Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo kontrola otwarcia drzwi

wielam 14 Jan 2010 13:35 6650 10
    wielam
    Level 9  
    Witam serdecznie:
    1. Berlingo 2,0Hdi 2001 rok a problem taki.
    Zamknięte wszystkie drzwi a kontrolka na tablicy liczników i oswietlenie kabiny nie gaśnie - dopiero po 10-15 min czyli standartowo jak są otwarte drzwi prze z dłuzszy okres czasu.
    Mam czujniki drzwi jak i klapa tylna sprawdzone działają w 100%.
    Przy autoalarmie po zamknięciu przez centralny jest sygnał efekt niezamkniętych drzwi.
    I teraz jestem w lesie.....

Siłowniki do centralnego są to standartowe siłowniki, w drzwich kierowcy master pozostałe slave.
    BSi jest i co mnie zaciekawiło jeszce to mechanizmy zamków miały podejścia wiązki przewodów (kolor zielony) ale tu ciekawostka z 5 lub 6 przewodów (już nie pamietam) wszystkie wycięte przy wtyczce a pozostawione 2, czyli oryginalny centralny zamek.
    Piszę o tym bo w tamtym roku uszkodził mi sie zamek i zamontowałem taki bez elektryki wtyka wypieta i było OK. Nie rozbierałem z prawej strony ale tam jest (tak myślę) podobnie.
    Może te dwa pozostawione przewody odpowiadaja za kontrolę strefy kabiny... albo tylko może...?
    Dzięki za podpowiedź i POZDRAWIAM
    marcpol
    Level 20  
    Jesteś pewien, że krańcówki drzwi są sprawne? Sprawdź je dokładnie oraz cały obwód do krańcówek nie ma zwarcia do masy.
    wielam
    Level 9  
    Tak sprawdzane
    Po czasie jak wygaśnie kontrolka każde drzwi otwieram i zapala sie kontrolka + oświetlenie kabiny - klapa też.... ale nie gaśnie więc po takim teście już widac że włączniki drzwiu działaja.
    Jest coś co trzyma obwód oświetlenia i kontroli otwarcia drzwi wnetrza.
    rafalmzzl
    Level 2  
    Witam mam podobny problem może ktoś taki naprawiał , proszę o podpowiedzi
    Mimo że auto jest zamknięte to oświetlenie nie gaśnie dopiero po 8 minutach można go zamknąć .Auto to Citroen Berlingo
    rafi999
    Level 16  
    Jeżeli samochód posiada drzwi przesówne to sprawdzić by należalo styki w drzwiach i nadwoziu - te na słupku. Jeżeli jest ok.to krańcówka maski.
    rafalmzzl
    Level 2  
    Witam Sprawdziłem wszystkie krańcówki i zamki Zaczynam podejrzewać że jest uszkodzony jakiś przekażnik w BSI
    harbii
    Level 2  
    Jak sprawdzić krańcówki?
    Są w zamkach, ale który przewód odpowiada za krańcówkę?
    I czy mogę go zewrzeć z masą auta? Chodzi o to aby na stałem pozbyć się problemu z tymi krańcówkami (ewentualnie założę sobie jakieś zwykłe).
    rafalmzzl
    Level 2  
    Witam.okazało się że uszkodzony jest moduł BSI pomogło odłączenie przewodów sterowania centralnym od BSI i podpięcie ich do zwykłego sterownika od centralnego zamka połączonego z alarmem.Efektem tego zabiegu jest to że samochód bez problemu można zamknąć ale jest małe "ale"światło przy lusterku gaśnie od razu po zamknięciu drzwi i licznik "nie widzi otwarcia drzwi" brak jest sygnału włączonych świateł i pozostawionych kluczyków w stacyjce.Przeróbki dokonał elektryk w warsztacie gdzie zakładają centralne i alarmy.W innym przypadku pozostaje kosztowna wymiana BSI. Problem z drzwiami w tych autach jest dość powszechny.
    kybernetes
    Level 39  
    Rafalmzzl, no patrz pan, świeciła się kontrolka otwartych drzwi bo było popsute BSI, fachowiec w warsztacie obciął kabelek od krańcówek przy BSI i patrzcie jaki cud, kontrolka przestała się świecić!

To może to BSI jednak nie było zdupione? :?:
    harbii
    Level 2  
    kybernetes, to który to kabelek? bo rozumiem że wiesz? doradź mi a tak zrobię.
    rafalmzzl
    Level 2  
    Witam.Niestety okazało się że BSI było zalane i został uszkodzony układ odpowiedzialny za zamykanie drzwi .Auto można było zamknąć dopiero po około 8 min kiedy jakiś układ wyłączył oświetlenie kabiny.