Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 01 Lut 2011 08:52 1324033 4758
    YureQ
    Poziom 17  
    Zobacz na pierwszą fotke co podałem wyzej (00674)
    Moje to GN 1/4 150, wydaje mi się, że wystarczył by pojemnik Pojemnik GN 1/9 150mm - o wymiarach :
    długość: 176mm, szerokość: 108mm, wysokość:150mm, pojemność:1,4L

Naczynka, fotki tu.
    http://www.gastrogal.com.pl/naczynia-kuchenne/pojemniki-gastronomiczne-gn.html

Cos tu drogo w tym sklepie, u mnie chyba taniej.
    Acha. Przykrywke myślę wykorzystać do odprowadzania zapachów rozgrzanego oleju.
  • Relpol przekaźniki
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zbyszku czy mógłbyś jeszcze raz wytłumaczyć jak zrobiłeś tą długą fajną pompę?
    Bo ja nie bardzo jarzę jak z pompy od skutera to zrobić, na pewno trzeba przedłużyć wał, ale przecież te pompy mają wlot i wylot oleju od spodu, i trzeba by się bawić z jakimiś adapterami itd.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Stal nierdzewna fajnie... , ale będą same kłopoty zeby cos przyspawac, przylutować. Ja u siebie musiałem w środku dospawać uchwyty na czujnik kapilary, uchwyt pływaka i inne udogodnienia ;)
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Palnik, mosiądz i trochę wprawy i przyspawa co chce, ale jak dla mnie to te naczynia są dużo za duże,
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Oczywiście że do nierdzewki sie da spawać i lutować, tylko że to strasznie nie wygodne bo trzeba za mocna grzać. A jak przy stali coś chcesz spawnąc to ciach ciach migomatem i może nie będzie arcydzieła ale będzie trzymać i nie poprzepalamy, powyginamy itp;.
    Są tam naczynia 0.6 i 1 L . Ja u siebie mam co ok 0.7-0.8L.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    No to Panowie od 19 do teraz (21,48) walczyłem z woda i innymi substancjami.
    Oto skutki lania bez selekcji :) , ale wojnę wygrałem :)
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Sawek 101 przeróbka pompki jest dosyć prosta. Potrzeba przełożyć przekladnię zębatą wyjściem napędu na drugą stronę gdzie jest wlot i wylot pompki. W tym celu wiercisz dodatkowy trzeci otwór na wałek. Natomiast stary otwór zaślepiasz czopikiem z otworem podpierającym drugi koniec wałka Całość przetaczasz na okrągło i to wszystko. Wałek to pręt Φ4mm zakończony sprzęgłami elastycznymi z pancerza linki hamulca od roweru :D
  • Relpol przekaźniki
    SAWEK101
    Poziom 31  
    No tak ale musiałeś pewnie robić jeszcze flanszę z otworami , rozumiem że olej idzie wężem do góry a , na boku rury jest jakiś filtr siatkowy czy dobrze rozumuję?
    Jednak widzę że trzeba poświęcić trochę czasu, na toczenie itp.
    ciontyk
    Poziom 10  
    koledzy podpowiedzcie jak przerobici orginalny podgrzewacz dyszy, zdmontowałem go i rozmontowałem wygląda tak foto.
    Element grzejny jest w środku w postaci płytki, pytanie czy przewiercić te dwa otwory którymi przepływa olej czy dać sobie spokój i zrobić nowy podgrzewacz. a może jest jakiś inny sposób.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Z przewiercaniem to daj spokój, nie da rady, Pablo coś chyba mówił żeby podać paliwko rurką obok czy jakoś tak.
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    A poco zepsułeś taki porządny podgrzewacz?
    NIE WIERĆ zepsujesz go.
    ciontyk
    Poziom 10  
    pablo podpowiedz jak go przerobić

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

jeszcze jedo pytanie czy mozna zamiast orginalnego podgrzewacza dysz zastosować inny na zasilaniu ze sterownika i jakie obciążenie można zastosować żeby go nie popsuć
    patita22
    Poziom 14  
    W moim palniku na o.p. czwarty sezon pracuje podgrzewacz pojemnościowy z pistoletu do kleju o mocy 60 W. Współpracuje on z oryginalnym wyłącznikiem termicznym z palnika i nigdy nie przeciążył sterownika. Przed zamontowaniem tego podgrzewacza sprawdziłem temperaturę jaką może osiągnąć, oczywiście poza palnikiem. Maksymalna temperatura to 105 stopni C.

Dodano po 5 [minuty]:

Tak doradził mi pablo1521, którego oczywiście gorąco pozdrawiam.
    rikardo33
    Poziom 10  
    Witam wszystkich palących płynnym czarnym złotem, musze się pochwalić pierwszym zakupem,miał być lamborghini ale wybrałem viessmanna vitorond 200 vr2 z vitotronikiem 200 33kw na oo ale palniczek się już robi na op. Niewiem czy nie przesadziłem bo w tym vieśku jest troche nadżgane elektroniki w postaci paru czujników i konfiguracji kodowań sterownika w zakresie sieci co i cwu . Jednak mam całą literature do niego i będe musiał troche wieczorków poświęcić.Tak wogule jakie jest wasze zdanie na temat tego pieca.Iprzepraszam że się znowu wbiłem. To fotka tego pieca. Pozdrawiam .Jeśli nie udało mi się wrzucić foto to przepraszam.
    kynek74
    Poziom 13  
    ciontyk
    Jak koniecznie chcesz przerobić to rozlutuj to wszystko , spojone jest czymś w rodzaju srebra ( palnik do lutowania rur miedzianych spokojnie wystarczy) i utnij z rurki fi 8 lub 10 mm( dokładnie nie pamiętam) dwa odcinki tej samej długości ci oryginał.
    Potem je splaszcz , ale nie za duzo , tak żeby pasowały w gniazda po starych rurkach.
    Zalutuj srebrem i gotowe.
    Robiłem jeszcze inną wersję:
    zamiast tych dwóch rurek dawałem jedną fi 6mm bez plaszczenia dospawywałem do niej pasek blaszki miedzianej krutszy od rurki o jakieś 4 mm, formowałem w U.
    W dekielkach rozwiercałem jeden otwór na fi 6mm , i tam osadzałem rurkę , drugi otwór zalutowywałem.
    Wszystko lutowałem srebrem , w U wsuwałem grzałkę PTC.
    Wszystko po zlutowaniu musi być tej samej długości co oryginał.
    Udanego kombinowania.

poniżej foto i rysunek:

JARSON24

Poziom 11  
    witam czy taki palnik można przerobić albo ktoś już przerabiał

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    pablo1521
    Da się, tylko męczący jest. Są łatwiejsze.
    A jak byś dał jeszcze fotę lufy, zawira a nie 3 takie same, to było by łatwiej coś napisać z sensem.
    ciontyk
    Poziom 10  
    Kynek74 dzienki za podpowiedż jutro zabioreram się za przerabianie podgrzewacz pozdrowienia
    pablo1521
    Cooo Tooo Jeeest?
    haha. to ma być CO? palnik?

ps. tak na poważnie. nie dawaj linków z allegro bo cię mod przestroi.

Dodano po 2 [minuty]:

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Dodano po 53 [sekundy]:

Ku przestrodze z cyklu " jak tego robić nie wolno"

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 31 [sekundy]:

Coś uparte to zdjęcie...
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    A co to jest?? Podręczna zapalniczka ?
    Powiem szczerze ze chętnie dorwał bym to w łapy i zobaczył co to jest. Nie wygląda to na totalną samoróbkę, przynajmniej zawir i ma cos chyba w rodzaju wentylatora. Toż to może zapalnik czasowy :D ???
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Łał!!!!!!
    A jak to zapala?
    Pytam bo padło mi chyba trafo :cry:
    perhing
    Poziom 15  
    Do jakiego palnika?Podrzuć foto.

Dodano po 44 [sekundy]:

Pablo podaj adres na PW.
    JARSON24

Poziom 11  
    witam ponownie
    niech mi ktoś powie ile zużywa się oleju przepracowanego miesięcznie na 200m2
    YureQ
    Poziom 17  
    Moj nowy nabytek :palnik Herrmann typ HL 50, zużycie oleju 1 - 5,5 kg /h.
    Kociol nie ma tabliczki. Kocioł mało pracował, jeszcze jest folia na nim, brudna i na fotkach wygląda nieciekawie.

Może ktoś rozpozna co to za kocioł?
    Bardzo bym prosił o pomoc w rozpoznaniu kotła. Nie ma żadnej tabliczki, a przydała by się jakaś instrukcja do sterownika.
    Może trzeba dać fotkę z innej strony kotła?, to proszę napisać.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    No i po kłopocie. Stary wieshaupt oddał swój organ do transplantacji i w domu dalej ciepełko.

Ludzie!!!!
    Róbcie zdjęcia wnętrza a nie fotki sterownikowi i pompie. Wygląd tego przerabiają w przedszkolu .... jak możemy wam pomóc skoro oglądamy w kółko to samo :D

Widzieliście po ile syfol na alleee ..... 1,5/L 8-O

Na razie w moim regionie nie przekracza 0,5/L

Mam glicerynę - odpad biodiesla - po 30 groszy ale nijak nie da się tym palić.
    Macie jakiś patent na to?
    rikardo33
    Poziom 10  
    Witam,może mieszanka syfolu i oo z tym czymś.Wodpowiedich proporcjach 5l tego czegoś 3 syfolu i 1 oo , na necie chwalą się takimi palnikami co to jedzą i ztego co wyczytałem mają grzałke utwardzoną i podgrzewacz dyszy, nic nowego chyba.
    jaskul
    Poziom 16  
    szukam kotła olejowego dobrego i niedrogiego nadającego sie do syfolku - łatwe czyszczenie itp. :) - Łódzkie
    rikardo33
    Poziom 10  
    Witaj, jedynie to śledzić allegro,jak wcześniej pisałem miałem kupić lambo 34 kw ale gość sie zatrzymał na 2500 zł itaniej nie puści,piec funkiel nówka i kupiłem vieśka, jest spoko.Lambo było bez palnika.jego nik na allegro to rolexos, może ma jeszcze jakieś inne szpeja to znajdziesz tel. Pozdrawim.

Dodano po 6 [minuty]:

Jego tel.660467364 to było żeliwko.

Dodano po 2 [minuty]:

i trójciągowy wyciąg spalin, typ SEC32