo było popsute BSI, fachowiec w warsztacie obciął kabelek od krańcówek przy BSI i patrzcie jaki cud, kontrolka przestała się świecić!

To może to BSI jednak nie było zdupione? :?:

0
  • #10 24 Sty 2012 23:58
    harbii
    Poziom 2  

kybernetes, to który to kabelek? bo rozumiem że wiesz? doradź mi a tak zrobię.

0
  • #11 25 Sty 2012 18:34
    rafalmzzl
    Poziom 2  

Witam.Niestety okazało się że BSI było zalane i został uszkodzony układ odpowiedzialny za zamykanie drzwi .Auto można było zamknąć dopiero po około 8 min kiedy jakiś układ wyłączył oświetlenie kabiny.

0