Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner i głośniki - mam Sony Bravia KDLV5500 i RDR-AT100

eM-Ce 14 Sty 2010 15:26 1659 2
  • #1 14 Sty 2010 15:26
    eM-Ce
    Poziom 8  

Hej, jestem kobietą i w ogóle nie znam się na elektronice. Zauważyłam, że często tu sobie fajnie doradzacie, więc może i mi doradzicie. Otóż jestem posiadaczką kina domowego Philips, które już zaczyna się psuć. Chciałabym kupić sobie nowy zestaw, ale taki by pasował do sprzętu który już mam. A mam:
    1. Telewizor Sony Bravia KDLV5500
    2. Nagrywarkę Sony RDR-AT100
    3. W perspektywie mam zakup odtwarzacza Blue-Ray również Sony.

Bardzo podoba mi się system Bravia Sync w związku z tym iż można wszystko obsłużyć jednym pilotem. Myślałam o zakupie amplitunera i zestawie głośników. Obecnie mam małe mieszkanie i nie mogę pozwolić sobie ma zakup systemu głośników 7.1, ponieważ nie mam gdzie ich postawić, ani powiesić. Zastanawiam się jednak nad zakupem amplitunera 7.1, jednak nie wiem czy to ma sens, bo jak się kiedyś przeprowadzę, to może lepiej będzie wymienić kino domowe na lepsze bo i technika pójdzie do przodu. Moje typy jeśli chodzi o amplitunery są następujące:

Amplitunery Sony - porównanie
    1. STRDN-1000
    2. STRDH-700
    3. STRDH-500

Teraz czas na głośniki i tu znowu mam dylemat. Podobają mi się głośniki w kształtach bardziej tradycyjnych, niemniej te, które wpadły mi w oko to:
    1. JBL SCS 178
    2. HKTS-7BQ
    3. HKTS-11BQ
    4. Sony SA-VS150h

Tak jak pisałam wcześniej nie znam się na tym wszystkim. Chciałabym by sprzęt po prostu grał i nie sprawiał kłopotów. Nie wiem nawet jak to coś popodłączać, czy kable są dołączone, a jeśli nie to jakie i gdzie kupić. Jeśli mogłabym prosić Was o pomoc byłabym wdzięczna. Cały czas waham się jeszcze pomiędzy systemem 5.1 i 7.1., ale to może ktoś z Was wypowie się w tej kwestii. Głośniki na tę chwilę muszą być 5.1 bo jak już nadmieniłam nie zmieści mi się większy system. Za wszelkie uwagi z góry bardzo dziękuję.

0 2
  • #2 14 Sty 2010 15:49
    miernik998
    Poziom 20  

A więc tak te głośniki JBLa bardzo ładnie i głośno grają. Co do kina to świetnie nadaje się do nich onkyo sr 501. Oczywiście możesz podłączyć te soniaczki ale nie masz pewności jak będą grały.

0
  • #3 05 Lip 2010 08:59
    eM-Ce
    Poziom 8  

Zestaw jaki został zakupiony, to
    Amplituner Sony DH-800, Blue-Ray Sony BDP-S370, głośniki JBL Centralny ES-25, 2x ES-30 na przód i 2x ES-20 na surround. Subwoofer Wharfedale WH-208. Zestaw gra naprawdę świetnie.

0